Kunigas egzorcistas A. Valkauskas: pasitvirtina tik vienas iš dešimties apsėdimo atvejų

Nacionalinės egzorcistų asociacijos vadovas kunigas Arnoldas Valkauskas teigia, jog demonus iš apsėstų žmonių veja jau daugiau nei 15 metų. Jis yra vienas iš dešimties kunigų Lietuvoje, kurie atlieka egzorcizmus.

 

Portalui Alfa.lt kunigas ir Ruklos įgulos karo kapelionas A. Valkauskas sutiko papasakoti apie reiškinį, apipintą įvairiais mitais iš Holivudo filmų.

 

Anot jo, kunigai egzorcistai žmonių kreipimųsi sulaukia nuolat, bet tik kas dešimtas atvejis esą būna tikras.

 

Egzorcizmas – laisvalaikio užsiėmimas

 

Teologijos mokslų daktaras A. Valkauskas egzorcizmu užsiima laisvalaikiu. Šią veiklą jis apibūdina kaip meilės tarnystę į sunkią bėdą patekusiam žmogui.

 

„Pirmiausia tikslas yra pagelbėti, kad žmogus nekentėtų. Mūsų tikslas nėra padaryti jį laimingu, mūsų tikslas – kad jis atrastų Dievą. Padedam jam ir po to paleidžiame jį tvarkytis pačiam su savimi“, – kalbėjo A. Valkauskas.

 

Visgi pašnekovas prasitarė, jog kartais mieliau rinktųsi ramesnį laisvalaikio leidimo būdą.

 

„Liaudiškai pasakius, tai labai neapsimokanti malda. Kartais ima nervas – būna geras oras, gali eiti pasivaikščioti, o per savo būrimus prisicirkini.
– A. Valkauskas

 

„Liaudiškai pasakius, tai labai neapsimokanti malda. Kartais ima nervas – būna geras oras, gali eiti pasivaikščioti, o per savo būrimus prisicirkini“, – teigė kunigas.

 

Jis pastebi, jog dalis besikreipiančiųjų tikisi, jog nereikės gydytis ir kad egzorcizmas padės išspręsti problemas. Daug patirties „velnio išvarymo“ srityje sukaupęs A. Valkauskas atskleidė, jog įvardyti, ar konkretus atvejis yra apsėdimas, ar žmogaus prasimanymas, galima ir iš tam tikrų vizualinių požymių.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Egzorcistai tai supranta iš žmogaus drebulio, jis esą gali vemti, kalbėti įvairiomis kalbomis, klykauti, netgi laipioti sienomis arba sklęsti ore.

 

Slepiamos psichiatrų pavardės

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Kunigo teigimu, nustatyti apsėdimą be maldos yra sudėtinga, o pats žmogus negali suprasti, ar jis apsėstas, ar serga psichine liga, todėl egzorcistai glaudžiai bendradarbiauja su psichiatrais.

 

Pašnekovas patikino, kad pasitaiko ir tokių atvejų, kai psichiatrai žmogų siunčia pas kunigus, kad šie patikrintų, ar jis apsėstas, tik šis bendradarbiavimas priklauso nuo to, ar psichiatras yra tikintis. Psichiatrų pavardžių, su kuriais bendradarbiauja, A. Valkauskas atskleisti nenorėjo.

 

Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidentė Ramunė Mazaliauskienė patvirtino, jog nieko panašaus į psichiatrų bendradarbiavimą su egzorcistais nėra girdėjusi.

 

„Psichiatrijos srityje dirbu jau 25-30 metų ir nė karto nesu susidūrusi su tuo, net girdėjusi apie tai. Kalbant apie pavienius atvejus, manau, kad tokių atvejų gali būti“, – teigė R. Mazaliauskienė.

 

Egzorcizmo paslauga yra nemokama, todėl į kunigus žmonės kreipiasi itin dažnai. Vien Vilniuje per savaitę yra patikrinama apie 30 atvejų.

 

Kunigo sutaną ir kareivio uniformą dėvėti įpratęs A. Valkauskas teigia, jog netikinčiam žmogui pasveikti nuo apsėdimo neįmanoma. Jis mano, jog piktosios dvasios aukomis dažniausiai tampa netikintys žmonės.

 

„Patys žmonės įkiša galvas, kur nereikia. Dažnai apsėsti būna narkomanai, užtenka ir žolės rūkymo. Jie patenka į dvasių pasaulį ir tuomet turi bėdų. Viskas, kas naikina žmogų, atveria kelią piktajai dvasiai“, – teigė A. Valkauskas.

 

Tarp filmų ir realybės

 

Pašnekovas tikino, kad piktoji dvasia egzorcizmo dieną kartais specialiai sugadina automobilį ir kitaip bando sutrikdyti seansą – visai kaip filmuose.

 

„Iš filmų tik 1973 m. „Exorcist“ ir 2011 m. „The Rite“ su Anthony Hopkinsu atitinka realybę“, – teigė kunigas.

 

Kunigas pasakojo, kad apsėdimo gali neįtarti nei pats žmogus, nei aplinkiniai, tačiau piktoji dvasia gali jiems daryti blogą įtaką.

 

Apeigų metu kunigas teigia jaučiantis jėgą, kuri siaubingai jo neapkenčia ir nori „sudraskyti į skutelius“. Prisimindamas velnio išvarymo atvejus, A. Valkauskas teigė, jog piktoji dvasia neliečia kunigo, nes jis atstovauja Jėzui.

 

Pasak A. Valkausko, vaizdo įrašymo priemonėmis fiksuoti egzorcizmo seansus draudžiama, tačiau Tarptautinė egzorcistų asociacija rekomenduoja filmuoti procesiją tam, kad jos metu atsiradus sužalojimų ir prireikus medžiagos tyrimui būtų galima ja pasinaudoti.

 

Paklaustas, ar nemano, jog visuomenę vertėtų supažindinti su pagrįstais įrodymais, kas vyksta kunigų tarnystės metu, A. Valkauskas teigė nesantis tikras, ar tai visuomenei būtų naudinga.

 

Šaltinis: https://www.alfa.lt

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Oxygen

Ar tikrai yra apsestu zmoniu?Keista,idomu

Kaunietis

Klausimas Valkauskui ir į jį panašiems – ar Jums negėda dėl savo visų šitų kliedesių?

Vidurys Lietuvos

O tu turi įrodymu, kad anapusinis pasaulis neegzistuoja? Sakydamas, kad Dievo ir velnio egzistavimas yra tik kliedesiai. Vien tavo komentaras parodo, kad esi apsėstas nelabuoju ir jis per tave vietoj taves sako, kad Dievo nei jo nėra.

Kaunietis

Terminai anapusinis pasaulis, apsėdimai, Dievas ir velnias ir daug kitų Lietuvių tautai yra primesta kriksčionybės, kuri, jei esi Lietuvis iš vidurio Lietuvos, turėtum žinoti, yra primesta su ginklu ir daug kraujo, be to dar naikinant Lietuvių kultūrą, kurios kai kurios materialinės apraiškos (pvz. stebyklų statymas) buvo žymiai aukštesnio lygio už barbarų ir griovėjų krikščionių.
Tuose prievartiniuose dalykuose vien dėl atėjimo prievartos būdu negali būti nieko tikro anei gero. Visi jų gąsdinimai, ypač apsėdimais, yra ypatingai pavojingi vaikų besivystančiai psichikai, nes suaugusiems jau daugiau pakenkti nei pakenkta negalima.

To kaunietis

Terminai anapusinis pasaulis, apsėdimai yra dar gerokai prieš kristu pamineti, senoves egipte 3000 prieš kristu jau zmones tikejo anapusiniu pasauliu, nekliedek, kad krikščionybe primete šiuos terminus.

Kaunietis

Kultūros nebuvimas gerai koreliuoja su gebėjimu suprasti parašytą tekstą. Nė žodžio neparašiau, kad Egiptas kažką primetė lietuviams? Paskaityk iš naujo – kartojimas mokslų motina.

To kaunietis

Lietuvai, europai, euroazijai, visiems primete, turbut nustebsi, kaisuzinosi kada lietuva susikure, ir kad ankščiau pagonys buvo lietuviai, beja KELIAUJANTYS. nes posakis -GRIAUSMAI TU DIEVU PASAULIO tikrai ne iš katalikybes atejas. dohhh

TO all

Ponas kaunieti ir ponas To kaunieti, pomirtinis pasaulis, vaiduokliai, dvasios, netgi ritualines apeigos gerokai prieš musu šventaji t.y (šv. kristu) siekia. Jai reikia literaturos, visada prašom Kauno m. V. Kudirkos viešaja biblioteka. tada nereiks cia durnai kalbeti.

SEE

Kaip iš kauno, taip ir klounas

Taip pat skaitykite