Gyvoji energija arba kaip miškas gydo žmones

medziai-miskasAr tikrai žinote, kokie medžiai auga parke priešais jūsų namą, aplink sodybą ar kieme, kur žaidžia jūsų mažylis? Nedaugelis galėtų atsakyti į šį klausimą, nors žalieji kaimynau jau daugelį metų džiugina mus savo žaluma. Šiuolaikinis žmogus, deja, nepastebi medžių, nebent vaismedžius, kuriais rūpinasi sode.

 

Vienintelė išimtis – eglutė, kurią žmonės apipila dėmesiu prieš Naujuosius metus. O vaikščiodami miške atkreipiame dėmesį tik į tuos medžius, kurie yra labai dideli arba turi neįprastą formą.

 

Senovėje ir dabar

 

Visai kitaip į medžius žiūrėjo mūsų protėviai. Kai šeimoje atsirasdavo vaikelis, tuomet jo garbei buvo pasodinamas medis. Tėvai buvo įsitikinę, kad mažylis augs taip pat, kaip ir pasodintas medelis. Be to, jie nesodindavo šalia sodybos medžių, kurie auga dideli. Mat protėviai tikėjo, kad jie išsunks iš žmonių visą energiją. Senovėje žmonės tikėjo gydomąja medžių galia.

 

Vestuvių ceremonijoje dažnai nebuvo apsieinama be ąžuolo ir beržo. Jie vėliau turėdavo saugoti ir sutuoktinių vaikus: beržas – mergaites, o ąžuolas – berniukus. Jiems buvo „atiduodamos“ ligos – po beržu išpildavo vandenį, kuriame maudydavo sergantį mažylį. Kai kuriose tautose kaip apsauga buvo naudojamos beržo šluotos, kurios būdavo atremtos į gimdyvės lovą ar naujagimio lopšį.

 

Tuo tarpu šiuolaikinis medicina dar tik pradeda tirti, kokį poveikį žmonėms turi gamta ir augmenija. Mokslininkai intensyviai ieško naujų gydymo būdų ir bando visaip panaudoti gamtos energiją ir jos poveikį žmogaus organizmui. Šiuo metu vis labiau populiarėja dendroterapija – gydymas panaudojant medžius gydytojus. Senovės raštuose vėl ieškoma informacijos, kurią buvo sukaupę senoliai.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Medžiai gali jausti?

 

Mokslininkai nustatė, kad medžiai turi biolaukus. Tai buvo pastebėta fotografuojant medžius ant šviesiai jautrios juostelės. Taip pat buvo pastebėta, kad vieni medžiai turi stipresnį biolauką, o kiti – silpnesnį. Biolauko stiprumas priklauso ir nuo metų laiko. Taip pat buvo nustatyta, kad biolaukas dar sustiprėja, jeigu skersai kamieno padaroma skylė. Remiantis šiais duomenimis, sukurta įvairių gydymo metodikų.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Netikėtas atradimas buvo tai, kad medžiai gali kaip ir žmonės jausti, kaupti informaciją, atskirti gėrį nuo blogio. Tai buvo įrodyta, tiriant medžių bioelektrinį lauką tuo metu, kai buvo sakomi grubūs žodžiai, meluojama arba elgiamasi gerai. Skirtumas buvo akivaizdus.

 

Kviečiame į mišką

 

Ne paslaptis, kad ilgi pasivaikščiojimai miške teigiamai veikia žmogaus sveikatą. Lengvumo pojūtis, jėgų antplūdis ir gera savijauta nėra susijusi tik su grynu oru ir deguonies kiekiu. Reguliarus kontaktas su tam tikrais medžiais gali padėti išgyti net nuo baisiausių ligų.

 

Medžiai, kaip ir visa, kas gyva šioje Žemėje, skleidžia energiją. Rudenį ir žiemą, kai medžiai ilsisi ( išskyrus spygliuočius), energijos apsikeitimas su žmogumi yar vangesnis. O pavasarį ar vasarą, kai gamta atgimsta, tuomet žmogaus ir medžių biolaukų sąveika būna aktyvesnė. Medžiai labiau veikia žmogaus organizmą ir jį gydo.

 

Dendrologai skirsto augalus į tuos, kurie maitina savo energiją žmones ( medžiai donorai) ir tuos, kurie tą energiją atima ( medžiai vampyrai). Nereikia bijoti ir medžių vampyrų, nes atimdami iš žmonių neigiamą energiją, jie gali panaikinti ligos priežastį ir skausmus.

 

Duodantys energijos medžiai

 

Tai ąžuolas, pušis, kedras, beržas, klevas, liepa, akacija, obelis ir uosis.

 

Ąžuolas pasižymi didele jėga, kuri slypi jo lapuose. Nuo senų senovės tiems, kam reikėjo priimti svarbų sprendimą gyvenime, buvo rekomenduojama pailsėti po ąžuolu. Daugelio tautų jis laikomas šventu medžiu ir prie jo vykdavo įvairios apeigos. Susidraugaukite su ąžuolu, jeigu norite įgauti jėgos, sveikatos ir minčių aiškumo. Ąžuolas labiausiai veikia žmogų vėlesniu paros metu – nuo 21 val. iki 3 val. nakties.

 

Beržas ir pušis, esantys žmogaus kaiminystėje, aktyvuoja jo imuninę sistemą. Šie medžiai padeda sergant lėtinėmis ligomis, pagerina kraujospūdį, priduoda jėgų išsekus, padeda sergantiems poliartritu, gerai padeda sergantiems gripu ir peršalus.

 

Beržas – labai jautrus medis. Su juo nėra lengva susidraugauti. Beržas nepakenčia alkoholio, tabako, grubumo ir pasipūtimo. Bet jeigu jūs mėgstate beržą ir jį net apkabinate, tuomet jis tikrai atsidėkos padėdamas. Mokslininkai nustatė, kad dirvoje, kurioje auga beržų giraitės yra net šimtą kartų daugiau sidabro, kuris pasižymi bakteriocidiniu poveikiu. Beržas jonizuoja orą, o jo sula – tai stiprinantis ir tonizuojantis eliksyras.

 

Žmonėms, kurie kenčia nuo širdies kraujagyslių ligų, tiesiog būtina draugauti su beržu ar ąžuolu. Beržų ar ąžuolų giraitėse rekomeduojama dažniau pasivaikščioti nėščiosioms ar tėveliams su vaikais.

 

Pušis – tai energija, kuri būtina tiems, kurie kenčia nuo nervinio išsekimo, pervargimo ir dažnų peršalimų. Jeigu į gyvenimą žiūrite pro juodus akinius ir dėl visų bėdų kaltinate tik save, jums būtina draugystė su pušimi.

 

Ji padės jums pamatyti tai, kas vyksta, naujoje šviesoje. Oras pušyne labai naudingas sergantiems tuberkulioze. Kita vertus, stiprus pušų biolaukas – stiprus krūvis žmogaus organizmui, Turintiems silpną širdį, didelį kraujospūdį žmonėms nerekomenduojama ilgai vaikščioti pušyne.

 

Akacija dovanoja šviežią energiją ir žvalumą. Tai labai universalus medis donoras, itin naudingas moterims.

 

Liepa. Bendraujant su ja, gausite geros, minkštos ir raminančios energijos. Rinkti liepžiedžius ir su medžiu bendrauti patariama ankstyvą rytą. Gyvybinga liepos energija išvaduos jus nuo streso ir depresijos, ties ne po vieno karto, bet palaipsniui. Padeda liepa ir peršalus. O kur dar daug pagiriamųjų žodžių pelnęs liepų medus.

 

Uosis vadinamas gėrio medžiu ir jis visuomet pritraukia gamtos mylėtojus. Tačiau pasikrauti energijos iš jo ilgai nereikėtų, be to jo žievė yra nuodinga.

 

Medžiai – vampyrai

 

Energiją atimantys medžiai yra drebulė, topolis, gluosnis (karklas), eglė, alksnis, ieva, kaštonas ir kiti greitai augantys ir vijokliniai augalai. Laboratorijose buvo įrodyta, kad šie medžiai žudo virusus ir bakterijas. Medžiai vampyrai panaikina galvos skausmą, pagerina savijautą sergant įvairiais uždegimais bei esant nervų sistemos sutrikimams.

 

Drebulė atima energijos daugiau nei kiti medžiai. Dendrologai pataria su juo elgtis atsargiai, ypač aktyvumo valandomis ( nuo 14 iki 18 val.). Kita vertus, jis puikiai „gydo“ baimes.

 

Karklas ramina ir atpalaiduoja, nuveja liūdnas mintis.

 

Gluosnis – kontaktas su juo padeda esant padidintam kraujospūdžiui ir kraujagyslių susirgimams.

 

Topolis efektyviai padeda esant įvairioms psichologinėms problemoms. Prie šio medžio rekomenduojama prisiglausti ta vieta, kurią skauda ir mintyse įsivaizduoti, kad visa neigiama energija, o kartu ir skausmą iš kūno leidžiasi medžio kamienu į žemę.

 

Alksnis padeda atsikratyti įvairių skausmų, mažina uždegimą, gydo odos ligas, tačiau ilgesnis buvimas su šiuo medžiu gali sukelti širdies aritmiją.

 

Eglė. Prie šio medžio geriau eiti ne profilaktikos tikslais, bet tuomet, kai susirgimas yra pačiame įkarštyje.

 

Kaštonas padeda atsikratyti susikaustymo, tačiau ilgiau 2-3 min. Būti šalia jo nerekomenduojama, nes gali atsirasti isteriško elgesio požymiai.

 

Kaip išsirinkti žaliąjį draugą?

 

Ne visiems žmonėms vienodai tinka visi išvardyti medžiai. O kaip sužinoti, ar tinka jums tam tikro medžio energetika? Pirmiausiai reikia atminti, kad bendravimui reikia pasirinkti sveiką ir didelį medį, kuris stovi atokiau kitų.

 

Norint pajusti medžių biolauką, reikia jį apkabinti, užmerkti akis ir stovėti taip apie dešimt minučių. Jeigu medis su jumis dalinasi energija, pajusite šilumą ir tarsi badymą adatėlėmis. Kai augalas atima negatyvią energiją, tuomet žmogus jaučia šaltį.

 

Iš pradžių galite nepajusti nieko, todėl geriausiai, jeigu rinksitės medį pagal intuiciją. Tai puikiai sugeba padaryti vaikai. Kai vaikščiosite kartu su mažaisiais miške stebėkite juos, jie neabejodami išsirinks tinkamiausią medį.

 

Papasakokite mažyliams, kad tarp žmonių ir medžių yra daug ko bendro: kamienas kaip žmogaus kūnas, šaknys – kojos, šakos – rankos, syvai – kraujas. Be to, protėviai sakydavo, kad to paties medžio yra moteriškas ir vyriškas medis. Pabandykite juos surasti ir atskirti. Nusifotografuokite su savo medžiu, žiemą ant jo šakų galite pakabinti lesyklėlę.

 

Norėdami pasikrauti energiją iš medžio, prisiglauskite prie jo pirmiausiai priekiu ir kakta, o po to užpakaliu ir pakaušiu. Jeigu jus kamuoja rimta liga, tame tarpe ir psichinė, jums reikia bendrauti su medžiu vampyru. Prisiglauskite prie jo skaudama vieta, bet ne ilgiau 3-5 min.

 

Kartais pavasarį, ypač žydint medžiams, žmonės iš pasivaikščiojimo miške grįžta išsekę ir skaudančia galva. Taip gali atsitikti todėl, kad miške buvo daug energiją atimančių medžių, pvz., ieva, alyva. Tokiu atveju, geriau rinktis mišką, kuriame daugiau yra ąžuolų, liepų, klevų ir beržų. Šie medžiai suteiks žvalumo ir optimizmo.

 

Autorė: Doloresa Kazragytė Glėbienė, šaltinis: www.harmonio.net

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite