Nidoje pirmoji škvalo auka: žaibas nutrenkė merginą


Rūgpjūčio 10 dieną Nidoje siautėjo galingas škvalas, pareikalavęs jaunos merginos gyvybės.

Praūžusi gamtos stichija ne tik vertė medžius, laužė tvoras ir pridarė kitų nuostolių materialių nuostolių, tačiau nusinešė ir jaunos merginos gyvybę.

Turimais duomenimis, 20 – 24 metų mergina, vaikšiojo su draugais Nidoje esančiame miškelyje. Staiga trenkus vienam vieninteliam žaibui, jis pataikė merginai tiesiai į galvą – ji mirė vietoje.

Atvykę medikai jauną merginą dar bandė gaivinti, tačiau nesėkmingai – buvo konstatuota jos mirtis.

Šalia buvę merginos draugai patyrė šoką, pasakojo, kad mirusiosios kūnas trenkus žaibui iš karto suglebo, visas pamėlynavo.

Šaltinis: Etaplius.lt ir Gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Erorr

Nebenusisnekekit abu, po auksta ytampa ismatuok zaiba, ten net lempa liuminesencine dega.

Žaibas

Jei žinotum ką reiškia terminas “lauko gradientas”, nesakytum “išmatuoti žaibą”. Laukas gyvuoja labai ilgai ir plačiai dar prieš žaibą!

Pyktis

dar reikėtų priminti apie grėsmingą pavojų kelti antenas ant ne metalinių laikiklių bei kelti aitvarus su ilga virvute, jei nenorite nusižudyti.

LRT nusišneka vėl

Jūsų komentaras netikslus: merginai buvo apie 32 metai, jos abi su drauge sportavo per škvalą sporto aikštelėje, auka nuvargusi, atsiremė į pušį su iškelta ranka į viršų. Kadangi lietus tuomet nelijo, pušis buvo visiškai sausa ir nelaidi sisikaupusiam elektros krūviui, laidi žmogaus ranka, iškelta beveik iki 2 metrų, labai palengvino sauso oro iškrovą. Mobilūs įrenginiai nejonizuoja oro, negerina išlydžio sąlygų, todėl tokie “debilizmai” daro gėdą LRT komentarų mokslingumui!

Statinis laukas

“žaibų detektorius” bandyta kurti jau labai seniai, teoriškai pakaktų sumatuoti statinio elektros lauko gradientą ir viršijus leistiną, perspėti vibracija ar garsiniu signalu: “gulti ant žemės”!

Taip pat skaitykite