Diatlovo perėjos incidentas

Diatlovo perėjos incidentas – mįslingas įvykis, kurio metu žuvo 9 Tarybų Sąjungos slidininkai. Įvyko 1959 m. vasario 2 d. šiauriniuose Uralo kalnuose, Cholatčachlio kalno papėdėje, Diatlovo perėjoje (jai vardas suteiktas pagal ekspedicijos vadovo pavardę). Dėl liudininkų trūkumo ir keistų mirties aplinkybių, apie Diatlovo perėjos incidentą sukurtos įvairios legendos.

 

Ekspedicija

 

1959 m. žiemą dešimties patyrusių slidininkų (8 vyrų ir 2 moterų) ekspedicija išsiruošė į ekspediciją į šiaurės Uralą. Grupę sudarė daugiausia Uralo politechnikos instituto (Sverdlovske) studentai, vadovaujami 1936 m. gimusio Igorio Diatlovo. Ekspedicijos tikslas buvo pasiekti Ortoteno kalną, stūksantį 10 km į šiaurę nuo incidento vietos.

 

Ekspedicijos dalyviai: Jurijus Judinas (į kalnus nekopęs) su Liudmila Dublinina, toliau – Igoris Diatlovas

 

Sausio 25 d. slidininkai traukiniu pasiekė Ivdelio miestą, iš jo išvyko į Vižajų – toliausiai šiaurėje apgyvendintą vietovę. Sausio 27 d. jie išvyko iš Vižajaus, bet kitą dieną vienas ekspedicijos narių (Jurijus Judinas) dėl ligos buvo priverstas grįžti. Iš rastų dienoraščių ir nuotraukų sprendžiama, kad sausio 31 d. slidininkai pasiekė kalnų šlaitą ir pradėjo kopti.

 

Vasario 1 d. jie pasiekė perėją – panašu, kad jie norėjo įkurti stovyklavietę priešingoje perėjos pusėje, bet dėl pablogėjusių oro sąlygų, pūgos, pasimetė, nuklydo į vakarus ir buvo priversti kurti stovyklavietę Cholatčachlio pašlaitėje.

 

Paieška

 

Diatlovas buvo sutaręs su sporto klubu, kad tik grįžęs į Vižajų (planavo tą padaryti ne vėliau vasario 12 d.), duos pranešimą telegrafu. Praėjus minėtai datai niekas nesiėmė paieškos ir tik vasario 20 d. artimųjų prašymu sudaryta paieškos ekspedicija. Vasario 26 d. buvo rasta sugriauta slidininkų palapinė.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Ekspedicijos dalyviai: Jurijus Judinas (į kalnus nekopęs) su Liudmila Dublinina, toliau – Igoris Diatlovas

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Iš jos pėdsakai vedė į artimiausią mišką (už 1,5 km), bet už 500 m dingo. Miško pakraštyje, po kedru, rastos laužo liekanos, greta – dviejų žmonių kūnai tik su apatiniais drabužiais. Atkarpoje tarp kedro ir palapinės rasti dar 3 kūnai. Likę 4 slidininkai rasti tik gegužės 4 d., giliau miške, įlomėje prie upelio, po 4 m sniego sluoksniu.

 

Aplinkybės

 

Tik radus pirmuosius kūnus pradėtas teisminis tyrimas. Pradžioje medicininė ekspertizė neparodė jokių sužeidimų, todėl mirties priežastimi nustatyta hipotermija. Tačiau detalesnis tyrimas atskleidė naujus faktus – vienas slidininkų turėjo stiprų kaukolės sužeidimą, o dar du – krūtinės ląstos lūžius.

 

Tokius sužeidimus padaryti reikėtų didelės jėgos, pvz., susidūrimo su automobiliu. Tačiau išorinių sužeidimų ant kūnų nerasta. Vienos iš moterų kūnas buvo be liežuvio.

 

Pradžioje iškelta versija, kad keliautojus galėję užpulti vietiniai gyventojai mansiai, tačiau nerasta jokių kovos ženklų, be to, aplink nebuvo jokių pašalinių žmonių pėdsakų. Nors tuo metu temperatūra buvo žema (-25-30 °C) ir siautė pūga, kūnai rasti tik pusiau apsirengę, dalis buvo be batų, su vienu batu ar tik su kojinėmis.

 

Sunkios hipotermijos atvejais žmonės dažnai tampa sumišę, praradę orientaciją, agresyvūs, ketvirtadaliu atvejų pasitaiko, kad žmonės nepaisant šalčio pradeda nusirenginėti. Tačiau palapinėje buvo likę dauguma drabužių ir batų. Be to, keliautojai palapinę paliko vienu metu. Kitas keistas faktas, kad dalies mirusiųjų drabužiai buvo radioaktyvūs.

 

1959 m. gegužę tyrimas užbaigtas „neradus kaltųjų“, o mirties priežastis įvardinta kaip „nežinomų jėgų veikla“. Byla buvo įslaptinta ir apie ją daugiau sužinota tik po 1990 m.

 

Dalis tyrėjų pateikia daugiau faktų, kurie buvo ignoruoti ar nuslėpti pareigūnų. Mirusiųjų laidotuvėse dalyvavęs liudininkas atkreipė dėmesį į keistai parudavusią mirusiųjų odą. Kita keliautojų grupė, kopusi 50 km į pietus nuo įvykio vietos, teigė šiaurės pusėje nakties danguje mačiusi keistas oranžines sferas. Tokias „sferas“ 1959 m. vasarį–kovą taip pat pastebėję daug nepriklausomų liudininkų Ivdelio apylinkėse (tame tarpe meteorologijos stotis ir kariuomenė).

 

Šaltiniai: Wikipedia, kp.ru, nashural.ru, murders.ru

Rekomenduojami video:


2500
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
to JZZ

Jezau zmogau, tau rimtai reiktu pagalbos. O ir fizikos neismanimas absoliutus. Prie ko kaulai ir magnetas :D nera kaule manetiniu daleliu :D krauja gal kiek ir gali veikt magnetinis laukas, nes eritrocituose yra gelezies… na bet pas zmogu ir fantazija….

asas

Keliamos įvairios incidento versijos: Sniego lavina – lavina užgulė palapinę iš viršaus ir taip sužalojo 3 žmones, jie perpjovė palapinės sieną ir pasitraukė link miško, kur esant labai atšiauriam orui, greitai sušalo [5]; Laukinių gyvūnų antpuolis – dalyvius galėję užpulti ar išgąsdinti laukiniai gyvūnai (vilkai, lokiai), tačiau išorinių pažeidimų nerasta; Kriminalinis nusikaltimas – mansių antpuolis, pabėgusių kalinių apiplėšimas ar pačių turistų tarpusavio konfliktas mažai tikėtini dėl išorinių smurto ženklų trūkumo ir bendrų aplinkybių; Karinė veikla – sąmokslo teorija, kad turistai nukentėjo nuo kažkokių slaptų karinių bandymų – sprogdinimų, raketų, nuodingų dujų, infragarsinių ginklų ir kt. arba nuo pačių bandytojų [6];… Skaityti daugiau »

Justina

Labai norėčiau pamatyti kaip atrodo JZZ (žmogus su tokia fantazija aiškiai negali būti sveikas).

karolis

zinau juos galejo big-foot uzumuzti

Kitas brolis

Negaeljo.. neskaitai straipsnio.. :)

Stiopa

JZZ toks vaizdas kad pats toj operacijoj dalyvavai :) kur traukei tokia info?

Vaidas

Kad jau buvo šitas

JZZ

(Jei matoma tik antra žinutės dalis tai yra bug’as. Antroji (šį) dalis skelbiama iškart po pirmosios dalies paskelbimo)
part:2/2
Stovyklautojai, prispausti priimtino sprendimo neatidėliotinumo ir būtinybės, nusprendė jiems tenkantį poveikį sumažinti pašalindami savo apsirengimą, nepaisant nepageidaujamos aplinkos temperatūros. Buvo nuspręsta palikti palapinę ir įsikurti miške. Stovyklautojams beišsiskirstant į juos buvo panaudotas minėtas spindulys, kuris, priklausomai nuo atstumo, vieniems sukėlė priverstinį kontaktą su aplinka ir taip sumažino mobilumo pajėgumus, o kitus nubloškė toliau. Išlikusiesiems dėl nepageidautino aplinkos poveikio teko žūti. Tolesni kontaktai su rusų pareigūnais (officials) yra neaptartini.

JZZ

Part 1/2 Jei kam įdomu, keli gan skeptiški paaiškinimai, vadovaujantis logika: 1. Vykdami į tokio pobūdžio išvyką stovyklautojai turėjo numanyti įvairius galimus klimatinius pokyčius ir jiems pasiruošti, tad stovyklavietę kitur įkurti galėjo priversti ne tik pablogėjusios oro sąlygos, bet ir matyti reiškiniai. Jie galėjo matyti minėtas sferas ar šviesas danguje. 2. Daugiau punktų nebus pateikiama. Ekspedicija pastebėjo šviesos virpesius danguje, nusprendė priartėti arčiau, įkūrė stovyklavietę, pernakvojo. Vėliau patyrinėję apylinkes rado olos formos darinį, iš kurio sklido šiltas oras. Nepaisydami kažkokio tai protokolo (jo nežinodami) praėjo iš anksto nustatytą ribą, tad prieš juos panaudotas spindulys, turintis magnetinių savybių. Spindulys perėjęs minkštuosius… Skaityti daugiau »

Taip pat skaitykite