Priklausomybė tai ne liga o jūsų pasirinkimas

Dažnai kyla karštos diskusijos dėl priklausomybės. Diskusijose daugiausia dėmesio skiriama dviem nuomonėms apie priklausomybę. Viena pusė tiki kad tai liga o antroji laiko tai pasirinkimu.

 

Ar priklausomybė pasirinkimas?

 

Priklausomybė gali būti labai pavojinga asmenims ir šeimoms, gali juos net negrįžtamai pakeisti bei labai pakenkti draugams ir šeimos santykiams. Nesvarbu, ar jūs esate žmogus turintis nepriklausomybę, ar tokio žmogaus šeimos narys arba artimas draugas.

 

Neseniai paskelbtame dokumente rašoma, kad priklausomybė akivaizdžiai neatitinka keliamų reikalavimų kad galėtų vadintis liga.

 

„CMAJ“ publikuotame dokumente paaiškinta kad priklausomybė yra ne liga. Straipsnyje rašoma, kad priklausomybė prasideda nuo pasirinkimo – pasirinkimas, ar vartosite medžiagą. Nusprendu paimti narkotikus pastatote save į kalinio būseną.

 

Straipsnyje taip pat minima, kad priklausomybė gali būti laikoma savarankiškai sukelta psichine liga, nes priklausomybė neatitinka tinkamų ligos reikalavimų. Konkrečiau, reikalavimas dėl ligos yra pirminis išmatuojamas nukrypimas nuo fiziologinės ar anatominės normos. Priklausomybę įgijęs asmuo negali jos perduoti ar užkrėsti aplinkinių. Be to, priklausomybė nėra autoimuninė, paveldima, degeneracinė ar trauminė.

 

Priklausomybės gydymas susideda paprasčiausiai keičiant elgesį, jei jos nėra gydomos. vėžiu sergantis pacientas nebus išgydomas, jei jis bus užrakintas kameroje be gydymo. Alkoholikas, jei jis yra užrakintas kameroje, bus išgydomas iš karto.

 

Dažnai priklausomybė yra atsakas į kitą sąlygą, pvz., depresiją ir kitas problemas, susijusias su prisitaikymu prie pasauliu.

 

Tai nereiškia, kad priklausomybė neturėtų būti gydoma ir į ją reiketų žiūrėti rimtai, kaip į socialinę problemą, dėl kurios reikia imtis intervencijų priklausomai nuo socialinio lygio. Nesąžininga priskirti priklausomybę kaip ligą. Jei žmonės, sergantys vėžiu, nori atsikratyti šios ligos, jie negali tiesiog išmesti jo laukan. Priklausomybė, nors ir sunki, gali būti įveikta.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 


Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami skelbiamą turinį portale kuris priklauso Anomalija.lt grupei, Jūs turite įdėti nuorodą į šaltinį (t.y. Anomalija.lt). Daugiau informacijos apie naudojimo taisykles rasite čia.

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Zmogus

Juoda ant balto parasyta, alkoholizmas tai liga, kas abejoja mano zodziu, paskaitykit anoniminiu alkoholiku knyga

Anubis

Taip. Gali pasirinkti nevartoti ar negerti jai tavo smegenys supranta kad tai yra nuodas ar vaistas kurio tau nereikia.

CNN

Dirbu su tokio “likimo” zmonemis, jie supranta ir protauja, kad alkoholis juos zlugdo, bet neturi valios jo atsisakyt.

Atvirkščiai

Čia per gerai pasakyta “supranta”, nes iš tiesų jie nieko nesupranta, tik kartoja raides: “suprantam”.

Taip atsitinka ne nuo vartojimo, o nuo genetinio sutrikimo: vartojimas prasideda tada, kai sutrinka “supratimas”, o ne atvirkščiai. Būtent todėl “pasveiksta” tik tie, kurie net nesirgo, o tik šeip daugokai pavartodavo, be jokios priklausomybės. Labai gaila, kad tu ir tavo “medikai” to neišmano.

Kvadratu

Turiu didelę priklausomybę! Kiekvieną vakarą privalau išgerti pilną stiklinę vandens. Kai mėginu negerti, pasijuntu blogai.

Panaši priklausomybė yra ir su maistu, jei tik nutraukiu kasdieninį vartojimą!

Pastaba: jei kas atsigeria ne vandens, o kefyro, gal ne problema? O jei mėgsta atsigerti ne kefyro, bet alaus? tai jau problema?

Paaiškinimas: vieni išgeria ar parūko tiesiog dėl tų medžiagų poreikio (medicina įrodė, kad pensininkų lastelės to jau nemoka pasigaminti). Kiti tai daro svaigimui – štai šitie apsvaigėliai tikrai yra ligoniai kvadratu!

Taip pat skaitykite