Kodėl nuolat jaučiamės nesuprasti?

Gyvenimo ašis, aplink kurią sukasi mūsų visų kasdienybė yra santykiai. Daugelio žmonių galvose nuolat kirba mintys apie artimųjų ištartus skaudžius žodžius, nepateisintus lūkesčius, neatliktus jiems pavestus darbus, išdavystes ir daugybę kitų sudėtingų situacijų. Taip, praeitimi grįstomis mintimis, formuojama ateitis ir nesibaigiantys planai, kuriais norima įrodyti savo tiesą, vertumą, išreikšti nepasitenkinimą bei nerimą.

 

Taigi, niūria praeitimi sukurta ateitis veda vėl į tas pačias situacijas – neįvertino, nesuprato, įžeidė, išdavė, nuvylė…

 

Nepateisinti lūkesčiai

 

Didžiąją dalį nesusipratimų šeimose ir darbo kolektyvuose formuoja nepateisinti lūkesčiai. „Juk ir taip aišku…“, „turėjo susiprasti…“, „aš pakankamai aiškiai išdėsčiau savo mintis, bet…“. Panašias frazes būtų galima tęsti ir tęsti, tačiau jas visas vienija viena esminė mintis – jis/ji nepateisino tai, ko mes tikėjomės.

 

Labai dažnai tikime, kad mus suprato ir laukiame atitinkamų rezultatų. Reikėtų suvokti vieną paprastą dalyką – žmonės neskaito mūsų minčių, kad ir kokie būtų artimi bei supratingi. Juk patys save ne visuomet suprantame, ką jau kalbėti apie kolegas ar direktorių.

 

Be to, kiti ne visada mus girdi, ne visada suvokia esmę ir „neskaito tarp eilučių“. Tokiose situacijose, prašantysis susiformuoja lūkesčius, o jiems nepasiteisinus – pyksta, įsižeidžia, nusivilia. Asmuo, iš kurio buvo kažko konkretaus tikimasi, net gali nesuvokti tikrosios konflikto priežasties ir atsakyti nepasitenkinimu. Taip kyla nesusipratimai, kurių galima išvengti labai paprastai:
1. Įsitikinkite, kad pašnekovas Jus tikrai girdi ir skiria dėmesį tik jums, o ne dar kelioms pašalinėms veikloms;
2. Aiškiai suformuokite prašymą, kad jis skambėtų draugiškai, o ne kaip įsakymas ir žmogus galėtų atsakyti Taip/Ne. Pavyzdžiui: Ar galiu paprašyti, kad šiandien susitvarkytum kambarį /arba/ peržiūrėtum ataskaitas?
3. Jei esate asmuo į kurį kreipiamasi ir nesate tikri, kad teisingai supratote – pasitikslinkite, nebijokite. Taip išvengsite klaidų bei nesusipratimų.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Jeigu turite įsitikinimus, kad kiti Jūsų nesupranta, neklauso, negerbia, nevertina ir pan., pasinaudokite emocijų paleidimo metodika:
– Pamėginkite prisiminti situaciją, po kurios pradėjo kartotis tas pats jausmas.
– Stebėkite kūną ir atpažinkite kurioje vietoje jaučiate kažką nemalonaus, net nebūtina tai įvardinti. Tiesiog pabūkite, padraugaukite su šiuo jausmu, suteikite jam erdvės. Tai bus emocijos, kurias laikote užspaustas ir jos kaskart kaupiasi atsidūrus panašioje situacijoje. Atpalaiduokite, lyg atgniaužtumėt suspaustą kumštį.
– Paklauskite savęs: ar galiu tai paleisti? Ar paleisčiau, jei galėčiau? Kada? Nėra svarbu, jei net atsakysite „ne“ ir kils pasipriešinimas. Pasakykite „labas“ iškilusiam jausmui ir paleiskite. Kuomet nebekovosite su kylančiais jausmais ir leisite jiems laisvai kilti, jie išsisklaidys.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Noriu kontroliuoti! Kitaip negaliu

 

Tai turbūt esminis XXI amžiaus žmonių bruožas. Ypatingai moterys stengiasi kontroliuoti visus ir viską. Saugumo troškimas skatina kurti sau kuo palankesnes situacijas ir gyvenimo komfortą. Praėję šimtmečiai paliko ryškius pėdsakus žmonių genuose, todėl iš visų jėgų siekiame apsirūpinti materialine bei psichologine gerove.
Tik tuomet, kai visi vykdo mūsų nurodymus ir pateisina lūkesčius – jaučiamės saugūs. Todėl antrąją pusę ir vaikus nuolat varžome savo norais. Juk stengiamės, kad visi būtų laimingi… Bet ar jie tikrai tokiais tampa nuo šitų mūsų pastangų?

 

Kontrolė yra iliuzija. Neįmanoma pakeisti to, kas įvyko net prieš sekundę ir tuo labiau, kas vyks ateityje. Norėdami išlaikyti įsivaizduojamą kontrolę, nuolat būname įsitempę. Tarsi kiaurą parą laikytume sugniaužtą kumštį. Tai kelia nuovargį ir siurbia energiją.

 

Kaip nustoti kontroliuoti?

 

Vertėtų atpažinti situacijas, kuriose norite kontroliuoti ir išanalizuoti, kodėl kyla šis poreikis. Išskirkite vieną opiausią problemą ir susitelkite į fizinius pojūčius. Tuomet užduokite sau šiuos klausimus:
– Ar galiu priimti poreikį tai kontroliuoti?
– Ar galiu jį paleisti?
– Ar šią akimirką jaučiu kokį nors fizinį pojūtį, kurį noriu kontroliuoti ar pakeisti?
– Ar galiu paleisti norą tai pakeisti?

 

Jei kyla daugiau fizinių pojūčių, kartokite paskutinius du klausimus, kol nebejausite diskomforto.
Kaip išsivaduoti iš nuolat pasikartojančių skaudžių situacijų ir būti suprastam?
Dažniausiai panašūs klausimai kyla, kuomet nebegalime iškęsti savo pačių susikurto skausmo. Pirmas žingsnis link laisvės ir laimės – pripažinimas, kad aš pats esu atsakingas už savo jausmus, mintis ir veiksmus.
Tik patys save skaudiname, įsikibę į lūkesčius bei kontrolę lyg į aštrias šukes. Paleiskite. Nelaikykite. Sakysite, kad nėra taip paprasta?

 

Emocijų paleidimo technika – vienas iš paprasčiausių ir natūraliausių būdų gyventi sąmoningą bei harmoningą gyvenimą. Tai įgimta, tačiau to nebemokame, nes perėmėme iš suaugusiųjų proto sukurtas programas ir patys save suvaržėme įvairiomis iliuzijomis.

 

Norite, kad suprastų šeima, draugai ir kolegos? Manote, kad tik Jūs stengiatės, o kitiems tas pats? Aiškiai dėstykite mintis ir lūkesčius, nebijokite prašyti ir, pasitelkę minėtus klausimus (ar galiu tai paleisti? Ar paleisčiau, jei galėčiau? Kada?), paleiskite visas skaudžias emocijas bei įsitikinimus, tuomet harmonizuosis santykiai bei pasaulis taps kur kas draugiškesnis.

 

Parengė Rūta Steponavičienė

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
paprika [aitrioji]

kazkodel zmogus nori pergudraut pati save. visi aplinkiniai turi suprasti mane, palaikyti kai tuo tarpu as pats net nezinau kodel butent taip pasielgiau…

Subjektas Vienas

>> Kodėl nuolat jaučiamės nesuprasti?

Todėl, kad nėra objektyvaus supratimo. Kai tik subjektyvus žmogus sako: “aš suprantu”, tai tik jo subjektyvi nuomonė tik apie jo subjektyvų “supratimą”.

Susidūrus su kitu “suprantančiu”, pasirodo visi keturi variantai: “0-0”, “0-1”, “1-0”, “1-1”.

Čia reikėtų pabrėžti, kad “1-1” reiškia tik subjektyvių nuomonių sutapimą, galimai absoliučiai klaidingų. Labai dažnas atvejis gyvenime.

Qrva

Mr. PYKTIS, Don’t use cheap drugs.

Pyktis.

;DDD tu manai as po kitu nicku rasau? Bitch please….

koment

Bet įtartinai greitai sureaguoji visais atvejais,kai tave tuo apkaltina.

Qrva

As matau komentaru IP ir lokacija balvone:D

Pyktis.

Balvone tu matyk ka tu nori. Tipo tu cia belekoks specialistas ane ;D lokacija jis matai mato ;DDD

Pyktis.

Mes su administracija cia susitare :D as jiems per komentarus puslapio reitinga keliu. Nes turiu daug heiteriu ir jie visi mane puola. Tai puslapio lankomumas padideja. Jiems is kart orgazmas. Dirbu uz dyka,savanoris ;D

Nebeskiesk gal jau

Oho kaip pakeli lankomuma :D Paziurek :D part.lt/img/8f90f2960e2f8a0a6bd8446dde62df8e877.jpg

Taip pat skaitykite