Afrikos krantuose rastas mįslingas padaras suglumino net mokslininkus


Pūvantys 6 metrų ilgio jūrų padaro palaikai aptikti Namibijos paplūdimyje smarkiai suglumino juos tiriančius mokslininkus.
Keistas jūrų gyvūnas savo išvaizda priminė tiek banginį, tiek delfiną, tačiau dėl stipraus suirimo tiksliai jį identifikuoti buvo sudėtinga.
Iš pradžių mokslininkai teigė „net nenumanantys“ kas tai galėtų būti, tačiau dabar jie svarsto, kad tai gali būti tikrasis snapuotis banginis.

Jei šis spėjimas pasitvirtins, tuomet tai bus vos antrasis atvejis, kai šis gyvūnas buvo aptiktas Namibijoje nuo 2000 metų.
Jie gyvena gilių vandenų regionuose, nuo tropikų iki vėsių vandenų.
Mokslininkai neslepia nuostabos, kadangi vandenyse šie gyvūnai matomi labai retai, o juos išvysti sausumoje yra ypatingai unikalus atvejis.Šios rūšies banginių kūno forma primena torpedą, kakta nusvyra į trumpą snapą ir kreivą burną su lengvai „besišypsančia“ išraiška. Jie gali užaugti iki 7 metrų ilgio ir gali sverti iki 2500 kilogramų. Manoma, kad pasaulio jūrose gali plaukioti virš 100000 šios rūšies atstovų, rašo dailymail.co.uk.
Šia banginiai išskirtiniai tuo, jog sugeba panerti giliausiai iš visų žinduolių – net į 2992 metrų gylį!Šaltinis: Gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite