Neįtikėtina: po 40000 metų praleistų lede atbunda senosios gyvybės formos

Tirpstantys ledynai ir amžinasis įšalas atskleidžia vis daugiau paslapčių.
Mokslininkai nustatė, kad sušalę organizmai, kurie tūkstančius metų buvo laikomi mirusiais, vis dar geba palaikyti gyvybę.

 

Šie organizmai – tai įvairios bakterijos ir daugialąsčių sutvėrimų, ištvermingumas taip pat pakeitė mokslininkų supratimą apie išgyvenimo galimybes.

 

1850 metais vadinamasis Ašaros ledynas (angl. Teardrop glacier) Kanados Elsmyro saloje „prarijo“ samanų kuokštelį. Pastarasis po storu ledo sluoksniu buvo palaidotas daugybei metų, iki kol šylantis klimatas išlaisvino jį iš ledo gniaužtų.

 

Mokslininkai, kurie aptiko šią senovinę samaną, nustatė, kad ji kiek išblukusi ir išpešiota, tačiau vis dar pasižymėjo žaliu atspalviu, kuris tapo užuomina apie joje vis dar egzistuojančią gyvybę.

 

„Niekada nepamanytum, kad kažkas, kas šimtus metų buvo palaidotas, išliktų gyvybingas,“ – kalbėdama apie savo atrastą kelių amžių senumo samaną, sakė biologė Catherine La Farge iš Albertos universiteto.

 

La Farge parsigabeno samanų pavyzdžius į laboratoriją, kur pavyzdžiai buvo patalpinti į maisto medžiagomis praturtintą dirvožemį. Beveiks trečdalis tirtų pavyzdžių atgimė.
Jie suformavo naujus ūglius ir lapelius.

 

Ekologas Peter Convey iš „British Antarctic Survey“ Antarktidos tyrimų instituto, sakė, kad samanos pasižymi ypatinga adaptacija, dėl ko jos labiau nei kiti augalai geba išgyventi ilgalaikį įšalą, informuoja ibtimes.com.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Po La Farge atlikto Elsmyro salos samanų atgimimo, Convey drauge su kolegomis taip pat atgaivino 1500 metų senumo samanas, kurios buvo palaidotos po beveik metro storio Antarktidos amžinuoju įšalu.

 

Mokslininkai taip pat nustatė, kad jie gali atgaivinti ir kitus organizmus. Anksčiau buvo manoma, kad vienaląsčiai organizmai yra vienintelė gyvybės forma galinti išlikti gyvybinga po tūkstančių metų, praleistų po amžinuoju įšalu.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Mikrobiologė Tatiana Vishnivetskaya iš Tenesio universiteto drauge su kolegomis sugebėjo atgaivinti segmentuotas kirmėles. Jas mokslininkai sugebėjo prikelti iš mirusiųjų po ilgalaikio įšalo po storu ledo sluoksniu.

 

Manoma, kad vieno iš prikeltųjų nematodų amžius siekia 41000 metų.

 

Nematodų ekspertas Gaetan Borgonie iš Belgijos sakė, kad nematodai yra puikiai apsirūpinę išgyventi ištisus tūkstančius metų po amžinojo įšalo ledu.

 

Kuomet aplinkos sąlygos ima prastėti, šie padarai gali pereiti į „sustabdyto gyvenimo“ (angl. suspended animation) būseną. Būdami šioje būsenoje nematodai gali atsisakyti maitinimosi. Jie taip pat užsiaugina išorinį sluoksnį, kuris apsaugo juos nuo ekstremalių temperatūrų.

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite