Kūno vietos kuriose slepiasi mūsų išgyvenimai

Kūnas saugo mūsų prisiminimus ir išgyventas emocijas. Jausmai ir baimės, kurias žmogus ignoruoja, išsilieja sveikatos problemomis. Jeigu ir toliau nekreipsime į jas dėmesio, tai tokių problemų vis daugės ir daugės. Kiekviena kūno dalis atsakinga už tam tikros rūšies žmogaus baimes. Pagal tai, kurioje vietoje kyla nemalonūs pojūčiai, galima nustatyti, ko bijo žmogus.

 

Mūsų sąmonė nenori pripažinti kai kurių jausmų, todėl jie išsislapsto po kūną ir nusėda tam tikrose vietose. Šį mechanizmą psichologai vadina išstūmimu. Įvyksta nesąmoningas skausmingų išgyvenimų, minčių ir prisiminimų ir baimių išstūmimas. Kad primintų apie save jie transformuojasi į ligas. Tokiu būdu paslėpti jausmai ir baimės stengiasi atkreipti dėmesį į save.

 

Kaip nupiešti individualių baimių paveikslą? Tam reikės švaraus lapo ir pieštuko ar rašiklio.

 

1. Nupieškite savo kūną.
2. Užmerkite akis ir pasistenkite pajusti savo kūną, Ar jaučiate įtampą? Ar jauku jums? Ar jaučiate šilumą?
3. Tęsdami savo kūno pojūčius, paklauskite savęs, kurioje jo vietoje gyvena baimė.
4. Pažymėkite piešinyje tas vietas, kur gyvena baimė. Tokių vietų gali būti kelios. Vienur baimė bus išreikšta stipriau, kitur – silpniau. Tai galima atvaizduoti spalvomis.

 

Kaip skaityti kūno žemėlapį, kuriame pavaizduotos baimės ir išgyvenimai?

 

Kojos. Kojų skausmas gali byloti apie stabilumo ir atramos praradimą. Žmogus nejaučia pasitikėjimo rytdiena.

 

Dubuo. Dubens srities problemos byloja apie žmogaus baimes seksualinėje sferoje. Ši baimė provokuoja įvairias ligas , taip pat trukdo moterims patirti orgazmą.

 

Pilvas. Diskomfortą šioje srityje sukelia žmogaus baimė dėl gyvenimo. Galbūt grėsmė gyvybei buvo nereali, tačiau net tada, kai pavojus praeina, pasąmonei jis išlieka aktualus. Dėl to žmogus nesugeba visiškai atsipalaiduoti ir pasijusti saugiai.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Diafragmos sritis, įskaitant skrandį ir Saulės rezginį. Šioje zonoje kaupiasi socialinės baimės. Žmogus bijo būti visuomenės atstumtas.

 

Krūtinės ląsta. Šioje zonoje slypi žmogaus vienatvės baimė. Jis bijo būti atstumtas kaip asmenybė.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Rankos. Per jas pasireiškia žmogaus kontaktų su pasauliu baimė. Dažnai asmenys, kurie slepia šią baimę, pasirenka tokią profesiją, kur nereikia bendrauti su aplinkiniais. Plaštakų problemos atskleidžia komunikacijos problemas. Dešinioji ranka – bendravimo su vyrais sunkumus ar vyrų baimę, kairioji – moterų.

 

Nugara. Diskomfortas šioje srityje atskleidžia, kad žmogus bijo kitiems pasirodyti netobulas, nepateisinti kitų lūkesčių. Dažnai su tokia problema susiduria perfekcionistai.

 

Pečiai simbolizuoja atsakomybę ir jėgą. Skausmas šioje srityje reiškia žmogaus baimę pasirodyti silpnu ar nesusidoroti su atsakomybe.

 

Kaklas. Dažnos anginos, gerklės perštėjimai, uždegimai kankina žmonės, kuriems sunkiai sekasi išreikšti savo jausmus. Nuolatinė įtampa kakle atsiranda dėl to , kad kiekvieną kartą, kai jausmai ruošiasi išsiveržti lauk, žmogus įsitraukia į pečius, suspaudžia kaklą ir sulaiko emocijas viduje.

 

Veidas. Fiziniame baimių žemėlapyje veidas simbolizuoja baimę „prarasti veidą“. Tokiems žmonėms labai reikia meilės ir pripažinimo, palaikymo. Kad galėtų visiems įtikti, jie priversti nuolat nešioti kaukes.

 

Akys. Realybės baimė pažeidžia vieną pagrindinių suvokimo kanalų. Žmogus atsisako matyti tiesą, o tai pasireiškia regėjimo sutrikimais.

 

Emocijų negalima laikyti savyje, būtent slaptos baimės ir būna daugumos susirgimų priežastimi. Susitvarkę su savo vidiniais išgyvenimais, galite atsikratyti ir sveikatos problemų.

 

Gražina Vasiliauskienė

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite