Rekomenduojame

Sąmoningas sapnavimas

 • Tai, ko dar nežinojote apie sapnus

  Tai, ko dar nežinojote apie sapnus

  Sapnai yra vieni paslaptingiausių ir įdomiausių, o retkarčiais ir baisiausių mūsų gyvenimo patirčių.   Sapnai žmoniją domino jau senovės Romoje, tuomet romėnai manė, kad nakties vaizdiniai yra dievų siunčiamos žinios žmonėms, dėl šios priežasties sapnų aiškintojai karius lydėdavo į visus mūšius. Negana to, juk būtent sapnuose daugelis garsių menininkų sėmėsi įkvėpimo įstabiems savo kūriniams! Tad […] Skaityti daugiau »
 • Sapnuokite tai, ką norite

  Sapnuokite tai, ką norite

  Sąmoningas sapnas – tai toks sapnas, kurio metu žmogus suvokia, jog jis sapnuoja ir gali įtakoti sapno turinį. Dažniausiai taip nutinka, kai sapno metu žmogus patiria kažką neįtikėtino (pvz, pradeda skristi ar sutinka jau mirusį pažįstamą) ir suvokia, jog tai negali vykti realybėje, tik sapne. Kai kurie žmonės sapnuoja sąmoningus sapnus be jokių įgūdžių, bet […] Skaityti daugiau »
 • Ar sapnas gali tapti žmogaus režisuojamu filmu?

  Ar sapnas gali tapti žmogaus režisuojamu filmu?

  Ar sapnai gali būti kontroliuojami? Ar įmanoma paveikti jų eigą? Yra tokių, kurie teigia, jog tai ne tik įmanoma, bet gana lengvai išmokstama. Apie sąmoningus arba lucidinius sapnus (ang. lucid dreams) jau kurį laiką diskutuoja mokslininkai.   Jeigu galėtumėte valdyti savo sapnus, ką darytumėte? Užsiaugintumėte sparnus ir skraidytumėte? Pasikalbėtumėte su Dievu? Nukeliautumėte į Senovės Romą? […] Skaityti daugiau »
 • Kaip išlikti sąmoningame sapne?

  Kaip išlikti sąmoningame sapne?

  Nestabilus sapnas ar užtemimas tikriausiai labiausiai varginantys dalykai, galintys nutikti gyvojo sapno metu. Jūs suprantate, jog sapnuojate, o už akimirkos sapnas baigiasi „mini atsibudimu“ arba viskas paskęsta tamsoje, lyg koks užtemimas ar tuštuma.   Kai dar buvau naujokas sapnavime, dažnai susidurdavau su sapno užtemimu. Daugelis sapnų tęsdavosi vos 1-3 sekundes. Tad siūlau būdą kaip stabilizuoti […] Skaityti daugiau »
 • Sąmoningas sapnavimas

  Sąmoningas sapnavimas

  Sąmoningas sapnavimas – tai suvokimas miegant, kad sapnuoji. Tai specifinė būsena, kai sapnuotojo sąmonė stebi save.   Sąmoningo sapno metu sapnuotojo sąmonė prasiplečia: jis suvokia, kad sapnuoja, regi savo kūną, atsimena savo vardą bei savo gyvenimą būdraujant ir tuo pat metu regi, kaip sąmonė “rodo sapnų kiną”. Sąmoningą sapnavimą jau ne vieną tūkstantį metų praktikuoja […] Skaityti daugiau »
 •      
 • Sąmoningas sapnavimas: tikrovės patikrinimas

  Sąmoningas sapnavimas: tikrovės patikrinimas

  Sąmoningas sapnas (angl. lucid dream) – sapno tipas, kai sapnuojantysis suvokia, kad sapnuoja. Ši savoka pirmą kartą buvo pavartota olandų psichiatro ir rašytojo Frederik (Willem) van Eeden (1860–1932).   Sąmoningame sapne sapnuotojas gali aktyviai dalyvauti sapno įvykiuose bei manipuliuoti sapno siužetu ir įspūdžiais. Samoningi sapnai gali atrodyti tikri ir aiškūs. Daugiau teorijos apie sąmoningus sapnus […] Skaityti daugiau »
 • Sąmoningi sapnai

  Sąmoningi sapnai

  Sąmoningas sapnas (kitaip: liucidinis sapnas, skaidrus sapnas, angl. lucid dream) – tai toks sapnas, kurio metu sapnuojantysis suvokia, jog sapnuoja ir gali įtakoti sapno turinį.   Paprastai sąmoningas sapnas nutinka, kai sapno metu žmogus patiria kažką neįtikėtino (pvz, pradeda skristi ar sutinka jau mirusį pažįstamą) ir suvokia, jog tai negali vykti realybėje, tik sapne. Sąmoningą […] Skaityti daugiau »
Puslapis 1 iš 1 1