Kiekvienas žmogus kambarį papildo 37 mln. bakterijų

Vos vienas patalpoje esantis žmogus kas valandą orą papildo 37 mln. bakterijų, rodo žurnale „Indoor Air“ paskelbtas tyrimas.

 

Didžioji dalis bakterijų pakeliamos nuo žemės, kur jas paliko anksčiau buvusieji kambaryje, praneša „Discovery News“.

 

„Mes gyvename mikrobų sriuboje, o pagrindinė jos sudedamoji dalis – mūsų pačių mikroorganizmai“, – teigė tyrimo autorius, aplinkos inžinierius Jordanas Peccia iš Jeilio.

 

„Žmonės daugiausiai pakelia į orą tai, kas buvo nusėdę prieš tai. Paaiškėjo, kad grindų dulkės yra pagrindinis bakterijų, kuriomis mes kvėpuojame, šaltinis“, – pridūrė jis.

 

Visai neseniai tyrimas parodė, kas gyvena mūsų bamboje, o bendras bakterijų skaičius yra pribloškiantis.

 

Šis naujausias tyrimas – pirmasis bandymas apskaičiuoti, kaip vieno žmogaus buvimas veikia patalpoje esančių biologinių aerozolių (mikroorganizmų) lygį.

 

J. Peccia ir jo komanda aštuonias dienas matavo ir analizavo biologines daleles vienoje pirmojo aukšto universiteto auditorijoje. Keturias dienas patalpa buvo periodiškai užimta, o keturias dienas ji buvo tuščia. Visą tą laiką auditorijos durys ir langai buvo uždaryti.

 

Patalpos mikroklimato sistema veikė normaliu lygiu. Tyrėjai daleles rūšiavo pagal dydį.

 

Mokslininkai nustatė, kad „žmonių buvimas siejamas su smarkiai padidėjusia ore esančių įvairaus dydžio bakterijų ir grybelių koncentracija“. Kai patalpoje yra žmonių, joje ypač smarkiai padidėja didesnių grybelinių dalelių ir vidutinio dydžio bakterinių dalelių.

 

Bakterijų ir grybelinių dalelių dydis svarbus, nes nuo jo priklauso, kiek tikėtina, kad dalelės bus pašalintos iš oro arba pasiliks ir cirkuliuos toliau.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

„Dydis yra pagrindinis kintamasis“, – tvirtina J. Peccia.

 

Mokslininkai nustatė, kad apie 18 proc. visų bakterijų emisijų patalpoje, įskaitant ir naujas, ir jau anksčiau nusėdusias bakterijas, šaltinis yra žmonės, o ne augalai ar kiti šaltiniai.

 

Iš 15 labiausiai paplitusių bakterijų, kurios aptiktos tirtame kambaryje, keturios yra tiesiogiai siejamos su žmonėmis, tarp jų ir dažniausiai randama Propionibacterineae, paprastai esanti ant žmogaus odos.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Anot J. Peccia, patalpose, kuriose yra kilimai, mikroorganizmų kiekis yra ypač aukštas, tačiau jis pažymėjo, kad tai nebūtinai reiškia, jog kilimus reiktų pašalinti. Gera žinia tai, kad vos keli mikroorganizmai, randami patalpose, gali sukelti infekcijas, tačiau mokslininkas pridūrė: „Visomis tomis infekcinėmis ligomis, kuriomis sergame, mes užsikrečiame būdami patalpose.“

 

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Aurimas

Nieko įdomaus, jau ilgas laikas įdomių temų nėra, galėtų administracija labiau pasistengti :(

img

Davai eik parasyk koki straipsni :) bus idomu tavo raslevas paskaityti

Anonimas

oho…tai ka jau kalbet jei zmogus ateina i kambari purvinas

Taip pat skaitykite