Ką reiškia būti suaugusiu alkoholiko vaiku? Arba, kokias pasekmes palieka nedarni šeimos aplinka I dalis

Pirmiausia turbūt reikėtų pakalbėti apie tai, ką apskritai reiškia būti alkoholiko vaiku. Tai reiškia augti nesaugioje aplinkoje, kur nuolat meluojama, kenčiama bei psichologiškai ar net fiziškai smurtaujama. Tai reiškia jausti nuolatinę baimę, įtampą ir gėdą. Tad koks, tokių emocijų lydimas, gali užaugti vaikas? Tikriausiai nepasitikintis savimi, pasižymintis silpna savigarba, galbūt net depresuotas ir manantis, jog yra kitoks, nei visi.

 

Labai dažnai tokie vaikai patys įninka į alkoholį ar susituokia su alkoholikais, nes užaugę nestabilioje aplinkoje nežino, kad galima elgtis kitaip. Gyventi kitaip. Kad galima pačiam rinktis gyvenimą ir nesigėdyti savęs.

 

Amerikiečių psichologė Janet G. Woititz, ilgą laiką tyrinėjusi bei dirbusi su nedarniose šeimose užaugusiais vaikais, savo knygoje „Suaugę alkoholikų vaikai“, pateikia puikius pavyzdžius to, kaip save supranta ir priima su alkoholizmu susidūrę žmonės.

 

Jos teigimu: „Alkoholiko vaikui amžius neturi reikšmės. Tas pats galioja ir penkerių, ir penkiasdešimt penkerių.“

 

1. Suaugę alkoholikų vaikai nežino, koks yra normalus elgesys.
2. Jiems sunku, sumanymą įgyvendinti nuo pradžios iki galo.
3. Jie meluoja ir tada, kai būtų lygiai taip pat paprasta pasakyti tiesą.
4. Save smerkia nesigailėdami.
5. Nemoka linksmintis.
6. Save vertina labai rimtai.
7. Jiems sunku palaikyti artimus santykius.
8. Perdėtai reaguoja į nuo jų valios nepriklausančius pokyčius.
9. Nuolat siekia būti pripažinti ir palankiai įvertinti.
10. Dažniausiai jaučiasi esantys kitokie, nei aplinkiniai.
11. Būna nepaprastai pareigingi arba ypač nepareigingi.
12. Yra nepaprastai atsidavę, net ir akivaizdžiai suvokdami, kad kitas asmuo ištikimybės nevertas.
13. Jie yra impulsyvūs. Imasi veikti gerai neapsvarstę, kaip kitaip galėtų pasielgti, ir kokios pasekmės laukia. Vėliau graužiasi dėl savojo impulsyvumo. Jaučiasi bejėgiai ir nekenčia savęs. Be to, savo elgesio pasekmėms pašalinti išeikvoja labai daug jėgų.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Ar tarp šių punktų radote save? Neišsigąskite, jei randate save, bet nesate užaugęs šeimoje, kurioje buvo piktnaudžiaujama alkoholiu. Užuot gąsdinęsi geriau pasigilinkite, kokioje aplinkoje jums teko augti. Galbūt šeimoje ne viskas buvo taip idealu, kaip jums atrodė iki šiol?

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Tik jokiu būdu nepulkite kaltinti tėvų, kad užuot skyrę jums dėmesį, jie riejosi ar kitaip sprendė savo asmenines problemas. Tai tikrai neatneš jokios naudos. Kaip tik atvirkščiai, panardins jus į dar didesnę sumaištį ir neapykantos liūną. Tai jau praeitis, jos nepakeisi ir nesugrąžinsi. Geriau energiją išnaudokite „gydami“ nuo viso to pasekmių. Jūs esate patys savo priešai ir pagalbininkai. Kurią stovyklą pasirinksite spręsti tik jums patiems.

 

O kaip gi sau padėti? Klausiate jūs. Deja, lengvų sprendimų nėra. Yra tik ilgas bei sunkus darbas su savimi. Tik nepasidavę ir tikėdami savo jėgomis pasieksite darnos su savo praeitimi, dabartimi ir ateitimi. Analizuokite save, gilinkitės į save, stebėkite save ir suvoksite, kokie esate nuostabūs, stiprūs ir vis tik, niekuo nesiskiriate nuo kitų, jus supančių žmonių.

 

Laukite tęsinio.

 

Parengė Rasa Banelė
Parengta remiantis Dr. Janet Geringer Woititz „Suaugę alkoholikų vaikai

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Pyktis.

Visus alkaaus reiktu numarint. Tfu na…huj ant tu slikstyniu.

Kaukė

Egzistuoja dviejų tipų “alcho_golikai”:

a) normalūs, kurie pasigėrę nesikeičia psichologiškai, nekinta elgesys su vaikais ar šeima. Tokie erzina, bet nėra pavojingi.

b) agresyvūs, kurie pasigėrę pasikeičia psichologiškai, pasikeičia elgesys, tampa agresyvus, žiaurus, priekabūs. Toks pavojingas šeimai ir aplinkiniams.

Klausimas: kodėl atėjistiniai psicho_logikai neskirsto? jau nekalbant apie paprastus išgėrimus, kurie niekaip nesusiję su alcho_golizmu irgi priskiria?

Taip pat skaitykite