Anekdoto verta situacija – vyras 4000 metų senumo artefakte 5 metus laikė dantų šepetėlį

Karlas Martinas iš Debiršyro (Anglija) atvykęs į tai, kas vadinama kiemo išpardavimu (anlg. „yard sale“), nusipirko indą, kuriame vėliau 5 metus laikė dantų šepetėlį.

 

Įsivaizduokite jo nuostabą, kai vyras sužinojo, jog indas, ant kurio nupiešta antilopė, yra 4 000 metų senumo artefaktas iš Indo slėnyje gyvenusios Harapa civilizacijos. „Aš naudojau jį vonioje, laikiau jame dantų pastą ir šepetėlį. Ant jo net gi liko keletas dantų pastos dėmių“, – sakė K.Martinas.

 

Žinoma, ne kiekvienas nusipirkęs kokį nors daiktą kiemo išpardavime pamanytų, kad šis gali būti labai vertingas, senas ar įdomus. Įdomu tai, kad pats vyras dirba aukcionus rengiančioje bendrovėje „Hansons Auctioneers“ ir neretai susiduria su įvairiais artefaktais.

 

„Įtariau, kad indas gali būti labai senas, bet greitai apie tai pamiršau. Tada, vieną dieną padėjau Jamesui Brenchley – vienam iš senienų ekspertų – iškrauti dėžes. Jose buvo į mano dantų šepetėlio indą panašūs artefaktai: toks pats piešinių stilius, tokie pat grubiai nupiešti gyvūnai“, – pasakoja vyras. Nunešęs savo turimą indą apžiūrėti kolegai, jis sužinojo, kad taip – tai iš tikrųjų yra senas Indo slėnio artefaktas.

 

K.Martino indas kildinamas iš vietos, kuria dabar žinome kaip Afaganistaną, maždaug 1900 metais pr. m. e. Bronzos amžiuje Indo slėnis buvo vienas iš trijų civilizacijos lopšių – kartu su Egiptu ir Mesopotamija. Indo slėnis driekėsi per dabartinę Indiją ir Pakistaną, o dalis buvo ir Afganistane. Kadangi civilizacija buvo tokia plati, o griuvėsiai iki šiol yra labai gerai išsilaikę – istorikai ir archeologai intensyviai studijuoja šias vietas, būtent dėl to J.Brenchley sugebėjo indentifikuoti K.Martino turėtą indą.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Kaip toks artefaktas galėjo patekti į kiemo išpardavimą – iki šiol paslaptis. J. Brenchley mano, kad turtingi keliautojai kada nors atsivežė šį indą į Angliją, prieš daugelį metų. Žinoma, jei niekas iš anksčiau šį indą mačiusių žmonių neatsiras – tikriausiai tikrosios istorijos niekada nesužinosime.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

K.Martinas indą pardavė aukcione lapkričio 26 d. Uždirbo jis nedaug – 80 svarų sterlingų (apie 90 eurų), tačiau tai vis tiek neblogai – ypač prisimenant tai, kad originaliai indas buvo pirktas vos už keletą svarų. „Galbūt reikėjo jį pasilikti. Jaučiuosi šiek tiek kaltas, kad tame inde laikiau dantų šepetėlį“, – sako K.Martinas.

 

Parengta pagal sciencealert.com

 

Šaltinis: http://www.technologijos.lt

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
paprika [aitrioji]

nieko nuostabaus- zmogus negali visko zinot…kokia kokios puodynes paskirtis buvo pries 4000 metu. . . teko girdet ir ”siuolaikiskesne” istorija. tai buvo kazkur pokario metais. viena seima turejo giminiu amerikoj. kartais gaudavo siuntiniu ir laisku. pries pat kaledas atejo siuntinys- kazkokia puodyne su pilkais miltais. seimininke pasigyre keliom kaimynem gavusi ‘amerikonisku’ miltu ir kaledu proga po kelis saukstus apdalino. dejo tu miltu i kaledinius pyragus ir kepant blynus. kad ir taupiai naudojo, bet puodyne greit istustejo. ir tada atejo laiskas [tarybiniais laikais laiskai buvo kruopsciai tikrinami tad ryskiai velavo] cia buvo rasoma, kad amerikoj mire dede antanas ir giminiu prasoma… Skaityti daugiau »

Pyktis.

Eik tu sau…;D

Taip pat skaitykite