Kaip prisijaukinti laisvę ir gyventi pagal savo taisykles

Jeigu reikėtų įvardinti vieną svarbiausią įrankį, kurio valdymas atskiria žmones, gyvenančius pagal savo pačių taisykles nuo tų, kurie negali to daryti, tai būtų savikontrolė. Jogoje tai dar vadinama dieviškąja savikontrole ir tai – kelias į savitvardos meistriškumą bei laisvę.

 

Taip visų geidžiama ir aukštinama asmeninė laisvė ir jos sudedamosios dalys tokios kaip: galimybė pačiam valdyti savo laiką ir finansinė nepriklausomybė, kas dažniausiai ir atveria kelius laisvam judėjimui pasaulyje, bei laisvei užsiimti mėgstama veikla; galimybė bendrauti tik su tais, kurie tau įdomūs, ir atsisakyti bet kokio bendravimo su tais, kurie nepatinka. Taip visų išsvajota laisvės būsena, dažniausiai pasiekiama tik per aštrias meistriškos savikontrolės pirštines. Ir taip yra ne šiaip sau.

 

Tokiai laisvei užgriuvus nepasiruošusį žmogų, pastarasis gali būti sutraiškytas gyvas ir tokius dalykus galima stebėti labai dažnai. Pavyzdžiui, svajonių salose, į kurias žmonės atvažiuoja pagyventi nerūpestingai ir laisvai, klesti narkotikai ir alkoholis, beje, būtent tarp emigrantų. Dažnai sakoma, kad štai Lietuvoje – tamsu, pilka ir niūru, o ten – laisvė, saulė, pigūs vaisiai ir gera nuotaika. Tik gyvenk ir mėgaukis ta laisve, tačiau ne viskas taip paprasta. Su savo laisve reikia mokėti tinkamai elgtis.

 

Jei tu susitikai su savimi ir neišsigandai – vadinasi, tu dar nesusitikai su savimi.

 

Žinoma, ne visiems taip nutinka ir nebandau visų apibendrinti. Neslėpsiu, kad kai kuriuose ratuose tose saulėtose salose rytais priimta užsiimti joga, o vakarais atverti savo sąmonę, tik, žinoma, visai ne medituojant. Ir keptos bulvės ar makaronai kažkaip dažniau pasitaiko lėkštėse nei tie švieži vaisiai ar daržovės, dėl kurių čia visi atvažiuoja.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Tikroji laisvė keisti savo gyvenimo kryptį ta linkme, kuria pats nori, prieinama tik sugebant save kontroliuoti – per dieviškąją visos savo esybės savikontrolę. Bet kol tai pasieksi, tu vis svajosi sulieknėti ir tuo pat metu persivalgysi kiekvieną vakarą, svajosi apie naują darbo pasiūlymą ar dalyvavimą naujame perspektyviame projekte, bet ir vėl vėluosi pateikti ataskaitas, nes kaip visada atidėlioji darbus, sieksi laimės, o tuo pat metu atiduosi save į kritikos ir susierzinimo gniaužtus.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Mūsų akyse kuriasi nuotolinio darbo tendencijos – šimtai įvairiausių profesijų žmonių randa galimybes dirbti internetu gyvendami bet kurioje pasaulio vietoje ir jiems nebereikia nei biurų, nei kabinetų. Laisvės daina įgauna visiškai realius kontūrus, visi gali pasirinkti gyventi laisvai, pasirinkti kada ir kiek nori dirbti, atlikti užduotis dieną ar naktį, ar per keletą valandų, ar net per visą savaitę – tapti savo laiko ir gyvenimo šeimininkai. Argi tai ne stebuklas, sukurtas šių laikų progreso?

 

Nors spaustuvės masiškai spausdina visiems prieinamas knygas apie asmeninį tobulėjimą ir nuotolinius biurus, vis dar yra besiskundžiančių, kad jų profesija neleidžia pabėgti iš to laisvę ribojančio biuro. Jiems aš siūlau stebėti ir mokytis iš tų, kuriems jau pavyko įšokti į šį naują traukinį.

 

Tik bėda yra ta, kad dauguma, pradėję dirbti laisvu grafiku, gana greitai praranda ritmą, nes nemoka dirbti be pavadėlio, viršininko kumščio ar biure vyraujančios dirbti skatinančios atmosferos.

 

Asmeniškai aš prisipažįstu, kad ilgą laiką sunkiai tvarkiausi su tuo, kad manęs niekas nepastūmėja ir nepasako, kad privalau padaryti tą ir aną, kad tai turi būti padaryta vienaip ar kitaip. Biuro kontrolė labai ilgai buvo vienintelė jėga, verčianti mane kokybiškai dirbti. Prireikė daug laiko, tačiau išmokau pati save kontroliuoti.

 

Tiesiog nusiimti pančius, dar nereiškia išsivaduoti iš vergovės.

 

Savikontrolė yra tiesiogiai proporcinga žmogaus sąmoningumui.

 

Taigi tokios yra laisvės sąlygos ir tiems, kas nesugeba dirbti be botago ir be sausainio, laisvo gyvenimo galimybės gali būti labai ribotos. Tokių žmonių darbas gali tapti nereikalingu, nes tie, kurie nori bendradarbiauti su laisvu darbuotoju, dažniausiai tikisi būtent didesnio stropumo, savarankiškumo bei kūrybinės laisvės, kuri pagimdo šedevrus. Taigi sėkmė priklauso tik nuo paties darbuotojo savikontrolės ir sugebėjimo dirbti laisvai ir savarankiškai.

 

Kas gi yra ta savikontrolė?

 

Pradėsiu nuo to, kad kiekvienas iš mūsų anksčiau ar vėliau turi susimąstyti – kada gi žmogus tampa suaugusiu ir ar tampa apskritai? Juk suprantame, kad vien amžiaus riba – tai nėra tikslus suaugusio žmogaus apibūdinimas.
Kažkur esu skaičiusi man labai giliai įstrigusį posakį, kuris skamba maždaug taip:

 

“Suaugusiu žmogus tampa tik tuomet, kai įstengia pats sau pasakyti NE”

 

Ir tikrai, maži vaikai (maži amžiumi) juk negali sau pasakyti “ne”. Jų paskatos yra paremtos norais, nesvarbu, ar tai jiems naudinga, ar kenksminga. Jie gali paklusti tėvų draudimui, tačiau patys nuspręsti atsisakyti to, ko nori, tikrai nesugeba.

 

O dabar atsigręžkime į suaugusius. Ar daugelis jų gali pasakyti sau “ne”, kai susiduria su jų sveikatą ir gyvenimą griaunančiais dalykais, bet kurių jiems tiesiog labai norisi? Ar daugelis savo valia atsisako tinginystės, veltėdžiavimo, apkalbų, pykčių, negatyvių emocijų ir kitų juos ir jų gyvenimus griaunančių dalykų?

 

Bent mėnesiui? Bent savaitei? O Jūs pats ar galite?

 

Taigi manau, pradeda ryškėti kontūrai ir jau kiekvienas intuityviai pradedame syvokti esmę.
Nori būti laivas? O ar jau esi tam pakankamai suaugęs? Jei atsakymas į antrą klausimą pakibo, galima drąsiai teigti, kad kol kas laisvas nesi. O jei tau jau keturiasdešimt ar daugiau metų, manau, nelabai ir nori, nes per tiek laiko juk ir pats galėjai padaryti tokias išvadas.

 

Bet palaukite! Negi virš keturiasdešimties ar net šešiasdešimties jau viskas prarasta, net jei tu iki šios dienos buvai dar tik moraliniuose šliaužtinukuose? Tikrai ne! Užtikrintai žinau, kol esi gyvas, viską galima pakeisti, nebent tu pats to nenori.

 

Su meile, Luka de Luna.

 

Šaltinis: https://transformacijos.lt

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Vokietis

“Laisvas darbo grafikas” nėra ta laisvė, kuri žudo. Tikrai žudo pinigai, nukritę netikėtai ant galvos, sakykim išlošus 19 milijonų eurų – sumetė visa Europa, o laimėjo tik vienas bevertis vokietis!

Anubis

Įdomiausia būtų susitikti pačiu su savim. Arba kas nors paaiškintu kodėl aš miręs ? :D

Anubis

Hmm… geras straipsnis suteikia daug apmastymų ir pripildo galvą įvairiausių ateisies kelių tik išlieka vienintelis klausimas, kuriuo geriausia eiti ar palaukti ramiai paplūduriuoti svajose. Ta prasme gal perdaug aš save spaudžiu su užsibrėžtu “malonumu-siekiu” kažką sukurti naujo, kažkokį algoritmą.

CNN

Pripildo galva mešlo tokie straipsniai

Anubis

Pataikei.

Mėšlas

Pas ką galvoje trūksta mėšlo, tiems plaukai ant galvos neželia dėl mėšlo trūkumo.

Taip pat skaitykite