Įdomūs faktai apie piratus

Volteras savo knygoje “Karolio XII, švedų karaliaus, istorija” rašė, kad jeigu tarp piratų atsirastų genijus, sugebantis apjungti jų išsklaidytas jėgas, piratai užimtų Ameriką nuo Šiaurės iki Pietų polių ir padarytų perversmą politikoje: “Tai buvo nutrūktgalviai žmonės, kuriems trūko tik padorumo, kad būtų laikomi tikrais didvyriais”.

 

Piratai – labi sena profesija. Išvertus iš graikų kalbos, šis žodis reiškia “bandyti, mėginti”. Kai kurie istorikai laiko šios profesijos atstovais ir Kolumbą, Vasko de Gamą, Magelaną. Piratams mes dėkingi už geografinius atradimus (Dreikas ne tik piratavo, bet ir atrado daugybę salų). Piratų vardais pavadinti Deivisi kyšulys, Frobišerio įlanka, Dreiko sąsiauris.

 

Papročiai, viešpatavę piratų šutvėse XVII-XVIII amžiais buvo tais laikais vos ne progresyviausi planetoje. Europoje viešpataujant monrchams, piratų tarpe viskas buvo sprendžiam balsavimu. Buvo atvejų, kai baltųjų gaujoms vadovavo negrai, kai tuo pat metu Amerikoje tebebuvo vergovė. Kai visame pasaulyje dar niekas nė girdėti negirdėjo apie socialinį draudimą, kiekvienas “dirbti” nebegalintis piratas gaudavo paramą iš bendros kasos.
 
Viljamas Patersonas gimė 1658 metais. Būdamas septyniolikos metų, jis tapo klajojančiu prekeiviu, paskui paliko Angliją ir įsikūręs Bahamų salose, užsiėmė pelningesniu verslu – piratavimu. Susigrobęs didžiulį turtą, jis grįžo į Angliją ir 1694 metais įkūrė Bank of England.

 

Viduržemio jūros piratai buvo tikri laivų statybos meistrai. Jie pirmieji pradėjo statyti kovines šebekas – greitaeigius tristiebius laivus, kuriuos vėliau Europa ėmė vadinti itališku žodžiu, reiškiančiu – “piratiškas” ar “plėšikų” laivas – brigantina.

 

Manoma, kad jūrų švilpuką (laivo vidaus signalizacijai) pirmąsyk pamatė ant mūšyje nukauto pirato ir įvedė anglų laivyne. Karalius Henrikas VIII XVI amžiaus pradžioje įstatymu įteisino jo formą ir naudojimosi juo taisykles. Švilpukas tapo lordo-admirolo valdžios atributu ir pagal karališkąjį reglamentą turėjo būti gaminamas iš ukso, kurio masė – 12 uncijų.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Vokiečių mieste Ofenburge stovi paminklas Frensiui Dreikui, laikančiam rankoje bulvės žiedą. Yra laikoma, kad būtent šis piratas išplatino Europoje bulves.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Pagal legendą, būtent piratas, išvydęs Anglijos karalienę Elžbietą, prisidengė ranka akis: “Mane apakino jūsų didenybės grožis”. Būtent nuo to laiko atsirado paprotys – atiduoti ranka pagarbą.

 


Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami skelbiamą turinį portale kuris priklauso Anomalija.lt grupei, Jūs turite įdėti nuorodą į šaltinį (t.y. Anomalija.lt). Daugiau informacijos apie naudojimo taisykles rasite čia.

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Public Enemy

Pagarbos atidavimo gestas kariuomenėse yra kilęs nuo riteriško šalmo ,kuri riteris pakeldamas prilaikydavo ,todel cia siokia tokia dezinformacija ,bet siaip straipsnis neblogas

Jaunelis

Idomu ka manydavo apie piratus nuzudytu ir apiplestu pirkliu artimieji…!

farung ayyy

puikus straipsnis.cia matome ,kad plesikai ne tokie ir blogi.galime prisiminti zymuji dzeka sperauw .jis yra geras ir siekia nuzudyti zombiams vadovaujanti juodabarzdi arba edvarda tyca.kaikuriems piratams netgi pavyko buti isventintiems i anglu riterius.nemanykite, kad jeigu uzsidenges aki, uzdijes kabliuka, ar viena koja medine tai reiskia ,kad jis piratas.protezus dedasi ir ne piratai be to tik vienas kitas piratas turejo netikra koja ar kabliuka.na ir pabaigai pasakysiu, kad bulves valgau tik delto, kad jas atrado piratai.

Taip pat skaitykite