Prisirišimai prie žemiškųjų vertybių: kokios to pasekmės?

prisirisimaiŽmonės dažnai prie visko prisiriša, o tai kartais neša labai nemalonias pasekmes.

 

Darbas

 

Didžioji gyvenimo dalis praleidžiama dirbant, dažnai neįsivaizduojama, kaip galima gyventi be mėgstamo užsiėmimo, be savo planų ir idėjų įgyvendinimo, be kopimo karjeros laiptais, be materialinės gerovės didėjimo. Tokie žmonės periodiškai gauna nesėkmių “sprigtus”, karjeros trukdžius ar praranda pinigus.

 

Vystymasis, Išsilavinimas, intelektas

 

Daugiausiai būdinga mokslo darbuotojams, menininkams, inteligentijai. Smerkiamas požIūris į neišsilavinusius, neišprususius žmones, arba idealizacija užsikrėtęs žmogus neįsivaizduoja savo vaiko be mokslo karjeros. Kaip tik dėl tokių tėvų vaikui mokslas ima visiškai nerūpėti.

 

Kūnas ir fizinė sveikata

 

Perdėtas jaudinimasis sunegalavus, sutrikus fizinei tobulybei. Kitas variantas – dievas davė sveikatą ir fizinę jėgą, todėl asmuo nekenčia arba niekina silpnesnius žmones.

 

Grožis ir Išorinis patrauklumas

 

Toks prisirišimas atsiranda tada, kai nuolat jaudinamasi dėl to, ar esi pakankamai gražus, ar gerai apsirengęs, susišukavęs ir pan. Ir atvirkščiai – jei žmogus apdovanotas grožiu, jis pradeda smerkti kitus, neva negražius, netvarkingus žmones.

 

Seksas

 

Seksas – mūsų gyvenimo dalis ir niekas negali uždrausti juo mėgautis. Klaida – jei žmogus nepatenkintas savo partneriu, smerkia jį už netobulumą arba pykstama ant savęs dėl nepakankamų seksualinių sugebėjimų, kurie, kaip žmogui atrodo, turėtų būti Išraiškingesni.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Pinigai, kitos materialinės vertybės

 

Beveik niekad nepakanka pinigų, kad ir kiek žmogus jų turėtų. Prisirišimas ateina tada, kai jis galvoja, jog gyvenimas nenusisekė vien tik todėl, kad nepakanka pinigų, nėra automobilio ar vilos. Arba yra labai daug pinigų, todėl žmogus nekenčia, niekina tuos, kurie jų neturi.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Šeima ir vaikai

 

Dar jaunystėje susikuriamas būsimo šeimyninio gyvenimo modelis ir kai kuriems jo aspektams skiriama didžiausia svarba – Ištikimybė, tvarka ir t.T. Tokiu atveju duodamas partneris, turintis priešingą vertybių sistemą.

 

Moralės normos, visuomenės nuomonė

 

Šis prisirišimas būdingas daugiau pagyvenusiems žmonėms, kurie auklėti komunizmo laikais. Juos siutina “amoralus” jaunimo elgesys, vertybių kaita. Karininkams ir valdininkams dažnai labai svarbi kaimynų ir pažįstamų nuomonė, todėl jų vaikams kartais tenka griauti šIą idealizaciją.

 

Tobulumas

 

Žmogus gali liaupsinti savo arba kitų žmonių tobulumą ir smerkti “netobulus” žmones. Kiekvienas turi susikūręs savo “tobulumo” modelį. Pavyzdžiui, nacionalizmo ar fašizmo priežastis – tobulų žmonių Išaukštinimas, o visų kitų smerkimas.

 

Kūryba, kūrimas

 

Prisirišimas prie kūrybinių sugebėjimų dažniausiai būdingas aktoriams, muzikantams, rašytojams, dailininkams ir kitiems dirbantiems kūrybinį darbą. Iš prigimties turėdamas kūrybingumo talentą, toks žmogus kartais užmiršta, kas jiems suteikė šį talentą, kas organizuoja “įkvėpimą” ir t.T. Savi laimėjimai duoda pasibjaurėjimą nekūrybingais individais arba tais, kurie nesupranta idealizacija užsikrėtusio menininko kūrybinės saviraiškos.

 

Tikėjimas kuo nors, pasitikėjimas

 

Daugybė žmonių paaukojo gyvenimus, stengdamiesi realizuoti kažkieno sugalvotas pačIų įvairiausių “-izmų” idėjas. Daug kas tiki šiais idealais ir labai susierzina, kai gyvenimas teka pagal visai kitokius įstatymus. Perdėtas pasitikėjimas kitais žmonėmis baigiasi idealo griūtimi. Kaip moko liaudies Išmintis: “doveriaj, no proveriaj”, tam, kad paskui nebūtų nemalonumų, ypač finansų sferoje.

 

Sugebėjimai

 

Laimėjimų bet kurioje sferoje idealizacija. Jei sėkmė nepasiekta, tokie žmonės galvoja, kad gyvenimas praėjo veltui. Ir atvirkščiai – jei žmogus pasiekia didžiulų laimėjimų, jį gali užvaldyti neapykanta ir panieka kitiems.

 

Karjera ir ateitis

 

Prisirišimas būdingas tiems, kurie planuoja būsimus laimėjimus ir nusimena ar tampa agresyvūs, kai svajonės ir planai neišsipildo.

 

Tikslai

 

Visi turi tikslą ir stengiasi jį siekti – tai nėra blogai. Blogai, kai susierzinama, pykstama, nusimenama, susergama depresija jei tikslai nepasiekiami. Galima siekti bet kokio žemiško tikslo, bet negalima paversti jo savo gyvenimo tikslu. Žemiški tikslai pasiekiami, kai jų siekiame Iš žaidėjo, kuris siekia pergalės, bet neatmeta ir pralaimėjimo galimybės, pozicijos.

 

Garbė, šlovė, pagarba, garbinimas

 

Šiuos žmogiškus džiaugsmus mėgsta dauguma. Išgarsėjimas – nieko blogo, bet kai žymūs žmonės ima nekęsti ar niekinti kitus, pilkus žmones, tai jau klaisda – žvaigždžIų liga tikrąja žodžio “liga” prasme. Ji sugriovė daugelio įžymybių karjerą.

 

Valdžia

 

Jos siekia daug kas, bet ne visiems pavyksta jos paragauti. Vyrai stengiasi jos pasiekti visuomenėje ar darbe, o moterys ja naudojasi šeimos gyvenime. Valdžia nėra kenksminga, baudžiama tik už valdžios troškimą, mėgavimąsi ja ir jos naudojimą kitų žmonių žeminimui ar siekiant priversti visą aplinkinį pasaulį būti tokį, kokį įsivaizduoja prisirišimu užsikrėtęs žmogus.

 

Tarpusavio santykiai

 

Šį prisirišimą turi pavyzdžiui, žmonės, auklėti harmoningoje šeimoje. Atsidūrę situacijoje, kai žmonės elgiasi grubiai, jie susierzina, stengiasi primesti savo gražių ir delikačių santykių modelį kitiems.

 

Dvasingumas, religingumas

 

Atpildo mechanizmas įsijungia, kai žmogus puikuojasi savo dvasingumu ir religingumu. Toks prisirišimas dažnai sukelia vidinę panieką materialiam pasauliui, o viso to padarinys – žmogus lieka be pinigų ir kitų gėrybių.

 

Šaltinis: visokybes.com

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Pigiausias

>> prisirišimas dažnai sukelia vidinę panieką materialiam pasauliui, o viso to padarinys – žmogus lieka be pinigų.

Kaip gali likti su pinigais, jei konkursai Lietuvos laisvoje Valstybėje skelbimai ne geriausiam darbui už turimas lėšas, bet pigiausiam darbui iš turimų š rinkinio.

Kam kristi?

Dar Kristus kalbėjo apie šią problemą:

– prisirišę prie Žemės paveldėl Žemę.
– tyraširdžiai regės Dievą.
– likusieji kris.

Taip pat skaitykite