2021 metų birželį Žemės gyventojų laukia „Ugnies žiedas“


Saulė, Žemė ir jos palydovas žmonijai visada suteikia gražiausių ir neįprastų užtemimų. Taigi, birželio 10 dieną visi galės stebėti žiedinį Saulės užtemimą. Šis reiškinys taip pat vadinamas „Ugnies žiedu“.

 

„Ugnies žiedas“ yra užtemimas, kuriame Mėnulis, Žemė ir Saulė išsirikiuoja skirtingais atstumais. Tai atrodo taip: Mėnulis kuo toliau tolsta nuo Žemės ir artėja prie Saulės. Danguje matome juodą kamuolį su ugningu kraštu. Taip yra todėl, kad palydovas negali apimti žvaigždės.

 

Saulės užtemimo metu Žemės palydovas visiškai uždengia Saulę. Tada vidury dienos sutemsta. Senovėje tokie užtemimai buvo laikomi Apokalipsės pranašu.

 

Žiedinį Saulės užtemimą galės pamatyti dauguma Europos gyventojų, tai bus galima pastebėti apie vidurdienį. Taip pat tai galės stebėti Šiaurės Kanados, Rusijos Tolimųjų Rytų ir Šiaurės vakarų Grenlandijos gyventojai. Viskas, ko jums reikės, yra akių apsauga. Žiūrėjimas tiesiai į saulę gali pakenkti regėjimui.

 

Šiaurės pusrutulio gyventojai danguje matys retus sidabrinius debesis. Jie svyruos 80 km virš žemės. Jie susidaro iš meteorito dulkių ir vandens lašelių.

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Mozė

Reikės pastebėti, jeigu nebus debesų

Taip pat skaitykite