Uždraudus vaikišką šampaną pasisakė ir vaikai – jų pozicija stebina

Po ne vienus metus trukusių diskusijų, Seimas šiandien galutinai apsisprendė dėl vaikiško šampano prekybos – jis uždraustas. Parlamentarai dėl to nubalsavo beveik vienbalsiai. Specialistai džiūgauja, o kai kurie vaikai nesupranta, kas įvyko.

 

Balsuoti dėl šio galybę diskusijų nuo 2016 m. kėlusio klausimo į posėdžių salę susirenka tik maždaug pusė parlamentarų. Tarp jų ir prieš vaikišką šampaną kovojantis sveikatos apsaugos ministras.

 

„Jei mes vaikui nuo pirmų metų šventę susiejam patys su gėrimu, tai paskui labai stebimės, kai švęsdami išleistuves visi prisigeria, prisidaro įvairiausių problemų. Nors iš tikrųjų mes patys to elgesio ir išmokome“, – teigia Aurelijus Veryga.

 

TV3 žinių sutikti Šiaulių mokiniai pasakė ir savo nuomonę, ar reikėjo uždrausti vaikišką šampaną. „Manau, kad nereikia uždrausti, nes vaikai irgi nori atsigerti per gimtadienį savo. Limonadas nėra labai sveikas. Tai manau, kad geriau jau šampanas yra vaikiškas“, – dėstė sutikta mergaitė.

 

Tačiau jai nepritarė jos draugė: „Negerai tas šampanas, nes mes pradedam viską dabar mokytis, o vėliau, kai užaugsim, priprasim prie to, kad gerti. Ir tada viskas blogai bus.“ Čia pat pasisako ir berniukai, tiesa, jie taip pat sako, kad vaikiško šampano uždraudime nieko blogo nėra: „Man tai irgi gerai, nes man nelabai šampanai patikdavo, kai švęsdavom gimtadienius.“

 

„Gerai, kad uždraudė, nes tie kiti šampanai vaikams netinka, tokie neskanūs. Ir kad tėveliai, kad nepirktų tokių šampanų, kad… nu tai gerai“, – svarstė vienas iš berniukų. Vaikai neprieštarauja, o Seimo opozicija sako, kad valdantieji ir vėl užsiima beprasmiais draudimais.

 

„Tai tik dar vienas draudimas į didelę draudimų puokštę, kurią Seimas priėmė 2017 m. Aš manau, kad tai yra neproporcingas ir perteklinis draudimas, kuris iš esmės problemos nesprendžia, tik toliau rodo, kad Vyriausybė kažką daro. Ir Seimas“, – pastebėjimais dalijasi liberalė Aušrinė Armonaitė. Tuo metu alkoholio ir tabako srityje dirbantys specialistai naujuoju draudimu džiaugiasi.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

„Buvo toks įspūdis suformuotas, kad vaikiškas gimtadienis, būtinai reikia to vaikiško šampano iššauti, vis ta atributika, viskas linksma, viskas gerai… tačiau mes suradome nemažai mokslinių tyrimų, kur aprašytas tas poveikis, animacinių herojų naudojimas, gražių, pozityvių… kaip jie po to ateityje formuoja labai pozityvų požiūrį į visas psichoaktyvias medžiagas“, – tvirtina Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorė Gražina Belian.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

„Pratinimas prie to, kad tai yra tiesiog nekenksmingas gėrimas, kuris siejamas su linksmybėmis. Ir vaikas, matydamas vaikišką šampaną, jam yra žymiai lengviau ir natūraliau paragauti paprasto šampano, kuris stovi ant tėvų stalo“, – pastebi nevyriausybinių organizacijų atstovė Nijolė Goštautaitė Midttun. Draudimas gaminti ir parduoti maisto produktus, žaislus ir kitas prekes, skirtas vaikams ir paaugliams, kurių dizainas imituoja alkoholinius gėrimus ar jų tarą, įsigalios nuo lapkričio.

 

Šaltinis: https://www.tv3.lt/

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Damn

Kas gere, tas gers, kas negere, greiciausiai ir neprades, civilizuotoja šalyja žmones turi pasirinkimo laisve, o cia viska draudzia, jokios pasirinkimo laisves. pipec.

paprika [aitrioji]

kiekvienas zmogus masto savaip.. yra galybe kulturingu, protingu, darbsciu tevu, kuriu vaikai nusirito i alkocholio liuna. ir , manau, kiekvienas turim pazistamu rate pavyzdziu, kai degradavusiu tevu vaikai, nemate vaikystej sviesios dienos, uzaugo padoriais zmonem, sukure normalias seimas.. .. o draudimai, apribojimai nesa pelna ”kazkam”.. geria atvezta is kaimyniniu valstybiu snapsa, ruko kontrabandines cigaretes… beje, jei draust alkocholinius gerimus todel, kad nesveika, tai ir bent 80% maisto produktu reiktu isimt is prekybos.. visi tie tepus riebalu misiniai, aliejus, kuriame yra didzioji dalis vandens ir chemikalai , kad suristu ir nenusistotu pavirsiui da dalis tikro aliejaus.. o ir pieno produktai, kuriuose… Skaityti daugiau »

Panašu

>> vaikiskas sampanas tik gelytes…

Taip, jei Jiems vaikiškas gėrimas panašu į prancūzų šampaną, tada žaidybinis džoistikas labai panašu į penį.

Protas

>> Seimo opozicija sako, kad valdantieji ir vėl užsiima beprasmiais draudimais.

Ne tik beprasmiais draudimais vaikiškų gėrimų, bet beprasmėm diskusijom apie neegzistuojančius gėjus, beprasmėm bevertėm privilegijomis pensininkams, beprasmiais cukraus įstatymais ir t.t. Žodžiu CCCP išėjo, o protas pasiliko.

Taip pat skaitykite