Mūsų galaktikoje gali egzistuoti milžiniškas kosminis tunelis

kirmgrauzaRemiantis naujausiais tarptautinės astrofizikų komandos tyrimais, mūsų galaktika gali būti milžiniška kirmgrauža – kosminis tunelis, apie kurį greičiausiai girdėjote bent jau iš filmo „Tarp žvaigždžių. Šis tyrimas, kurį kartu atliko Indijos, Italijos ir Šiaurės Amerikos tyrėjai, privers mus iš naujo pažvelgti į tamsiosios medžiagos apibrėžimą, rašo sciencedaily.com.

 

„Jeigu sudėtume tamsiosios medžiagos žemėlapį Paukščių Tako galaktikoje su seniausiu Didžiojo Sprogimo modeliu ir jais mėgintume paaiškinti Visatos paslaptis, taip pat iškeltume prielaidą, kad egzistuoja kosminiai tuneliai, gautume rezultatą, jog mūsų galaktikoje toks tunelis yra, ir kad tunelis galėtų būti galaktikos dydžio. Tačiau tai – dar ne viskas, – aiškina Tarptautinės aukštesniųjų studijų mokyklos Trieste, (Italija) astrofizikas ir tamsiosios medžiagos ekspertas Paolo Saluccis. – Mes net galėtume keliauti šiuo tuneliu, nes, remiantis mūsų skaičiavimais, jis galėtų būti naviguojamas. Lygai toks pats, kaip matėme filme „Tarp žvaižgdžių“.

 

Mokslininkai teigia, kad jeigu žmonės ateityje išmoktu keliauti tokiais tuneliais, tai tik laiko klausimas kada ateiviais taptume mes, kitų civilizacijų atžvilgiu.

 

Kirmgraužos plačiosios publikos dėmesį patraukė visai neseniai dėl Christopherio Nolano filmo „Tarp žvaigždių“, tačiau astrofizikai jas tyrė jau labai seniai.

 

Kirmgrauža – vieta, kur erdvė ir laikas išsilenkia, taigi tolimi taškai, pavyzdžiui, tarp dviejų tolimų galaktikų, atsiranda arčiau vienas kito. Kirmgraužų egzistavimą bendrojoje reliatyvumo teorijoje numatė Albertas Einsteinas.

 

Dauguma mokslininkų mano, kad natūralus kirmgraužų egzistavimas yra sunkiai tikėtinas – tam, kad pasiektume kitoje pusėje esantį tunelį, reikėtų išlenkti erdvėlaikį, o tam prireiktų milžiniškos masės – maždaug tokios, kaip neutroninės žvaigždės.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Iki šiol manyta, kad jei kirmgraužos ir egzistuoja, jos yra mikroskopinės. Šis tyrimas pirmasis, kuriame kalbama apie milžiniškos kirmgraužos egzistavimą mūsų galaktikoje.

 

„Žinoma, mes neteigiame, kad mūsų galaktikoje yra kirmgrauža, tačiau sakome, kad, remiantis teoriniais modeliais, tokia hipotezė yra galima“, – sakė P.Saluccis.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Mokslininkai mano, kad kitos spiralinės galaktikos, tokios kaip šalia mūsų esanti Andromeda, taip pat gali turėti kirmgraužas.

 

Pasak astrofizikų, tamsioji medžiaga gali būti kaip kuras kirmgraužas formavimuisi ir egzistavimui.

 

Tyrimas išspausdintas „Annals of Physics”.

 

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
jin ling

Mano istorija kol kas gana trumpa. Tačiau kiekvieną dieną stengiuosi ją ilginti… Kodėl trumpa istorija? Kaip aš ją ilginu ir kodėl? Apie viską nuo pradžių… Mano gyvenimo istorija ….

Nu ir tt. Shuda mala ir tiek.

Synkas

prisiziuri filmu, paskui teorijas daro nuo ju. tai tegu paziuri koki hari poteri ar ziedu valdova. gal padarys isvada kad zmones moka burti, arba kad zemeje gyvena elfai, nykstukai ir hobitai.

Antie tu

Kokiu dalbajobu yra zemeje…Jie jau senai nagrinejo tas kirmgrauzas, tada atsirado filmas, beje labai gerai, paziurekit. O va tada jau prasidejo klausimai ar ta kirmgrauza gali buti tokia pat kaip ir tam filme

profesorius

fuking mokslininkai ir vel jie mano…. Ir Antanas mano, ir Jurgis, visi mano tik niekas nezino

Taip pat skaitykite