Daniel Tammet: žmogus-skaičiuotuvas

Daniel Tammet yra apdovanotas neįtikėtinais sugebėjimais autistas. Šis britas savo galvoje skaičius mato spalvų ir vaizdų struktūromis, jis gali atlikti sudėtingiausius skaičiavimus, atsiminti ilgas skaičių sekas bei išmokti kalbas per savaitę.

 

Šiam žmogui-skaičiuotuvui priklauso ir Europos rekordas – jis įsiminė ir išvardino 22,154 pi skaičiaus skaitmenų. Jis taip pat kalba anglų, prancūzų, suomių, vokiečių, ispanų, rumunų, estų, islandų ir net lietuvių kalbomis. Islandų kalbą išmoko per savaitę, priėmęs vienos dokumentinės laidos iššūkį.

 

Tameto gebėjimas pastebėti detales leido jam sukurti naujus kalbų mokymosi metodus. „Žodžiai turi savo logiką. Pavyzdžiui, beveik kiekvienas anglų kalbos žodis, prasidedantis ‚sl‘ yra negatyvus: slow (lėtas), slimy (pasibjaurėtinas) ir t.t. Panašūs modeliai yra visose kalbose“.

 

Daniel Tammet gimė 1979 m. sausio 31 d. Londone. Jo vaikystę paveikė Aspergerio sindromas, sinestezija, epilepsijos priepuoliai po kurių Tametas pradėjo įsivaizduoti skaičius, kaip turinčius unikalią formą, spalvą, sudėtį, jausmą. Jis skaičiuoja ne įprastiniu būdu. Jam reikiamas atsakymas tiesiog atsiranda mintyse.

 

 

„Tai asociatyvus mąstymas, sukuriantis neįprastas asociacijas. Tai nėra reta, bet galbūt tai yra būdas, kaip autistai mąsto“, pasakoja Tametas savo namuose Avignon, Prancūzijoje. „Yra tiek autizmo tipų, kiek ir yra tokių žmonių“.

 

Yra žinoma, kad autistais gimsta 10 iš 10 tūkstančių, bet mažiau nei 50 suaugusių autistų pasižymi savantų gebėjimais.

 

2007 metais pasirodžiusioje autobiografijoje „Gimęs mėlyną dieną“, Tametas detaliai papasakojo apie savo pasaulio supratimą: kaip jis patiria skaičius, turinčius spalvas, formas bei asmenybes. Savo naujoje knygoje „Apglėbiant platų dangų“, jis tyrinėja autizmo bei savantų sindromus, pateikia savo įžvalgas apie protingumo prigimtį ir žmogaus proto potencialą.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

„Jei tu gimęs autistu, kaip aš, tu turi šansą išmokti bendravimo. Žmonės yra laisvi. Jei kas turi žemą intelekto koeficientą, mes galime jį išmokyti. Smegenys gali keistis, prisitaikyti. Jos gali išauginti naujus ryšius.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Tai itin teigiamas atradimas. Tai paaiškina, kodėl kas nors, kaip aš, gali išmokti bendrauti, išmokti kaip žiūrėti žmonėms į akis, susidraugauti, įsimylėti. Tai rodo, kad žmonės gali įgyti įgūdžių patys: išmokti kalbą, skaičiuoti kitu būdu, turi galimybę džiaugsmui, taikai ar santykiams“.

 


Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami skelbiamą turinį portale kuris priklauso Anomalija.lt grupei, Jūs turite įdėti nuorodą į šaltinį (t.y. Anomalija.lt). Daugiau informacijos apie naudojimo taisykles rasite čia.

Rekomenduojami video:


2500
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Asilai jus

Nesamoningas straipsnis. Nors man patiktu…:)

Tam mr vyckai

ko tu cia isvis ateini i tokius puslapius savo neismanimo ir begalinio kvailumo rodyt??? jau zinok visi pastebojom ant kiek atsilikes ir apgailetinas tu esi… tai gali valint .

to MrVycka

:)))) Lopelis tik tu :)

MrVycka

Lopelis, paliubomu ;);) ;) is tokiu saipydavaus technikume ;) ;) ;)

opc

bet apie toki lopeli filmus kuria, o tu kas toks? :)

Taip pat skaitykite