Flaka narkotikas, arba zombių apokalipsė realiame gyvenime

Filmai jau senokai mus gąsdina mintimi, kad greitai prasidės zombių apokalipsė. Bet realybėje ji gali prasidėti ne visai taip, kaip rodoma filmuose.

 

Deviniolikmetis studentas iš Floridos universiteto Ostinas Harufas (angl. Austin Harrouff), užpuolė ir mirtinai subadė sutuoktinių porelę. Negana to, jis apgraužė vyriškio veidą. Policininkai teigė, kad suėmimo metu įtariamasis priešinosi ir riaumojo kaip žvėris.

 

Pareigūnai tiki, kad Harufas buvo paveiktas narkotiko vadinamo flaka (angl. flakka), kuris sukelia paranoją ir psichozės priepuolius. Ši medžiaga yra sintetinis katinonas – amfetaminų šeimos narkotikas sukeliantis labai didelę priklausomybę. Flaka dar vadinamas „žvyru“ (nes atrodo kaip stambus baltas smėlis, kuriuo puošiami akvariumai), o chemine sudėtimi primena paprastą vonios druską. Jis gaminamas Kinijoje, o pasiekęs Ameriką, pradėjo sparčiai populiarėti. Floridos valstija pastebėjo, kad didėja piktnaudžiavimo atvejų ir įspėja, kad epidemija plinta.

 

Flaka nė iš tolo neprimena natūralaus produkto. Farmacinis flakos pavadinimas – pirolidinopentiofenonas, dar žinomas kaip a-PVP (alfa-PVP). Pats cheminis junginys sukurtas dar 1960 metais ir laikomas antros kartos vonios druska. Jis parduodamas kaip keistą kvapą turintys balti arba pilki kristalizuoti milteliai, kuriuos vartotojai traukia į nosį, valgo, leidžiasi į veną ar tiesiog rūko garų pavidalu. Narkotiką laisvai galima įsigyti gatvėje ar internetu.

 Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Flaka yra nebrangus, o turi tokį efektą kaip kokainas ar metamfetaminas. Nors taip teigti būtų netikslu, nes iš tikrųjų jis net 10 kartų stipresnis už kokainą, o efektas jaučiamas kur kas ilgiau. Štai kodėl jis tampa toks populiarus tarp koledžo amžiaus jaunimo. Daktarė Indra Čidambi (angl. Indra Cidambi) pritaria, kad narkotiko efektas tikrai didelis, o nuo jo atsipeikėti reikia daugiau laiko ir pastangų. Tai gali užtrukti net porą dienų, o tokie simptomai kaip haliucinacijos, užsilaiko dar ilgiau.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Narkotikas priskiriamas stimuliuojančiųjų grupei. Tai reiškia, kad žmonės naudojantys flaką jaučia euforiją, tampa labai socialūs ir pakylėti. Taip pat pastebimas didesnis susikaupimas, žvalumas, padidėjęs judrumas ir seksualinis potraukis. Kitaip tariant, jaučiami tokie pojūčiai, kaip vartojant kokainą ar amfetaminą, tačiau šie efektai labai greitai išgaruoja ir vartotojai norėdami patirti tą patį, skatinami imtis kitos dozės.

 

Flaka kūno temperatūrą pakelia iki 40 laipsnių karščio (o kartais ir daugiau). Tai labai atsiliepia inkstams, o jų pažeidimas gali baigtis mirtimi. Narkotikas taip pat didina kraujo spaudimą, o kartu ir galimybę patirti širdies smūgį, įtakoja aneurizmą (past. kraujagyslių veiklos sutrikimus) ir gali pažeisti širdį.

 

Žmonės flakos nevertina rimtai, nes jis vadinamas „vonios druska“ ir kurį laiką buvo visiškai legaliai platinamas, mat sudėtinės medžiagos nebuvo draudžiamos įstatymais.

 

„Niekada nemaniau, kad pamatysiu ją tokios būklės, – sako Tonia Filips (ang. Tonya Phillips) pasakodama apie savo dukterį. – Aš buvau šokiruota. Jos akys buvo užsivertusios, o kūnas nusėtas žaizdomis. „Vonios druska“ tiesiog suėda žmogų. Žiūrint į ją buvo matyti, kad ji kenčia nuo dehidratacijos (past. vandens kiekio organizme sumažėjimo), nes iš jos buvo likę tik oda ir kaulai. Ji kliedėjo nuo haliucinacijų. Buvo tikrai baisu“.

 

Kuo daugiau piktnaudžiaujama šiuo narkotiku, tuo labiau pasireiškia neigiami šalutiniai efektai, kuriuos Nacionalinis institutas (angl. National Institute) vadina „jaudinančiu paklaikimu“. Simptomus sudaro tokie efektai kaip haliucinacijos, paranoja, jėgų (adrenalino) antplūdis ir hiperstimuliacija. Širdies ritmas patankėja, ištinka panikos priepuolis, seksualinis potraukis pasiekia viršūnę. Vėliau auka kenčia nuo išsekimo, depresijos, aplanko suicidinės mintys, o tokiu kaip Harufo atveju, galima tapti psichiškai nestabiliu ir pradėti smurtauti. Tačiau tai negąsdina vartotojų ir jie drąsiai eksperimentuoja toliau.

 

 

31 metų vyriškis užpuolė benamį, jį išrengė nuogai ir apgraužė jo veidą. Policijai pavyko jį sustabdyti tik mirtino šūvio pagalba. Tokių ir panašių kanibalizmo atvejų jau pasitaikė ne vienas. Kitas atvejis pasakoja apie tai, kaip vaikinukas paveiktas „vonios druskos“ narkotiko nužudė savo panelę. Tačiau ne visi atvejai yra tokie drastiški. Pavyzdžiui, vienas pilietis buvo suimta po to, kai apsisvaiginęs flaka doze ėmė spardyti stiklines policijos pastoto duris. Dar vienas suimtas už tai, kad nuogas bėgo greitkeliu, norėdamas pasprukti nuo jį besivejančių įsivaizduojamų žmonių. Dar vienas pasižymėjo tuo, kad užsilipo ant namo stogo ir naudodamasis lanku į praeivius šaudė strėles. Tokių istorijų vis daugėja.

 

Daktaras Danielis Boberis (ang. Dniel Bober) teigia: „Vonios druska paveikia psichiką, sukelia susijaudinimą ir paranoją. Žmonės tampa žvėrimis. Man teko matyti tokių pacientų, kurie turėjo išskirtinius paranojos atvejus ir pasižymėjo tokia fizine galia, kad galėjo nutraukti antrankius“.

 

Kadangi tai naujas narkotikas, mokslininkai dar nespėjo išsiaiškinti kokių ilgalaikių pasekmių jis turi smegenims ir kiek stipriai sukelia priklausomybę. Tai didelė problema, nes gydytojai nežino kaip elgtis su perdozavusiais pacientais. Apie tai galimi spręsti tik iš panašių narkotikų (tokiu kaip kokainas ar amfetaminas) atvejų. O perdozuoti labai lengva, nes kokainas ir metamfetaminas turi didelį poveikį smegenims ir su laiku vartotojams reikia vis didesnių narkotikų kiekių, kad jaustų tą patį poveikį. Jei flaka vartojamas garų pavidalu (past. rūkant elektronines cigaretes), narkotiko poveikis pasireiškia daug greičiau, nes medžiagos iš karto patenka į kraujotaką, o tai tik padidina perdozavimo galimybę.

 

2010 metais JAV apsinuodijimų kontrolės centras užfiksavo 300 „vonios druskos“ naudojimo atvejų. 2011 metų pabaigoje, jų jau buvo apie 6000. Per paskutinius 3 metus jų padaugėjo net 780% ir pasiekė epidemijos lygį.

 

Kodėl narkotikas taip sparčiai plinta? Problema tame, kad flaka yra pigus ir todėl populiarėja tarp jaunimo, mažas pajamas turinčių asmenų ir net benamių. Viena dozę gatvėse ar internetu galima įsigyti vos už 3-5 dolerius, tuo tarpu kokaino dozė kainuoja nuo 62 iki 80 dolerių. Kai kurie Čidambi pacientai tiki, kad flaka nėra toks blogas, kaip kokainas. Bet tai tik iliuzija, nes medžiaga pakankamai nauja ir nespėjo užsidirbti tokios griaunančios reputacijos.

 

2014 kovą JAV priėmė laikinus apribojimus a-PVP ir kitoms 9 sintetinio katinono rūšims. Tuo pavyzdžiu pasekė dar 20 valstybių ir vienu ar kitu būdu apribojo a-PVP srautus. Pati Kinija uždraudė flakos ir dar kitų 115 sintetinių narkotikų platinimą. Tačiau daktarė Čidambi šiais veiksmais neatrodo labai optimistiškai nusiteikusi, nes žino, kad narkotikų gamintojai gali lengvai pakeisti medžiagos struktūrą taip, kad ji nepatektų į draudžiamųjų sąrašus. Juk taip ir buvo pereita prie „vonios druskos“. Tereikia vos poros savaičių ir gatvėse pasirodo naujas – pigesnis pakaitalas.

 

Parengė: Giedrius Abugelis

 


Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami skelbiamą turinį portale kuris priklauso Anomalija.lt grupei, Jūs turite įdėti nuorodą į šaltinį (t.y. Anomalija.lt). Daugiau informacijos apie naudojimo taisykles rasite čia.

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Walking dead

Walking dead palyginus su situo vaiku zaidimas

Klajoklis

Laukiu nesulaukiu z apokalipses esu pasiruoses jei tikras video tai tikriausiai laiko klausims ruoskites visi kas gali ir netingi :)

CNN

Ligevemzdy ir 450 karabina turiu, kaskur 20 minučių šuviu, tai padėsiu :)

trollolol

Amerikosam ir ant mikrobanges dezes raso, kad negalima joje dziovinti kaciu ar kudykiu. Taip, kad man kvailiu negaila

kvailys

>> Taip, kad man kvailių negaila.
Tie “kvailiai” įsinori valgyti ir paprastai pasirenka “nekvailus” praeivius.

:)

Zinoma

Idomus dalykas tas, kad kas isplatino alkoholi po visa Lietuva? Patys amerikonai. Viskas del pinigu. Kaip galim pasipriesint tai atsimerkt ir nebetiket tom marionetem,kuriuos “isrinko tauta”.
O del statistikos tai tegul parodo per zinias pagal ka mes esam pirmi pasauly, ne vienas ir ne du dalykai yra. Bet visa televizija rodo tai, kam tas atnesa naudos.

CNN

Pažiūrėk rusų krokodil narkotikus youtubei

apatija

Kvailių sakai:D… tai atsigręžk į Lietuvėlę. Senai žinomas faktas, kad alkoholizmas skatina savižudybes. Tuo tarpu Lietuva net pasauliniu mastu pirmauja pagal suvartojamo alkoholio kiekį ir… o kokia staigmena… pagal savižudybių skaičių. Taip kad ne mums narkomanus teisti, pirmiausiai patiems pasigydyti reikėtų…

CNN

Savižudybių taip, o dėl alkoholizmo 11 esam, ne baltikos tyrimai statistika ziurek :D

Taip pat skaitykite