M teorija ir kriptidų egzistavimas Žemėje

strings1Apie kriptidų egzistavimą daugiausia žinome iš liudytojų parodymų. Kartais tuos liudijimus bandoma grįsti ir vaizdine medžiaga, tačiau kaip taisyklė tokia medžiaga retai kada būna geros kokybės.

 

Kriptozoologija tiria šiuos, oficialiam mokslui, nežinomus padarus, tokius kaip reliktinis humanoidas sniego žmogus, arba garsusis pleziozauras nesė ar mistiškoji čiupakabra.

 

Tiesioginių įrodymų kolkas nėra rasta, tik pėdsakai, kailio dalelės, aukos, kurios tarsi liudija apie kriptidų realumą, tačiau, žinoma, oficialus gamtamokslis nepripažins jokio kriptido egzistavimo, kol nebus pristatytas kokios čiupakabros lavonas ar mokelės mbembė DNR. Norisi tikėti, jog bent dalis kriptidų kada nors bus atrasti kaip realiai egzistuojantys.

 

Šį kartą noriu jums papasakoti apie vieną gana kontraversišką kriptidų egzistavimo teoriją, kuri turi nemažai šalininkų tarp kriptozoologų. Šie kriptozoologai mistinių padarų egzistavimą grįsti vadinamąja M teorija.

 

M teorijos autoriumi laikomas fizikas Edvardas Vitenas. Kai Vitenas 1995 metais pristatė savo teoriją, jis pasirinko M teorijos pavadinimą. Pats jis nesiėmė aiškinti „M“ reikšmės, nes nesijautė turįs teisę duoti pavadinimą teorijai kurios kolkas nesugeba iki galo aprašyti. Bandymas atspėti ką reiškia teorijos pavadinimas „M“ galima sakyti tapo savotišku, fizikų teoretikų, žaidimu.

 

Būta įvairių bandymų paaiškinti M teorijos pavadinimą: mistinė, magiška, motiniška; iš rimtesnių pavadinimų buvo iškelti tokie kaip matricinė ir membraninė; kiti mano jog „M“ reiškia Trūkstamoji (angl. Missing) arba Miglotoji (angl. Murky). Pati M teorija yra teorinės fizikos dalis, kuri sujungia ir apibendrina penkias superstygų teorijas. Iki M teorijos atsiradimo, buvo manoma, jog egzistuoja tik viena fundamentinė visatos sudedamoji dalis vadinamoji styga, tad ši teorija prie jau egzistavusios stygų teorijos dėmenų pridėjo dar vieną dalį, pavadintą branos arba kitaip dvidimensinės branos vardu.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Remiantis M teorijos skaičiavimais ervėlaikį sudaro 11 matmenų. Tad, M teorijos dėsniai mums pateikia paralelinių visatų egzistavimo galimybę. Tos visatos gali būti pačios įvairiausios, jos gali būti panašios į mūsiškę arba priešingai, kardinaliai skirtingos. Pati teorija vis dar yra formavimosi stadijoje, tačiau ja jau bando naudotis ir kitų sričių specialistai, tame tarpe ir kriptozoologai.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Taigi grįžkime prie kriptidų. Kas gi yra bendro tarp visų kriptidų?

 

a) Apie kriptidus pasakoja liudytojai, kurie teigia juos matę ar net užfiksavę jų pasirodymus fotoaparatais ar vaizdo kameromis;
b) Kriptidai pasirodo tose vietose kurios yra pakankamai gerai ištirtos ir, rodos, jokių paslapčių tose vietose neturėtų būti, tačiau liudytojai pasakoja, jog matė tose vietose vieną ar kitą kriptidą;
c) Kriptidai paprastai išnyksta nepalikdami pėdsakų, nors tiesa kartais jie palieka kokius nors gyvybinės veiklos pėdsakus;
d) Bandymai rasti kriptidus paprastai būna bevaisiai.

 

Minėtasias savybes turi praktiškai visi kriptidai. Juos kas nors matė, o kur dingo pats kriptidas taip ir lieka neaišku. Jie kartais palieka šiokius tokius gyvybinės veiklos pėdsakus, nors visos ekspedicijos bandant surasti bent vieną kriptidą būdavo bevaisės. Tad kai kurie kriptozoolai mano jog šias problemas galėtų puikiai paaiškinti M teorija.

 

Manant, jog egzistuoja 11 matavimų, su juose egzistuojančiomis paralelinėmis visatomis, labai tikėtina, jog kriptidai yra ne kas kita, kaip ateiviai iš kitų visatų arba matavimų. Žinoma, niekas neapsiima konkečiai paaiškinti kaip kriptidai iš savo visatos patenka mūsiškę, tačiau teigiama, jog gyvų, oficialiam mokslui nežinomų padarų pasirodymas Žemėje, liudija apie tai, jog tarp mūsų ir kitų visatų egzistuoja savotiški portalai, kuriais kriptidai greičiausiai ir patenka į mūsų visatą. Negana to, teigiama, jog kriptidų pasirodymai Žemėje, taip pat įrodo kitų visatų ir matavimų egzistavimą, su savomis planetomis, kuriose veikiausiai atmosfera ar net gyvybė yra panaši į mūsų planetos ekosistemą.

 

Taip pat M teorija bandoma grįsti ir tai, kodėl visi vaizdiniai kriptidų užfiksavimai yra tokie neryškūs. Manoma, jog tai gali būti dėl dviejų priežasčių: ateiviai iš paralelinių visatų skleidžia kažkokias mums nežinomas bangas ar vibracijas, kurios daro įtaką mūsų vaizdo įrašymo priemonėms; arba kriptidai tuo pačiu metu randasi skirtingose visatose ar matavimuose, todėl jų negeba fiksuoti fotoaparatai ir kitos vaizdo įrašymo priemonės.

 

Taip pat, kriptozoologinės M teorijos šalininkai, kelia klausimą ir apie atgalinį ryšį tarp visatų. Juk jei kriptidai geba patekti į Žemę, tai veikiausiai ir žmonės sugeba kažkokiu būdu patekti į paralelines visatas. Teigiama, jog pastarąjį teiginį patvirtina riminalinės statistikos duomenys apie kasmet be žinios dingstančius dešimtis tūkstančių žmonių, manoma, jog dalis šių pradingėlių tiesiog atsiranda kitose visatose, todėl jų niekada ir nesuranda policija.

 

Šiai minčiai patvirtinti net pateikiamas apytikslis skaičius, aprastai tai būna 3% visų dingusių be žinios atvejų. Čia natūraliai gali kilti klausimas: kodėl gi šie žmonės negrįžta atgal, kaip kad tai daro kriptidai? Manoma, jog greičiausiai šie žmonės negrįžta, todėl, kad neturi įgimtų sugebėjimų ir žinių šiam atgaliniam procesui įgyvendinti, kuriuos greičiausiai turi mūsų visatoje pasirodantys kriptidai.

 

Panašiai remdamiesi M teorija mintija ir kai kurie ufologai, teigdami, jog visi NSO pasirodymai, skraidymai keistais zigzagais ir gebėjimas staiga dingti iš stebėtojo akiračio yra ne kas kito, kaip akivaizdus M teorijos įrodymas. Manoma, jog ufonautai iš tiesų nėra ateiviai iš mūsų kosmoso, o iš kokios nors paralelinės visatos.

 

Kaip ten bebūtų, ši kriptozoologinė M teorijos dalis gana įdomi, nors ir turi labai daug „jeigu“, bet kas čia žino, gal ir teisūs šie M teorijos taikytojai kriptozoologai. Belieka tikėtis, jog ateities tyrimai atskleis šią paslapties skraistę ir mes sužinosime visą tiesą apie kriptidus ir jų atsiradimo Žemėje ypatumus.

 

Straipsnio autorius: Gabrielius E. Klimenka

 


Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami skelbiamą turinį portale kuris priklauso Anomalija.lt grupei, Jūs turite įdėti nuorodą į šaltinį (t.y. Anomalija.lt). Daugiau informacijos apie naudojimo taisykles rasite čia.

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Vaidas

mokelės mbembė – kas tai?

fox'as

Taip pat skaitykite