Testas: Kuris smegenų pusrutulis Jus valdo?

Siūlome Jums įdomu testą kuri padės išsiaiškinti kuriuo smegenų pusrutuliu mąstote daugiau. Daug neanalizuokite, o iš pirmo žvilgsnio pasakykite į kurią pusę sukasi šokėja? Prieš ar pagal laikrodžio rodyklę?

Gerai pažiūrėkite – jeigu mergina sukasi pagal laikrodžio rodyklę – jūs daugiau mąstote dešiniuoju smegenų pusrutuliu. Jei prieš laikrodžio rodyklę – kairiuoju.

 

Žmogaus smegenys funkcionaliai yra padalintos į du pusrutulius: kairysis pusrutulis valdo dešinę ranką, koją ir t.t., o dešinysis – kairiąją žmogaus kūno pusę. Tik nedaugelis žmonių gerai valdo abi rankas. Rankų asimetrija – ne vienintelė. Daug svarbesnis asimetriškumas pastebimas psichinėje veikloje.

 

Kairiojo ir dešiniojo pusrutulių atskyrimas ir jų tyrimai priskiriami Nobelio premijos laureatui amerikiečiui R.W. Sperry iš Kalifornijos universiteto, kuris daug metų skyrė darbams su atskirtais smegenų pusrutuliais, kad ištirtų jų nepriklausomą sąmoningą veiklą. R.W. Sperry nustatė, kad:

 

Kairiojo smegenų pusrutulio veikla – loginė-verbalinė,

 

Dešiniojo smegenų pusrutulio veikla – vaizdinė-erdvinė.

 

KAIRYSIS PUSRUTULIS DEŠINYSIS PUSRUTULIS
Kontroliuoja dešiniąją kūno dalį Kontroliuoja kairiąją kūno dalį
Dirba su kiekvienu atskiru informacijos elementu Dirba ne su sąvokomis, o su vaizdiniais, reginiais, traukia į žaidimus
Funkcionuoja pagal logikos dėsnius Komponuoja elementus naujai, nustato naujus ryšius
Kontroliuoja žodinę informaciją: sakinio struktūrą, gramatiką Operuoja bendrybėmis, o ne dalimis
Tvarko ir perduoda informaciją, reiškiamą žodžiais ir matematiniais simboliais Kūno kalbos, judesių ir fizinio aktyvumo

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

šaltinis

Turi specialius atminties centrus žodžiams ir skaičiams Turi specialius centrus, leidžiančius atsiminti ne epizodus, o visumą: įvykių, daiktų ir žmonių
Analizuoja, kritikuoja, pateikia kiekybinį vertinimą Spalvos ir formos pajautos ir kūrybinių išgyvenimų organizatorius
Sveikas protas Intuicijos, spontaniškumo ir emocijų centras
Pagrindinis tokioms profesijoms: lingvistams, matematikams, analitikams, tyrinėtojams Pagrindinis profesijoms: menininkams, muzikantams, pedagogams, dizaineriams

 

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

Kai kurie žmonės figūrą gali matyti besisukančią tiek pagal, tiek prieš laikrodžio rodyklę. JAV Jalio universiteto mokslininkai, 5 metus tyrinėję smegenis ir jų funkcijas nustatė, kad silueto sukimosi kryptį sugeba keisti tik apie 14 proc. amerikiečių.

 

O Jus, kuriuo smegenų pusrutuliu mąstote?

 


Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami skelbiamą turinį portale kuris priklauso Anomalija.lt grupei, Jūs turite įdėti nuorodą į šaltinį (t.y. Anomalija.lt). Daugiau informacijos apie naudojimo taisykles rasite čia.

Rekomenduojami video:


2500
31 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Man

Moku kontroliuoti pasirodo…

Anubis

Čia toks klausimas iškilo, o ar gali paveiksliukas sustoti kažkokia sekundes dalimi ? Idomiai taip pagalvojus ar taip būna.

Balsas

Ji sukasi tik i viena puse, tiesio visu musu smegenys skirtingai apdoroja erdvini vaizda. Is sono ziurint atsisuka is desines i kaire ir nusisuka is kaires i desine. Is virsaus suskasi pagal laikrodzio rodykle. Is apacios pries laikrodzio rodykle.

ring

Abiem gebu matyti.

ring

Abiem.

Turinti Savo Nuomonę

Aš pažiūriu ir galvoju – sukasi pagal laikrodžio rodyklę. Paskui skaitau toliau ir vėl žvilgteliu į paveikslėlį. Tada matau, kad sukasi prieš! Kurį laiką įdėmiai žiūriu, bet nieko nepastebiu. Užsimerkiu, o kai vėl atsimerkiu, jau sukasi į kitą pusę! Nesuprantu šito… Ir aš labai gerai valdau dešinę ranką, o kaire beveik nieko nesugebu padaryt. Tačiau pagal lentelę tai mane valdo dešinysis pusrutulis…

kzkas

jo man ir

Vilma

labai idomus testas..man tai ta figura sukinejosi i abi puses,tai i kaire,tai i desinia..bet dazniau atrodo wis kaip tycia ji man pradedawo suktis i desinia puse..labai idomu istikruju :)

miegantyslokiai

matau i abi puses :D

Wulfric

Lb lengva cia pakeisti sukmosi krypti ..:D susikoncentruok i seseli ..ir prades suktis pries laikrodzio rodykle, o susikoncentravus i peda ..pradeda suktis pagal laikrodzio rodykle

atsakovas

man tai ji nesisuka niekur,jos kaklas sulūžęs, ranka kreiva ir koja nedaaugus

Taip pat skaitykite