Kaip kalbėti apie savo trūkumus?

Brandus žmogus save pažįsta ir žino ne tik stipriąsias, bet ir silpnąsias asmenybės puses. Jis moka apie tai kalbėti be melo, su humoru ir trupučiu ironijos, rašoma www.about.com.

 

Kalbėdami apie savo trūkumus, demonstruojate savo vertinimo kriterijus ir jų adekvatumą. Pavyzdžiui, frazė „aš į tikslą orientuotas žmogus, turiu gausybę įvairiausių tikslų“ yra neadekvati, nes tikslų gausa nereiškia, kad kryptingai jų siekiate.

 

Atsakymas į šį klausimą leidžia įvertinti jūsų galimybes sėkmingai įsilieti į darbo kolektyvą. Darbdaviui svarbu išgirsti atvirą atsakymą apie galimas problemas, kad suprastų, kiek jūsų asmenybė sutampa su susiklosčiusia kompanijos kultūra.

 

Jūsų atsakymas suteikia galimybę parodyti savo konstruktyvumą. Jūs ne tik ramiai vertinate savo trūkumus, bet ir ieškote, kuo juos kompensuoti. Ir šie kovos metodai darbdavio akyse gali pasirodyti dar didesniais privalumais, nei jūsų vardijamos stipriosios pusės. Vis dėlto svarbu teisingai pasirinkti tuos trūkumus, kuriuos pasakyti geriausia. O tai – išankstinio pasiruošimo užduotis.

 

Atsakymų variantai

 

Parodykite, kad kovojate su savo silpnybėmis („todėl“ principas). Pavyzdžiui, žinodamas, kad esate pelėda, stengiatės visus svarbius susitikimus planuoti ir reikalus tvarkyti antrojoje dienos pusėje, kai jaučiate energijos antplūdį, o ryto valandas skiriate, pavyzdžiui, dokumentams tvarkyti, t.y. reikalams, kurie nėra tiek svarbūs. Taip pademonstruosite, kad jokios jūsų asmenybės savybės nesutrukdys efektyviai dirbti.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Kitas pavyzdys: vienas darbuotojas savo trūkumu įvardijo neryžtingumą, bet tai, jo manymu, pozicijoje, į kurią jis pretendavo, buvo daugiau privalumas nei trūkumas, kadangi pozicija reikalavo labai apsvarstytų sprendimų ir minimalios rizikos.

 

Vis dėlto stengiantis atsakyti tokiu būdu, galite pakliūti į eilinius spąstus: šabloniškumo, reakcijos dirbtinumo, ypač jei prieš tai perskaitėte krūvą rekomendacinių knygų. Geriau šiuo metodu nepiktnaudžiauti, kitaip galite apsijuokti, pavyzdžiui: „Aš per daug atsiduodu darbui“.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Patyrę darbdaviai lengvai atpažins klišę ir atitinkamai ją įvertins. Korektiški atsakymai, pavyzdžiui, „negaliu palikti nebaigtų darbų, net jei ir baigėsi darbo diena“ arba „esu per daug savarankiškas“, nesuteikia jokios informacijos apie kandidato asmenybę.

 

Pažvelkite į savo savybes iš perspektyvos. Toks variantas atrodys natūralesnis. Pavyzdžiui, savo trūkumu pasirinkote emocionalumą: „Esu ganėtinai emocionalus žmogus, o tai kartais man trukdo priimti pasvertus sprendimus. Impulsyvumas man labai trukdė ir mokyklos bei studijų laikais, bet nuolat dirbau su savimi ir neleidau jausmams nugalėti sveiko proto. Nuo to laiko įgijau patirties, tobulinausi ir pasiekiau šiokių tokių rezultatų.“

 

Pademonstruokite humoro jausmą. Klausimas apie silpnąsias puses – tai ir jūsų atsparumo stresui patikrinimas. Jaudulys, neadekvati reakcija gali nustelbti kandidato stipriąsias puses. Verčiau pasistenkite parodyti humoro jausmą. Galima su šypsena iš pradžių pateikti banalų atsakymą, tarkime, „negaliu užmigti, kol nebaigiau dirbti“ arba „trūkumus palikau namie“. Situacijai sušvelnėjus, galima pereiti ir prie rimtosios atsakymo dalies.

 

Šaltinis: http://seimairnamai.eu

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite