Prasidėjus ekstremaliems procesams Šiaurės pusrutulyje – šiurpi mokslininkų ataskaita žmonijai: liepsnose jau pleška kaimai


Rekordinė karščio banga, birželio pabaigoje smogusi vakarų Kanadai ir JAV, būtų „praktiškai neįmanoma“ be žmogaus sukeltos klimato kaitos, rodo grupės klimatologų atliktos analizės rezultatai.

 

Pasaulio orų priskyrimo (angl. World Weather Attribution, WWA) grupė teigė, kad dėl visuotinio atšilimo, kurį sukelia šiltnamio dujų tarša, karščio bangos tikimybė išaugo mažiausiai 150 kartų.

 

JAV ir Kanados Ramiojo vandenyno pakrantėje temperatūra buvo neįtikėtinai aukšta, o Kanadoje pasiektas visų laikų rekordas – 49,6 laipsnio Celsijaus. Ši temperatūra užfiksuota Litono kaime, didžioji dalis kurio vėliau supleškėjo per miškų gaisrą.

 

„Visiškai nėra abejonės, kad čia esminį vaidmenį suvaidino klimato kaita“, – spaudos konferencijoje sakė Oksfordo universiteto klimatologė Friederike Otto.

 

aprasymas

 

Mokslininkai analizavo istorinius duomenis ir kompiuterines simuliacijas, kad palygintų dabartinį klimatą, kuris pasižymi nuo pramonės revoliucijos laikų 1,2 laipsnio Celsijaus išaugusia oro temperatūra, su klimatu praeityje.

 

Tyrėjai nustatė, kad ši karščio banga buvo tokia ekstremali, kad ji visai nukrypsta nuo istorinių temperatūrų. Atsižvelgiant į šiandienos klimatą, tokia karščio banga turėtų vykti vidutiniškai kartą per tūkstantį metų.

 

Kalbant apie ateitį, jei Žemė sušiltų 2 laipsniais Celsijaus, o tai galėtų įvykti jau šio šimtmečio viduryje, tokios karščio bangos vyktų maždaug kas 5–10 metų ir būtų visu laipsniu karštesnės.

 

Šaltinis: http://technologijos.lt/

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
alpis

atsipeikėkit, technologijų mokslinčiai, – žmogus negali sukelti klimato kaitos be… technologijų pagalbos…

Taip pat skaitykite