Pasakė, iš kur atsiranda mėlynės ant kojų: to galima išvengti

Ką daryti, kad mano žmonai išnyktų mėlynės ant blauzdų? Gydytojas Martinas Scurras atsako į dailymail.co.uk skaitytojų klausimus apie sveikatą Mano žmona jau keletą metų labai dažnai ant blauzdų atsiranda mėlynių. Kad jų nesimatytų, ji priversta nešioti kelnes ir ilgas sukneles – gydytojai sako, kad nieko padaryti neįmanoma. Gal jūs galėsite ką nors patarti?

 

Mėlynių atsiradimas be jokios priežasties pasitaiko dažnai ir jį sukelia vartojami vaistai, kitos ligos ar senėjimas. Vienas 500 sveikų suaugusiųjų tyrimas parodė, kad 18 procentų žmonių teigia, kad mėlynės jiems atsiranda be jokios priežasties ar vos vos, nestipriai sumušus ar palietus tam tikrą kūno vietą. Mėlynės formuojasi trim žingsniais – pirma yra pažeidžiamos ir plyšta smulkios kraujagyslės, vadinamos kapiliarais, o iš jų tekantis kraujas susikaupia po oda. Tai sudirgina trombocitus – smulkias cirkuliuojančio kraujo ląsteles, ir jos suskumba į sužeidimo vietą bei suformuoja „kamštį“.

 

Galiausiai šis „kamštį“ arba krešulį sustiprina baltymai, vadinami krešėjimo faktoriais.

 

Jei sutrinka bent vienas iš šių trijų žingsnių, kyla mėlynių formavimosi be priežasties tikimybė. Pavyzdžiui, trombocitų anomalijas gali sukelti tam tikri vaistai, o kai kuriems žmonėms – net česnakas. Tuo tarpu krešėjimą sutrikdyti gali kepenų ligos ar vitamino K trūkumas.

 

Su amžiumi mėlynės formuojasi vis dažniau, o kai kuriems žmonėms, ypač šviesios odos ir viršsvorio turinčioms moterims, taip nutinka be jokios priežasties.

 

Svarbu išsiaiškinti, ar nėra gausaus kraujavimo – pavyzdžiui, iš nosies – ir kokius vaistus vartoja pacientė.

 

Vaistai taip pat gali sąlygoti mėlynių susiformavimą – tai gali būti, pavyzdžiui, ibuprofenas ir kiti nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai, antikoaguliantai (pavyzdžiui, varfarinas), antitrombocitiniai vaistai (aspirinas ir klopidogrelis) bei steroidai (pavyzdžiui, prednizolonas).

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Tokį poveikį gali turėti ir kai kurie antidepresantai (pavyzdžiui, fluoksetinas) bei kai kurie antibiotikai.

 

Nemanau, kad jūsų žmonos būklės verta smarkiai susirūpinti, kadangi jai mėlynės atsiranda tik ant blauzdų ir taip nutinka jau keletą metų. Per šį laiką nepasireiškė jokių kitų potencialios ligos požymių.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Tačiau deja, turiu pripažinti, kad nėra jokių gydymo nuo tokio mėlynių atsiradimo priemonių – belieka tik blauzdas dengti drabužiais.

 

Vis dėlto, jei ji blauzdų neužsigavo ir ant jų yra penkios ar daugiau didesnės nei 1 cm skersmens mėlynės, tuomet jūsų žmonai vertėtų išsitirti pas hematologą.

 

Šaltinis: https://www.tv3.lt/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite