Dėl pasaulio pabaigos suklydo ir dabar

Šiandien – lemtingoji 2012 metų 12 mėnesio 21 diena. Lemtingoji, nes, jeigu tikėtume kai kuriais senovės majų, pasižymėjusių giliomis astronomijos žiniomis, laiko ciklo aiškintojais, tryliktas jų laiko ciklas, kuris trunka 144 000 dienų, pasibaigs būtent šiandien. Tačiau ar tai tikrai reiškia pasaulio pabaigą? Per žmonijos gyvavimą buvo skelbta daugybė pasaulio pabaigų, bet nė vienos taip ir nebuvo!

 

Prieinama iki isterijos

 

Jau kuris laikas netyla kalbos, neva būtent šiandien mūsų pasaulis prieis liepto galą. Natūralu, kad šios kalbos bei kalbėtojai visame pasaulyje suaktyvėjo prieš šių metų pabaigą. Ir natūralu, kad yra jomis tikinčių, kurie kartais elgiasi, švelniai tariant, keistokai.

 

Antai Ukrainos masinėse informacijos priemonėse skelbiama, jog šios šalies gyventojai nuo lentynų šluoja žvakes, žibintuvėlius bei baterijas jiems, o žibalo nei su žiburiu nerasi.

 

Iš Sankt Peterburgo paskambinusi tiksliųjų mokslų daktarė pusiau rimtai, pusiau juokais teiravosi: o kaip pas mus ruošiamasi pasaulio pabaigai? Nes jai skambinusi bičiulė iš JAV, teigusi, jog ten labai rimtai perspėjama: gali būti įvairiausių trukdžių bei trikdžių, susijusių su elektros tiekimu bei įvairiais ryšiais – nuo mobiliųjų telefonų iki interneto.

 

Nors, kita vertus, didžiausias JAV transliuotojas Associated Press ruošiasi online transliuoti, kas šiandien vyks Čečen Icoje – senovės majų sostinėje. Nes būtent majai, tiksliau, Meksikos antropologijos muziejuje saugomas 24 tonas sveriantis Saulės akmuo, kuriame iškaltas senovės majų kalendorius, ir esąs kaltas dėl kilusios isterijos.
Kelia juoką

 

„Palangos tiltas“ nusprendė pasiteirauti: o kaip mūsų mieste rengiamasi pasaulio pabaigai? Absoliuti dauguma kalbintųjų išgirdę klausimą iš pradžių ilgai juokėsi.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

„Tai pralinksminote į darbo dienos pabaigą, – sakė valstybės tarnautoja civilinei saugai vyriausioji specialistė Aistė Kairytė. – Savivaldybės specialistai tam nesirengia. Mes organizuojame posėdžius tais atvejais, jeigu nusimato kokios nors rimtos ekstremalios situacijos: dideli šalčiai, vėtros. O kaip čia bepasirengsi pasaulio pabaigai, jeigu ji iš tikrųjų bus?“

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

„Geras klausimas, – nusijuokęs atsakė Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Bronius Martinkus. – Labai rimtai tam rengiamės: kaip tik gruodžio 21-ąją bus mūsų kalėdinis vakaras. Nei žvakių, nei žibalo, nei kokių žibintuvėlių neperku. Jeigu jau bus pasaulio pabaiga, kokios žvakės bepadės. O šiaip esu nusitekęs, taip sakant, filosofiškai: kaip bus, taip bus“.

 

Ilgai ir smagiai juokėsi ir Ekonomikos bei finansų komiteto pirmininkas, Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėjas Remigijus Kirstukas.

 

„Pajuokauti galima taip: mums, gyvenantiems Užkanavėje, pasaulio pabaigą rengia LESTO. Kaip tik gavau žinutę, jog „Elektros tiekimo kokybei užtikrinti vykdomas tinklo remontas, 2012.12.21 nuo 9 iki 17 val. nebus tiekiama elektra“. O kaip vertinu neadekvačias reakcijas? Diagnozė – masinė psichozė, patarčiau gerti daugiau raminančiųjų“, – juokavo gydytojas.
Vadovautis sveiku protu

 

O ką pasaulio pabaigos akivaizdoje patartų mero patarėjos?

 

„Nei pati, nei mano šeima pasaulio pabaigai nesirengia, patariu ir kitiems dėl to neišgyventi, – sakė Jurgita Vanagė. – Netikiu tokiais dalykais. Kiek jau tų pasaulio pabaigų per žmonijos istoriją pranašauta, o mes toliau gyvuojame. Tiesą sakant, šypseną kelia, kai pamatai, kaip kai kurie į tokias pranašystes reaguoja. Esu įsitikinusi, jog visų pirma reikia vadovautis sveiku protu, toliau planuoti darbus ir rengtis sutikti didžiausias metų šventes – šventas Kalėdas bei Naujuosius metus“.

 

„Mano patarimas paprastas: jokioms Apokalipsėms nesirengti, – paantrino kolegei Karolina Kubeldzienė. – Reikia gyventi, dirbti ir žiūrėti į ateitį. Tiek merui, tiek vicemerui, tiek visiems visiems, ypač auginantiems vaikus, galiu patarti: gyvenkime toliau. Aš – už optimistines prognozes“.

 

Nei dienos, nei valandos niekas nežino

 

„Iš tikrųjų humoro visame tame mažai – gal yra žmonių, rimtai žiūrinčių į kai kieno pateikiamus senovės majų saulės kalendoriaus aiškinimus, – paklaustas, kaip bažnyčia vertina kalbas apie gresiančią pasaulio pabaigą sakė Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas Marius Venskus. – Bažnyčia gyvena ramiai. Mes žinome, kad ateis kiekvieno mūsų asmeninė pasaulio pabaiga, kai reiks iškeliauti amžinybėn. Tik žmogus kartais to nenori pripažinti, meluoja pats sau ir mano gyvensiantis amžinai“.

 

Klebonas priminė Jėzaus žodžius: jog niekas nežino nei dienos, nei valandos, kada ateisianti pasaulio pabaiga.

 

O iš kitos pusės – panašu, jog giliai širdyse bent jau šios dienos pasaulio pabaiga netikima: juk taip aktyviai rengiamasi šventėms.

 

„Viskas bus gerai: bus ir šventos Kalėdos, ir 2013-ieji metai. Viskas Dievo valioje“, – sakė Marius Venskus.

 

Mokslininkai neigia

 

„Šių metų gruodžio 21-ąją miegokite ramiai“, – pataria JAV astronomas Donas Yeomansas, NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos Pasadenoje Netoli Žemės skriejančių objektų programos vadovas, komentuodamas gandus apie neva šiandien gresiančią Apokalipsę.

 

Pasak astronomo, daugelis šią dieną sieja su senovės majų kalendoriaus pabaiga. Senovės majai, kaip ir mes, metus buvo padaliję į 365 dienas. Tačiau jie turėjo ne tik metinius kalendorius, bet ir ilgesnius, skirtus dar didesniems ar trumpesniems laiko tarpams matuoti. Vadinamasis trumpasis kalendorius apėmė 52 metus, o ilgasis – net 5125. Būtent ilgasis majų kalendorius pasibaigs 2012 m. gruodžio 21 d., aiškina astronomas, tačiau tai nereiškia, kad laikas pasibaigs. Nuo gruodžio 22 d. prasidės naujas kalendorius, ir tiek: majai niekuomet nepranašavo, kad tą dieną įvyks pasaulio pabaiga, dar prieš metus sakė D. Yeomansas.

 

Astronomai gi pateikia devynetą mitų ir paaiškinimų. Paminėsime keletą jų.

 

Mitas: Nibiru planeta priartės prie Žemės ir… kažką padarys. Paaiškinimas: tokios planetos tiesiog nėra.

 

Mitas: lygiavimasis su galaktikos centru: Žemė, Saulė ir galaktikos centras atsidurs vienoje linijoje ir tada gravitacinės jėgos suplėšys mūsų mažą planetą ar net pačią Saulę. Paaiškinimas: praktiškai toks lygiavimas įvyksta kiekvienais metais (beje, per Kalėdas, kai Saulė keliauja Šaulio žvaigždynu, kuriame ir slypi mūsų galaktikos centras). Pasekmės? Kai kam išpūs pilvą nuo persivalgymo! Mitas: saulės aktyvumas ir didelė magnetinė audra suparalyžuos gyvenimą žemėje. Paaiškinimas: galbūt padidėjęs Saulės aktyvumas ir gali sukelti tam tikrų nepatogumų ryšių tiekėjams, bet vargiai ar senovės majai nutuokė apie mobiliuosius ir GPS imtuvus. Beje, paskutinė super galinga magnetinė audra siautėjo prieš pusantro šimto metų, bet nuo to laiko žmonija ne tik neišnyko, bet jos populiacija išaugo keturgubai.

 

Mitas: planetos susirikiuos ir nutemps Žemę į kairę. Paaiškinimas: nebus visos planetos išsidėsčiusios vienoje tiesėje, toli gražu nebus!

 

Livija GRAJAUSKIENĖ, “Palangos tiltas”

Rekomenduojami video:


2500
11 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
lll

niekas del nieko nesuklydo!!! tiesiok mes pakeiteme realybe! kas netikite, paimkite ir susimastykite kaip jautetes, ka sapnavote, kokiu patyrimu turejote periode nuo 2012 liepos menesio iki Naujuju! Tikrai rasit ka prisiminti jei pasuksit galvas! Tai mes pakeitem realybe…zinoma ne be pagalbos is auksciau…

Inkognito

Inkognito yra totalus pydaras, kurį reikėtų iškastruoti. O gal ateiviai jį JAU iškastravo?

ViktorijA

O taip,isgyvenau dar viena pasaulio pabaiga,ir manau,kad isgyvensim dar ne viena:)

tomas

pala, pala. Leiskit didžiajam dievui, kuris šiandien nusileido iš dangaus. Isitaisyt,apsižvalgyt. O tadaaa, kad,DŪSSS,kad SPRŪSSS… Pa-mma-ttysit.

Reptilijus Magnusas

Šiaip 21 – oji Majuose žymima kaip paskutinioji diena, o ne 20 – oji, tai ko čia kliedit, jei pasaulio turi nelikti 22 – ąją dieną? Beje, kalendorius nesako, kad bus pasaulio pabaiga, tai tiesiog baigiasi vienas astronominis ciklas ir prasideda kitas. Be to, majų palikuonys pyksta, kad šitaip piknaudžiaujama jų kultūra ir palikimais.

aa

kaip ne keista ar ne?

Flagmanas

Kai pas majus bus 23:59 o tai yra pietu amerikoje tada pyzdec visiem.

Jautis

Tai kad 21 diena tai dar yra tame kalendoriuje, o va jau 22 nėra. Rytoj galėsit švęst, o ne dabar :)

Pilietis

Kaip galima rašyti tokį straipsnį, kai patys majai visą laiką sakė ir sako, tai “ciklo pabaiga”. Yra metų ciklas ir yra didesni ciklai, kurie turi savo pabaigą. Po Kalėdų ar naujųjų metų neateina pasaulio pabaiga, prasideda nauji metai – naujas ciklas. Majai apie tokį vakarų pasaulio požiūrį vadina – “masine psichozė”. Kiek galima spekuliuot?

f1

Kur dingo Inkognito su savo apsireiskimais :D

Taip pat skaitykite