Senėjimas yra liga ir jį jau galime gydyti laiku geriamais papildais, sako mokslininkai


Senėjimas – tai liga, kurią galima valdyti naudojant jau žinomus papildus bei gyvenimo būdo pokyčius. Mokslininkai ir Vaterlo universiteto Kanadoje tai jau sako užtikrintai – nepaisant to, kad senėjimas yra natūralus, tai vis tiek yra liga, kuriai dar ieškome geriausio gydymo. Pasirodo, svarbūs ne tik patys papildai, bet ir paros laikas, kada juos vartojame.

 

Senėjimas dažniausiai matomas kaip įprastas organizmo kitimas bėgant laikui. Kaip tai gali būti liga, jei visi senstame? Tačiau mokslininkai mano, kad tai – pasenęs požiūris. Jei senėjimą laikysime liga, jo gydymui bus skiriama daugiau dėmesio. Be to, tai leistų sumažinti žmonių kančias – kad ir kiek kalbėtume apie gražią senatvę, negalime nematyti sunkiai vaikštančių, matančių ir galvojančių pagyvenusių žmonių.

 

Ir jau yra preparatų, kurie buvo sukurti kovai su senėjimu. Vaterlo universiteto mokslininkai šiame tyrime susikoncentravo į nikotinamido mononukleotidą (NMN) bei resveratrolį. Šios medžiagos, atrodo, užtikrinčiausiai stabdo senėjimą. Žinoma, 100 % efektyvumo pasiekti kol kas nepavyko, tačiau galbūt yra būdų pagerinti šių papildų veikimą?

 

Mokslininkai mano, kad papildų veikimą galima pagerinti juos geriant tinkamiausiu metu. Jų tyrimas parodė, kad jaunesni žmonės turėtų vartoti NMN praėjus maždaug 6 valandoms po pabudimo, o resveratrolį – naktį. Tuo tarpu vyresni žmonės NMN galėtų vartoti anksčiau, o resveratrolį – dienos viduryje. Modelis dar tikslinamas, tačiau jis atsižvelgia į žmogaus metabolizmo kitimą dienos metu bei skirtingus jaunų ir pagyvenusių žmonių cirkadinius ritmus.

 

Apie senėjimo priskyrimą ligoms diskutuojama jau kelis dešimtmečius. Pastaruoju metu atrodo, kad mokslininkai artėja prie šio tikslo. 2015 metais keletas mokslininkų iš viso pasaulio parašė straipsnį, kuriame teigė, kad jau laikas priskirti biologinį senėjimą prie ligoms. Pasaulio Sveikatos Organizacija jau atliko keletą žingsnių, kad priartėtume prie šio tikslo, tačiau, aišku, vėliau dėmesys buvo nukreiptas į pasaulinę COVID-19 pandemiją.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Mokslininkai mano, kad oficialus senėjimo priskyrimas ligoms padėtų pakeisti klaidingą paradigmą, kad senėjimas yra nepagydomas. Senėjimas gali būti pagydytas, kaip ir bet kuri kita liga. Juolab, kad iki šiol mokslininkams puikiai sekasi. Jie jau surado keletą molekulių, kurios padeda stabdyti senėjimą gyvūnų modeliuose. Senėjimo priskyrimas ligai padėtų pritraukti dar daugiau investicijų ir vykdyti klinikinius bandymus su žmonėmis.

 

Šaltinis: http://technologijos.lt/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite