Rasta į Žemę panaši planeta

NASA astronomai teigia suradę dar vieną gyvybei tinkamą planetą, kuri yra tinkamu atstumu nutolusi nuo savosios žvaigždės, panašios į Saulę. „Kepler 22-b“ pavadinta planeta yra 2,4 karto sunkesnė už Žemę, jos paviršius veikiausiai yra kietas, o temperatūra čia siekia maždaug 22 laipsnius pagal Celsijų.
 
Pastaraisiais metais NASA „Kepler“ misijos astronomai naujas planetas randa vis dažniau, o paskutinėje spaudos konferencijoje pranešta apie beveik 1,1 tūkst. naujai surastų planetų. „Kepler“ kosminiu teleskopu stebima maždaug 150 tūkst. žvaigždžių, pagrindinė jo užduotis – rasti aplink šias žvaigždes skriejančias planetas, skelbia BBC.
 
„Kepler 22-b“ planeta yra nutolusi nuo mūsų per maždaug 600 šviesmečių. Ji buvo viena iš 54 planetų, surastų šįmet vasarį, tačiau tuomet apie ją buvo surinkta mažai informacijos. Dabar naudojant kitus teleskopus patvirtinta, kad ši planeta gali būti tinkama gyvybei. Ji nuo savo žvaigždės yra nutolusi „gyvybei tinkamu“ atstumu. Tai yra siaura zona aplink žvaigždę, kurioje vanduo gali išsilaikyti skystame pavidale, t.y. planetoje nėra nei per karšta, nei per šalta.
 
„Kepler 22-b“ skrieja aplink savo žvaigždę maždaug 15 proc. mažesnių atstumu, nei Žemė nuo Saulės. Tačiau jos žvaigždė yra maždaug 25 proc. blyškesnė už Saulę. Vieneri metai šioje planetoje trunka maždaug 290 Žemės dienų.
 
Tai jau mažiausiai trečia astronomų atrasta planeta už Saulės sistemos ribų, kuri gali būti tinkama gyvybei. 2007 metais atrasta gyvybei tinkama planeta „Gliese581d“, o šįmet rugsėjį – „HD85512b“.
 

Rekomenduojami video:


2500
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
rrr

NASA gal padarykite ten gyvybes daug jeigu kas nors asitiks zemei mes galesime is zemes geliauti i ta Kepler22b ir ten pradeti gyvenima bet kad ten butu gyvybes poto jus pastatitumete namus salis ir t.t bet cia uztrugtu 30-40metu kazkur o gal daugiau jums tiksliau zinoti

vycius

oj atsiprasau 36000metu

vycius

keliavimas su dabartiniais greiciais butu 6000 maziausiai metu :DDD

na taip

turint omeny, kad planeta uz 600 sviesmeciu, tai taip jus ir nuvarysit i ja :D

Niekas.

Jap prireiktu daugiau nei milijono metų keliavimui :DDD

ZZZZ

Sunaikine savo planeta galesim keltis naikinti kitos :D

to mantas

tau ten ateiviai ne tik prota ispis…

Mantas

Reikia varyti i Kepler 22-b, ten gal nera krizes ir valdzia nepisa proto

Taip pat skaitykite