Keisčiausios pasaulio fobijos

Fobija yra iracionali, stipri, pastovi tam tikrų situacijų, dalykų ar žmonių baimė. Remiantis Amerikos psichologų asociacijos duomenimis, nuo įvairių fobijų kenčia daugiau kaip 11 procentų pasaulio vyrų ir moterų. Fobijos gali nesunkiai pakenkti žmogaus socialinei, ekonominei ar asmeninei gyvenimo kokybei. Nuo fobijų kenčiantis žmogus nuolatos jaučia nuovargį ir išsekimą.

 

10. Ablutofobija – švaros ir prausimosi baimė

 

Nuo ablutofobijos kenčiantys žmonės nuolatos bijo visko, kas yra susieta su savęs prausimųsi. Dažniausiai nuo šios baimės kenčia moterys ir vaikai. Dauguma pacientų nebijo vandens, tačiau beprotiškai bijo, kai ateina laikas praustis arba yra ketinama juos maudyti. Ablutofobija dažniausiai diagnozuojama vaikams. Kaip ir visos fobijos, jos atsiranda po sunkių ir emocingų praeities įvykių.

 

9. Kaliginefobija – gražių moterų baimė

 

Kaliginefobija yra ginofobijos, visų moterų baimės, forma. Nuo kaliginefobijos kenčiantis žmogus bijo tik gražių ir labai gerai atrodančių moterų. Tai socialinė fobija. Jos simptomai – padažnėjęs kvėpavimas ir širdies pulsas, prakaitavimas, pykinimas, panikos priepuoliai. Ši fobija pasireiškia ir vaikams ir moterims, tačiau dažniausiai nuo jos kenčia vyrai.

 

8. Anglofobija – Anglijos ir anglų kultūros baimė

 

Anglofobija yra visko, kas susieta su Didžiąja Britanija, baimė. Šis terminas taip pat naudojamas norint diskriminuoti anglus. Anglofobija yra oficialiai pripažintas sutrikimas. Anglofobijos užuomazgos atrandamos istoriniuose, 1535–1542 m., Velso šaltiniuose. Išvengti šios baimės galima įgyjant britų draugų ir stengiantis po truputi bendrauti su šios šalies žmonėmis.

 

7. Spektrofobija – šmėklų ir vaiduoklių baimė

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Spektrofobija yra labai specifinė baimė vaiduokliams, šmėkloms ir paranormaliems reiškiniams. Dauguma suaugusių žmonių gali pripažinti, kad jie bijo vaiduoklių, tačiau nuo spektrofobijos kenčiantis žmogus tiki, kad vaiduokliai ir šmėklos egzistuoja kiekviename žingsnyje ir netgi gali atimti žmogaus gyvybę. Dažniausiai ši fobija atsiranda po sunkių protinių ar fizinių traumų. Jos simptomai įvairūs – nuo paprasto nerimo ir panikos priepuolių iki alpimo. Tai labai retas sutrikimas ir dažniausiai žmogus jį diagnozuoja pats sau.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

6. Dendrofobija – medžių baimė

 

Dendrofobija yra labai dažnai pasitaikanti baimė būti apsuptam medžių arba miško. Pastebėta, kad nuo šios fobijos kenčiantys žmonės to nepripažįsta ir dažnai šį faktą stengiasi nuslėpti arba paversti jį juokais. Tačiau iš tiesų dendrofobai kenčia nuo „mirtinos“ baimės būti apsuptiems medžių. Jie jaučiasi įkalinti arba spaudžiami. Dauguma pacientų mišką vadina „tamsa“ arba „blogiu“.

 

5. Chorofobija – šokio baimė

 

Chorofobija yra neracionali baimė šokiui. Ši fobija yra siejama su socialinėmis problemomis, tokiomis kaip gėdos ir didelių žmonių susibūrimų baimės. Simptomai – pykinimas, padažnėjęs kvėpavimas, kartais panikos priepuoliai. Chorofobija sergantis žmogus vengia vietų, kur šoka žmonės.

 

4. Homichlofobija – rūko baimė

 

Homichlobija yra perdėta arba neracionali rūko baimė. Šį sutrikimą turintys žmonės patiria panikos priepuolius, kai pamato rūką. Jie nesiartina prie rūko ir vengia tokių vietų, kur jis galėtų susidaryti. Jie savo vaizduotėje susikuria beprotiškas ir baisias vizijas susietas su rūku. Šios fobijos atvejai jau yra užfiksuoti 67 valstybėse.

 

3. Kipridofobija – prostitučių ir venerinių ligų baimė

 

Kipridofobija yra perdėta baimė užsikrėsti venerinėmis ligomis. Ši baimė yra kildinama dar iš Antikos laikų. Ja sergantys žmonės nuolatos bijo užsikrėsti venerinėmis ligomis ir nuo jų mirti. Pacientai kenčia nuo miego sutrikimų, depresijos. Jie vengia seksualinės sueities ir stengiasi izoliuotis nuo priešingos lyties žmonių. Tai gana dažnai visame pasaulyje pasitaikantis sutrikimas.

 

2. Niktofobija – tamsos baimė

 

Niktofobija yra tamsos baimė. Manoma, kad ši baimė labiausiai būdinga vaikams, tačiau nuo jos kenčia ir daug suaugusiųjų. Tai stipriai gyvenimą ir jo kokybę trikdanti baimė. Žmonės nuo jos dažniausiai gydomi ligoninėse. Žmonių vaizduotė smegenyse sukuria siaubingus tamsos vaizdinius ir juos apima baimės priepuoliai. Vaikams šią baimę dažnai sukelia baisūs filmai, televizijos laidos ir istorijos. Simptomai – krūtinės skausmai, prakaitavimas, drebėjimas, diskomfortas, dusulys ir t.t. Žmonės kenčiantys nuo niktofobijos turi rimtų miego sutrikimų.

 

1. Metifobija – alkoholio baimė

 

Metifobija sergantys žmonės neracionaliai bijo alkoholio. Jie bijo alkoholio sukeliamų padarinių ir jį geriančių žmonių. Metifobai vengia vietų, kuriuose vartojamas alkoholis – barų, vestuvių, šeimos susibūrimų. Dažnai šią baimę sukelia traumos ir įvykiai, susieti su alkoholio padariniais. Tai gali būti asmeninė arba artimo žmogaus patirtis. Tai labai netolygi baimė. Vieni tiesiog jaučiasi nepatogiai šalia alkoholį vartojančių žmonių, kitiem gali prasidėti panikos priepuoliai.

 

Autorius: RoxiO

Rekomenduojami video:


2500
9 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
nesvarbu

aš bijau dvieju baimes tamsos ir voru…

Cipsas

Spektrofobija ir niktofobija nera keistos baimes. Pvz: vaikai neretai bijo tamsos. O smeklu ir vaiduokliu tai cia tiesiog paprastute baime, nes zmones pasiskaito, tada patiki, na o paskui ir bijo. Todel tos baimes nera keistos.

Dr.Milkshake

Metifobija – sia fobija turetu sirgt visi : D (tik ne as)

LittleGhostGirl

Kas čia per fobija?

Jaunėlis

Sakai “mėgsti” prostitutes…,įdomu ar skanios ?

Alfredas

Yra fobija kai bijai popieziaus – papofobija

as

as prostituciu nebijau, as jas megstu.

Alfredas

Ak tu iskrypeli

Van Gogas

Aš tai saves bijau.xD

ji

as tai balandziu bijau :)))

kds

Nėra vienos, manau pačios įdomiausios, tai baimės, kai žmonės galvoja, kad viską aplinkui(aplinką, daiktus, žmones) jie tik įsivaizduoja ir jų iš tikro nėra.

Taip pat skaitykite