83 įdomūs faktai apie gyvūnus

Žvėrys yra žvėrys. Jie gyvena, maitinasi ir dauginasi savaip. Tačiau yra ir tokių gauruotų, uodeguotų bei pūkuotų padarų, kurie elgiasi taip, kaip Tau nė nesisapnavo. Susipažink su gyvūnų pasaulio įvairenybėmis.

 

001 Baltasis lokys iš tikrųjų yra juodaodis, tačiau tai pastebėti nėra lengva, nes jo juodą odą dengia tankus baltas kailis.

 

002 Fundusas yra tokia žuvis, kurios mailius daugiau nei du mėnesius gali išgyventi visiškame purve be vandens ir deguonies. O Tu dar skundiesi savo gyvenimo sąlygomis!

 

003 Ore žąsys gali pasiekti 8 kilometrų aukštį. Įsivaizduok – kopi į Everestą, o šalia skrenda žąsų pulkelis.

 

004 Silkės tarpusavyje susišneka iš savo organizmo išstumdamos dujas. Jos skleidžia aukšto dažnio garsus ir iš analinės angos išstumia nedidelį dujų kiekį. Kiti žuvų būrio atstovai mato šio proceso metu susidarančius burbuliukus ir supranta, ką joms nori pranešti jų kolegė. Dažniausiai ši informacija būna susijusi su silkės buvimo vieta. Skanaus, jei skaitydamas valgai.

 

005 Gegutė-pakelinukė iš Kalifornijos yra ir gegutė, ir pakelinukė, be to, šis paukštis gali bėgti iki 20 kilometrų per valandą greičiu (mano kaimynas tokiu greičiu paprastai po miestą važinėja). Tiesa, kam gegutei reikia lakstyti kaip įkirptai į uodegą, mokslininkai atsakyti negali.

 

006 Imperatoriškasis pingvinas gali panerti į 534 metrų gylį.

 

007 Per vieną dieną skruzdėda suryja iki 30 tūkstančių skruzdėlių.

 

008 Yra žuvų, kurias kankina jūros liga. Vargšelės… Užuojauta.

 

009 Vilkžuvė (lot. Anarhichadidae) turi 10 kartų daugiau skonio receptorių nei žmogus.

 

010 Meksikoje naminiai asilai retsykiais šlamščia laukinį tabaką, kad jaustųsi žvalesni.

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

011 Paukščiai išmoksta giedoti iš savo tėvų, o vėliau šias žinias perduoda palikuonims. Kai kurie sparnuočiai savo paukščiukus giesmių moko pagal lyties principą – patinėliai lavina sūnus, o patelės – dukras.

 

012 Jei nuskustume besilaukiančią pelę (Dieve, ir kam gali ateiti į galvą tokia mintis?), susilaukusi palikuonių ji turėtų daugiau pieno, o jos vaikai užaugtų tvirtesni, sveikesni ir visokeriopai -esni. Pasirodo, bekailė pelė “perdirba” daugiau maisto ir neperkaista.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

013 Prerijų šuniukai vienas su kitu bendrauja kaip kūmutės pleputės. Jie naudoja specialius riksmus, kurie reiškia „Danguje vanagas“, „Atsargiai, kojotas“ ir net „Horizonte žmogus“, o retkarčiais šie gyvūnai kiauksi tiesiog apie bet ką.

 

014 Mėsėdžiai gyvūnai niekada neėda savo aukos, jei į ją buvo trenkęs žaibas.

 

015 Pingvino kaulai sveria mažiau nei jo plunksnos.

 

016 Jei nesi kačių mylėtojas, gali pabandyti katiną padėti ant folijos – tai jį siaubingai suerzins. Mat katės be galo nemėgsta folijos čežėjimo garso.

 

017 Šiuo metu Žemėje gyvena vos dešimtadalis anksčiau joje gyvenusių gyvūnų rūšių. Likusieji išnyko dėl vieno gyvūno, vardu žmogus, veiklos.

 

018 Sausumos vėžlių patelės yra frigidiškos. Todėl patinams tenka susistabdyti patikusią mažulę, apkandžioti jai galvą ir šarvą, o po to užlįsti iš už nugaros ir gauti tai, ko nori.

 

019 Drambliai bendrauja trypdami žemę ir siųsdami vienas kitam vibracinius pranešimus. Jie stovi vietoje ir trypia tol, kol neperduoda informacijos, kad ir už 32 kilometrų esančiam draugui. Dažniausiai pranešimų turinys būna identiškas: „Dėk į kojas, ateina medžiotojai.“

 

020 Be to, drambliai tiesiog meistriškai atkartoja garsus. Jis gali apsimesti net ir pro šalį pravažiuojančiu sunkvežimiu.

 

021 Šikšnosparniai, išskrisdami iš urvo, dėl nenustatytų priežasčių visada pirmiausia pasuka į kairę.

 

022 Paukščių vokaliniai sugebėjimai priklauso nuo jų snapo formos – sunkūs ir stambūs snapai sukuria gerokai žemesnius garsus nei grakštūs ir smulkūs.

 

023 Žirafos moka išsilaižyti savo ausis iš vidaus. Matyt, iš neturėjimo ką veikti.

 

024 Kai kurios žuvys moka dainuoti. „Eurovizijos“ jos gal ir nelaimėtų, bet, pavyzdžiui, žuvies mičmano patinas, norėdamas prisivilioti pateles, naktimis dusliai riaumoja.

 

025 Tik išsiritusi plekšnė beveik nesiskiria nuo kitų žuvų – tuomet jos akys būna išsidėsčiusios abiejose kūno pusėse. Tačiau, laikui bėgant, viena akis priartėja prie kitos, o žuvis pamažu suplokštėja, išplatėja ir nusileidžia į jūros dugną.

 

026 Kengūra nesugeba pašokti į viršų, jeigu jos uodega neliečia žemės.

 

027 Panda gali bliauti, cypsėti, aimanuoti, bambėti, baubti ir stūgauti. Bet ji nė velnio nesupranta apie kung fu.

 

028 Tunas niekada nesiliauja plaukiojęs. Judėdamas jis pragyvena visus 15 metų ir, jei pavyksta ramiai praplaukti pro žvejų tinklus, per gyvenimą nuplaukia apie 1,6 milijono kilometrų.

 

029 Ant savo kūno banginis perneša iki 450 kilogramų ūsakojų, kurie tiesiog prilimpa prie jo kūno ir keliauja drauge.

 

030 Palyginimas „tylus kaip pelė“ yra klaidinantis. Pelės ne tik cypsi, bet ir skleidžia ultragarsus (tai vyksta tuomet, kai patinai pajunta patelės skleidžiamus feromonus ).

 

031 O žiurkės bendravimui naudoja ultragarsų švilpimą, kurį girdi kitos gentainės, bet ne tie gyvūnai, kuriuos jos ketina užpulti.

 

032 Strutis iš tiesų yra labai kvailas paukštis. Ne todėl, kad jis nelavina savo intelekto, o dėl to, kad, palyginti su visu kūnu, jo smegenys yra labai mažos.

 

033 Įsižaidusios žiurkės iš laimės ima čiulbėti (kvykauti, giedoti – vadink kaip nori). Gerai, kad bent neskraido.

 

034 Pavianų patelės niekada neatsisakys paplepėti apie seksą. Po meilės akto jos paprastai paleidžia garsių kriuksėjimų seriją.

 

035 Sakalo akis 10 cm objektą mato iš maždaug 1,5 kilometro atstumo. Jo regėjimui jokios įtakos nedaro net tai, kad tuo metu jis pikiruoja 160 kilometrų per valandą greičiu.

 

036 Ruoniai, taip pat ir arkliai bei jūros kiaulytės, kurių oda yra šviesi, gali įdegti.

 

037 Pati didžiausia kada nors sukrauta išmatų krūva kadaise priklausė tiranozaurui (Tyrannosaurus rex). Maždaug prieš 65 milijonus metų jo „dovanėlė“ buvo 50 cm pločio ir svėrė apie 7 kilogramus.

 

038 Jei chameleono patelė nėra linkusi atsiduoti patinui, ji pakeičia odos spalvą ir pasidengia raudonomis dėmėmis. Kuo intensyvesnė raudona, tuo kategoriškesnį NE taria chameleonė.

 

039 Žiurkių nepykina. Būtent todėl prarijusios nuodus, jos negali jų atpilti. Vėmimas nekankina ir naminių pelių bei triušių.

 

040 Termitai su pasigardžiavimu doroja plastikinius atliekų maišelius.

 

041 Begemoto odos storis – 3,5 centimetro.

 

042 Kai kurie vėžliai šlapinasi ant savo galinių kojų, kad nebūtų taip karšta.

 

043 Chameleonas ir jūros arkliukas gali judinti kiekvieną akį atskirai ir vienu metu žiūrėti skirtingomis kryptimis. Būtų įdomu pamatyti, kaip jie žiūri vienas į kitą.

 

044 Savo snapu ančiasnapis gali pajusti elektros srovę. Ar jis ką nors nutuokia apie elektros krūvio tvermės dėsnį, istorija nutyli.

 

045 Kai kurie naktiniai drugeliai minta karvių, elnių, arklių, tapyrų, kiaulių ir dramblių ašaromis. O didžiausias delikatesas – Indijos buivolo ašaros. Buivolai irgi verkia!

 

046 Pirmas maistas, kuriuo koala primaitina savo vaikus, yra jos pačios išmatos. Jos sustiprina imunitetą ir paruošia organizmą augaliniam maistui. Niam, niam, mažyli, valgyk ir būk sveikas.

 

047 Norėdamas suvalgyti stručio kiaušinį, grifas visų pirma jį teškia į akmenį ir suskaldo. O tada jau galima ir užkąsti.

 

048 Piranija gali perkąsti meškerės kablį, be to, ji gali įkąsti ir žvejui. Piranijos ypač gerai jaučia kad ir menkiausią kraujo lašelį vandenyje.

 

049 Jūros arkliukų pasaulyje nėštumas yra vyrų reikalas. Per 72 valandas patinėliai išnešioja ir padeda apie 200 ikrelių.

 

050 Žvaigždžiasnukio kurmio nervai, jungiantys nosies galiuką ir smegenis, yra šešis kartus ilgesni nei nervai, kurie jungia žmogaus rankas ir smegenis.

 

051 Bronzinės gegutės vaikai, kuriuos mama palieka kitų paukščių lizde, pirmiausia išmeta lizde jau esančius kiaušinius ir jauniklius. Ir ką tai primena?

 

052 Didžiausi rėksniai gyvūnų pasaulyje – beždžionės rėksnės. Jų klyksmas girdisi 5 kilometrų spinduliu.

 

053 Dauguma žiurkėnų vienu kartu gali miksėti tik viena akimi.

 

054 Tarp adelės pingvinų yra pingvinų-prostitutų. Jie atsiduoda mainais už medžiagas, kurias po to panaudoja lizdui sukti.

 

055 Dauguma pingvinų seksu mėgaujasi vos du kartus per metus.

 

056 Pingvinai nemoka skraidyti, bet sugeba šokinėti. Kartais jų šuolis siekia net 2 metrus.

 

057Jei auksinę žuvelę labai ilgai laikysi vien tamsoje, galiausiai ji taps balta.

 

058 Jūros žvaigždė neturi smegenų. Nė gramulio.

 

059 Be maisto pitonas gali ištverti visus metus. Bet po to…

 

060 Karvės galėtų užlipti laiptais, bet jos nemoka nusileisti.

 

061 Didžioji panda negalėtų išgyventi be bambuko, kasdien ji suėda iki 45 kilogramų šio augalo.

 

062 Žmonės ir tarakonai turi daug bendro. Jie, kaip ir mes, gali ilgiau ištverti be maisto nei be vandens. Mėnesį trunkančia bado dieta tarakono neišgąsdinsi, tačiau be vandens šis naminis gyvūnas užvers kojas jau po dviejų savaičių.

 

063 Vaisingumo testą žirafos atlieka be skrupulų. Patinas spiria patelei į pasturgalį, ši nusišlapina, o patinas palaižo skystį ir įvertina jo skonį bei kvapą. Tiesiog žavinga!

 

064 Dar apie briedžius. Mokslininkai įsitikinę, kad briedžiai turi priklausomybę nuo musmirių – dauguma gyvūnų (beje, kaip ir šamanų) mėgsta raudonąją musmirę. Jų žarnyne būna iki kelių kilogramų musmirių. Briedžiai sušlamščia net ir samanas, ant kurių auga musmirių grybiena.

 

065 Tarp gyvūnų yra ne vienas narkomanas. Štai Vakarų Afrikoje gyvenančios laukinės kiaulės iš žemės išsikapsto haliucinogeninių savybių turinčias augalų šaknis ir jų prisiėdusios elgiasi kaip išprotėjusios.

 

066 Pašto balandžiai erdvėje orientuojasi pagal Žemės magnetinį lauką.

067 Kai grifą užpuola plėšrūnas, jis staigiai ir milžiniška jėga atvemia savo skrandžio turinį. Taip jis elgiasi visų pirma dėl to, kad grifo vėmalai yra viena labiausiai dvokiančių substancijų pasaulyje, o antra, su tuščiu skrandžiu lengviau skristi.

 

068 Bonobai (nykštukinės šimpanzės) yra vieninteliai gyvūnai, išskyrus žmones, kurie bučiuojasi „su liežuviu“.

 

069 Karštą dieną bitės dūzgia tyliau nei vėsią. Pasirodo, jos stengiasi išvengti perkaitimo, todėl sparneliais mosuoja lėčiau nei šaltą dieną.

 

070 Kai kurie gyvūnai yra apdovanoti dviem lytiniais organais. Šia prasme pasisekė driežui (kuris juos naudoja vieną po kito), rykliui, gyvatei ir kai kurioms vėžiagyvių rūšims.

 

071 Per vieną dieną dramblys gali sudoroti nuo 100 iki 300 kilogramų maisto, kurį užgeria apie 190 litrų vandens.

 

072 Mokslininkai kol kas yra ištyrę tik mažiau nei pusę visų vandenynų gyvių.

 

073 Indijoje kai kurie arkliai, norėdami „atsibusti“, kramto karčius arbatmedžio lapus.

 

074 Žiurkėnas yra 40 kartų atsparesnis alkoholiui nei žmogus. Jei žmogus turėtų žiurkėno atsparumą, jis kiekvieną dieną galėtų išpliurinti po dėžę vyno ir kitą dieną jo nė kiek nekankintų pagirios.

 

075 Pingvinai yra patys taikliausi šauliai gyvūnų pasaulyje. Atstatę iš lizdo užpakalį, jie gali paleisti iki 40 cm aukščio išmatų salvę.

 

076 Tigro oda yra tokia pati dryžuota kaip ir jo kailis.

 

077 Buivolų lytinis aktas trunka penkias sekundes.

 

078 Didžiosios pandos patinas, norėdamas prisivilioti patelę, kaip įmanydamas labiau trina savo užpakalį į medžio kamieną. Be to, savo išmatų kvapą jis nori palikti kuo aukščiau, todėl kai kurioms pandoms tenka net atsistoti aukštyn kojomis!

 

079 Vieninteliai žinduoliai, kurie nemoka šokinėti, yra drambliai.

 

080 Ožkos gali tapti priklausomos nuo kofeino, skruzdėlės – nuo gėlių nektaro, o žiurkės – nuo testosterono.

 

081 Kad naktiniai drugeliai galėtų išgirsti šikšnosparnius ir netaptų jų grobiu, ant jų sparnelių auga ausys.

 

082 Mėlynojo banginio širdies rimtas yra pats lėčiausias. Per vieną minutę jo širdis suplaka vos 4–8 kartus.

 

083 Nemažai pingvinų yra homoseksualūs.

 

Šaltinis: http://www.stasys.igs.lt/

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Ledinukas

Ančiasnapis turi keturis lytinius organus.

Magdaliete

Tikrai labai buvo nezinomybiu daug,idomi musu visata ! Aciukas Jums,daug ko suzinojome.Sekmes toliau…

Taip pat skaitykite