Grėsmingos žinios: manoma, kad iki 2050-ųjų žmoniją ištiks galas

Mokslininkai perspėja, kad per artimiausius dešimtmečius, dėl klimato krizės, žmonijai iškils egzistencinė grėsmė.
Egzistuoja didelė tikimybė, kad žmonijos civilizacija artėja link savo galo, kurio galima sulaukti jau per artimiausius tris dešimtmečius. Nebent bus imtasi neatidėliotinų veiksmų.

 

Ataskaita, kurią paskelbė Australijos ekspertų grupė „Breakthrough National Centre for Climate Restoration“, prabrėžia apokaliptinį scenarijų, kurio metu vyraujančios sąlygos jau 2050 metais, didesnėje mūsų planetos dalyje viršytų žmonijos išgyvenamumo ribas.

 

Jų analizė apskaičiuoja egzistencinę, su klimatu susijusią grėsmę, kilsiančią Žemei per artimiausius 30 metų.
Ataskaitoje perspėjama apie „egzistencinį pavojų civilizacijai […] lemiantį nuolatines, didžiąja dalimi neigiamas, pasekmes žmonijai, kurios gali būti nebeatstatomos, sunaikinančios inteligentiškas gyvybės formas arba drastiškai sumažinančios jos potencialą.“

 

Autorių teigimu, šiuo metu mes esame unikalioje situacijoje, neturinčioje jokio istorinio atitikmens, kuomet vyraujančios temperatūros negali būti sulyginamos nei su vienu kitu žmonijos egzistavimo periodu, tuo pačiu metu planetoje gyvenant beveik 8 milijardams žmonių, rašo iflscience.com.

 

Mokslininkai pateikė įtikinamą ir gąsdinantį „2050 scenarijų“, kuriame vos per tris dešimtmečius žmonija gali susidurti su negrįžtamu civilizacijos griuvimu.

 

2020-2030 m.

 

Nesilaikant Paryžiaus susitarimo ir esat nepakankamiems veiksmams neįmanoma sustabdyti Žemės temperatūros kilimo, kuris apsistotų mažiausiai ties 3°C šiltėjimu.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Kaip projektuota ankstesniuose tyrimuose, anglies dioksido lygis pasiektų apie 437 daleles milijone, ko mūsų planetoje neregėta pastaruosius 20 milijonų metų. Planeta 2020-2030 m. periodu sušiltų 1,6°C.

 

2030-2050 m.

 

Emisijų pikas būtų fiksuojamas 2030 metais ir jis būtų mažinamas. Tačiau, anglies ciklo grįžtamasis ryšys ir toliau besitęsiantis iškastinio kuro deginimas lemtų tai, kad iki 2050 metų temperatūra pakiltų 3°C.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

2050 m.

 

Būtų pasiektas lūžio taškas ir prasidetų grandininė reakcija. Net ir nusprendus stabdyti visas emisijas prasidėjęs „Šiltnamio Žemės“ scenarijus temperatūrą Žemėje pakeltų papildomu 1°C laipsniu.

 

Pasiekus šį tašką 55 procentai globalios populiacijos susidurtų su daugiau nei 20 dienų per metus trunkančiomis mirtino karščio sąlygomis, viršijančiomis lygį, kurį gali išgyventi žmogus.

 

Šiaurės Amerika kentėtų ekstremalius meteorologinius reiškinius, tarp kurių ir miškų gaisrai, sausros ir karščio bangos. Kinijoje sustotų musonai, didžiosios Azijos upės išdžiūtų, lietaus kiekis centrinėje Amerikoje sumažėtų perpus.

 

Mirtino karščio sąlygos Vakarų Afrikoje tęstųsi daugiau nei 100 dienų per metus, o skurdesnės valstybės nebesugebėtų užtikrinti dirbtinai vėsinamos aplinkos savo potencialioms populiacijoms.

 

Būtų smarkiai paveiktas maisto gamybos sektorius, kuris nebeišgalėtų išmaitinti globalios populiacijos. Daugiau nei milijardas žmonių būtų perkeliami iš savo gyventų teritorijų.

 

Tolesnės pasekmės darytų įtaką nacionaliniam saugumui. Atsirastų naujų iššūkių, pavyzdžiui, nepakeliami pandeminiai ligų protrūkiai. Realybe gali tapti ginkluotieji konfliktai, kovojant dėl išteklių, kas gali privesti ir iki branduolinio karo.

 

Blogiausiu scenarijumi, vyrauja aukšta tikimybė, kad žmonijos civilizacija pasiektų savo galą.

 

Laukti nėra ko

 

Skelbdami tokias siaubingas mūsų artimos ateities perspektyvas, autoriai ragina suskubti valstybes ir kuo skubiau imtis veiksmų.

 

Skatinama kurti nulinių emisijų industrinę sistemą ir sumažinti anglies vartojimą, taip apsaugant žmonijos civilizaciją.

 

Tai įgyvendinamas siekis. Neseniai IPCC paskelbta ataskaita pristato mūsų ateitį, kuri įmanoma jei globalus šiltėjimas būtų apribotas ties 1,5°C, o ne ties 2°C, kuriuos nustatė Paryžiaus susitarimas.

 

Esama būdų, kaip mes galime apsaugoti savo ateitį, tačiau tam būtinų veiksmų privalome imtis jau dabar.

 

Šaltinis: www.gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Sapnavau

2039 metais sulauksime baisios ligos iš Indijos. Plis lytiniu keliu. Žmonės tiesiog pūs gyvi.

inkognito

Bus taip pat kaip ir 2012 metais buvo… Baikite menkystos žmones gąsdinti,kai ateis galas nei vienas iš anksto jo nepajusite,suprasite tai tik tuomet kai jau bus per vėlu ką nors pakeisti…

Vik

Šiek tiek baisoka

Taip pat skaitykite