Talidomido vaikai

Vaisto kūrimas yra beprotiškai ilgas ir milžiniškų investicijų reikalaujantis procesas. Apskaičiuota, jog vienai vaisto molekulei sukurti reikia daugiau nei 1 milijardo JAV dolerių išlaidų.

 

Deja, net ir milžiniškos sumos bei kruopštūs tyrimai neapsaugo nuo šalutinių vaisto reakcijų.

 

Skaudžios istorijos pamokos lėmė vaisto įteisinimą kontroliuojančių įstaigų atsiradimą. Padaugėjo vartotojus saugančių priemonių, tačiau dėl griežtos vaisto kontrolės nukenčia sunkiai sergantys pacientai. Net sukūrus potencialų vaistą, nuo sunkios ligos, dar praeina daug metų, kol jis pasiekia vartotoją.

 

Talidomido vaikai

 

1954 metais vokiečių farmaceutinė kompanija “Chemie Grünenthal” išrado vaistus, kuriuos pavadino “Talidomidas”. Tai turėjo būti raminamasis ir pykinimą slopinantis vaistas. Viso pasaulio terapeutai buvo sužavėti jo poveikiu.

 

 

Bandymai su gyvūnais neparodė jokių neigiamų vaisto poveikių, o kompanijos atstovai tikino, kad tai visiškai saugus ir nebrangiai kainuojantis vaistas, todėl netrukus kompanija gavo licenciją ir nuo 1957 metų Vokietijoje prasidėjo masinė “Talidomido” gamyba, o dar po kelių metų vaistas buvo gaminamas ir parduodamas 45 pasaulio šalyse. 1958 metais “Talidomidas” buvo reklamuojamas kaip geriausias vaistas “nėščioms ir maitinančioms moterims” nuo pykinimo ir priešgimdyminio nerimo.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Tarp 1957 ir 1961 metų tūkstančiai nėščių moterų Europoje ir Afrikoje vartojo „Talidomidą“ prieš rytinį vėmimą. Gimus jų vaikams, išaiškėjo, kad vaistas turėjo nemalonų šalutinį poveikį: kūdikiai buvo su deformuotomis galūnėmis ir smegenų defektais.

 

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

1956 metais pačios “Chemie Grünenthal” kompanijos darbuotojo šeimoje gimė dukra be ausų. Pasirodė, kad vyras savo žmonai iš darbo parnešdavo “Talidomido”. Tada į šį faktą dar niekas neatkreipė dėmesio, bet iki 1961 metų pasaulyje gimė tiek vaikų su deformacijomis, kad vokiečių pediatras Hansas Rudolfas Widemannas pavadino tai epidemija.

 

Tolesni tyrimai parodė, kad “Talidomidas” stipriai subjaurodavo embrioną, veikdamas tiek išorinius, tiek vidinius organus. 40% “Talidomido vaikų” mirdavo, nesulaukę vienerių metų, o išgyvenę vaikai būdavo smarkiai deformuoti. Nuo 1956 iki 1962 metų pasaulyje gimė 8 000-12 000 “Talidomido vaikų”. Tai siaubingiausias nepatikrintų vaistų vartojimo atvejis.

 

Iki 2009 metų buvo manoma, kad naujagimius deformuojantis „Talidomidas“ buvo tik nevykęs vokiečių farmacinės įmonės preparatas, tačiau neseniai atrasti dokumentai byloja, jog vaistas iš tikrųjų buvo nacių ginklų programos dalis.

 

 

Daktaras Martinas Johnsonas teigia atradęs dokumentą, įrodantį, jog „Talidomidas“ buvo išbandytas su žmonėmis farmacinei bendrovei „Chemie Grunenthal“ dar negavus patento ir neatlikus oficialių bandymų 1954 metais. Johnsonas įtaria, kad nacių mokslininkas Otto Ambrosas „Talidomidą“ išrado kaip priešnuodį nacių naudojamoms masinio naikinimo dujoms.

 

Nors „Chemie Grunenthal“ tokius kaltinimus kategoriškai neigia, tačiau faktai byloja ką kit. Argentiniečių mokslininkas Carlosas De Napoli atrado dokumentą, patvirtinantį Johnsono spėjimus. 1944 metais iš kompanijos, kurioje dirbo pats Otto Ambrosas, buvo išsiųstas dokumentas, adresuotas SS generolui ir Hitlerio asmeniniam gydytojui Karlui Brandtui.

 

Jame buvo patvirtinta, kad „Talidomidas“ buvo išbandytas ir paruoštas vartojimui. „Nėra jokios abejonės, kad naciai išbandė „Talidomidą“ Antrojo pasaulinio karo koncentracijos stovyklose“, — teigia argentinietis De Napoli.

 


Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami skelbiamą turinį portale kuris priklauso Anomalija.lt grupei, Jūs turite įdėti nuorodą į šaltinį (t.y. Anomalija.lt). Daugiau informacijos apie naudojimo taisykles rasite čia.

Rekomenduojami video:


2500
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
G

O kam jums vaistai, seimos daktarai ar taip butina sirgti ? argi tai neatsiejama gyvenimo dalis?
AR verta nuodyti organizma (vitaminais, vaistais chemija) kai galimybe isgyti randasi jusu galvoje, VISATA TU ir TAVO PROTAS yra vaistai. O ne tai ka zmogui teikia farmacija, ji tik nuodija ir zaloja

negeriau:D

Bet taip ziauru, kad nukencia nekalti vaikai

Ta pati

Ziauriai gaila ;(

lolita

Neneigiu medicinos.Chirurgu,kardiologu rankos ir t.t-padaro stebuklus.O i farmacija ziuriu-su nepasitikejimu.Seimos gydytojai per daug raso vaistu,o kam reikia-ipirkti negali.Kolegos-bukime budrus,kad nepakenktume sau ir savo vaikams.

as

gaila del vaiku…..liudna.

miegantyslokiai

liudna del tu vaiku :(

Taip pat skaitykite