Katastrofa Anduose: Mirti sniegynuose ar – valgyti žmogieną?

andaiTai įvyko 1972-aisiais. Andų kalnuose nukrito nedidelis keleivinis lėktuvas. 16 juo skridusių žmonių, sniegynuose ir šaltyje praleidę 72 dienas, liko gyvi ir išsigelbėjo. 15min.lt projektas „Pasaulis kišenėje“ ir portalas Interest-planet.ru pasakoja jums šią neįtikėtiną žmogaus valios ir stiprybės istoriją, kuri remiasi vieno iš lėktuvu keliavusių žmonių prisiminimais.

 

Urugvajaus oro bendrovės „Tamu“ lėktuvas, skridęs reisu B-571, 1972 m. spalio 12 d. išskrido iš Montevidėjaus į Santjagą. Tačiau jau greitai pilotai dėl blogų oro sąlygų buvo priversti nusileisti Argentinos Mendosos miesto oro uoste.

 

Spalio 13-os dienos rytą oro sąlygos nepagerėjo, todėl pilotams teko daryti lanką aplink kalnus, siekiant aplenkti pavojingą rajoną. Jie jau praskrido Čilėje esantį Kūriko miestą ir gavo leidimą nutūpti, kai prieš lėktuvą kilo stiprus ciklonas.

 

Pilotai per vėlai pastebėjo, kad skrenda tiesiai į uolas. Nors ir bandė pakelti lėktuvą, tačiau jo uodega užkliuvo už kalno ir atitrūko kartu su sparnais, o likusi fiuzeliažo dalis riedėjo žemyn šlaitu, kol neįsirausė į sniegą.

 

1972 m. gruodžio 20 d. nuo snieguotų Andų viršūnių į Čilėje esantį slėnį nusileido du išsekę, apžėlę vyrai. Kai jie priėjo piemens trobelę, nekviestų svečių išvaizda taip išgąsdino piemenį, kad jis kiek jėgos leidžia pasileido bėgti į miestelį kviesti policijos. Koks buvo Čilės valdžios žmonių nustebimas, kai jie suprato, jog tai sudužusio lėktuvo keleiviai, kuriuos visi laikė mirusiais.

 

Lėktuvu skrido 45 žmonės: 40 keleivių ir 5 ekipažo nariai. Tarp keleivių buvo Urugvajaus studentų regbio komanda, kuri skrido į varžybas Čilėje. 12 žmonių žuvo iš karto.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Nepaisant visų likusių gyvų keleivių pastangų, po kelių dienų mirė dar šeši keleiviai.

 

Galiausiai 3600 m aukštyje virš jūros lygio 27 žmonės liko atkirsti nuo viso pasaulio sniegynuose. Be maisto, be šiltų drabužių, be medikamentų. Prie šalčio ir išretėjusio oro žmonės nors ir sunkiai, tačiau prisitaikė. Tačiau liko pati svarbiausia problema – maistas.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

lektuvas-andai

 

Juk vienintelis maistas nukritusiame lėktuve buvo kelios šokolado plytelės, keli vyno buteliai ir truputis krekerių. Maistas buvo padalintas į lygias dalis ir kiekvienai dienai buvo skiriama po labai mažą dalį, stengiantis, kad kuo ilgiau užtektų. Tačiau greitai ir šios minimalios atsargos išseko, o aplinkui nebuvo nei augalų, nei gyvūnų.

 

Troškulį žmonės malšino sniegu, kurį dėjo ant metalinių lėktuvo nuolaužų ir tirpino jį saulėje. Tačiau keli lašai negalėjo atstoti pilnaverčio gėrimo.

 

Vienas iš išgyvenusių žmonių Roberto Canesa – medicinos studentas, savyje užgniaužęs pasišlykštėjimą ir katalikiško auklėjimo principus, pirmasis ryžosi beviltiškam žingsniui. Pasiėmęs stiklo skeveldrą, jis atkasė vieno iš pilotų lavoną ir atsipjovė mėsos gabaliuką.

 

Likusius nelaimės draugus apėmė siaubas nuo tokio elgesio. Tačiau Roberto paaiškino, kad jie turi išgyventi bet kokia kaina, ir dabar ne laikas samprotauti apie moralę. Po kelių dienų bado iškankinti žmonės buvo priversti pasekti Canessos pavyzdžiu.

 

„Kai kas mano, kad mes norėjome atsiskaityti su pilotu dėl patirtos katastrofos, – prisimena kitas katastrofą išgyvenęs keleivis Nando Parrado. – Tačiau mums buvo lengviau pradėti būtent nuo jo, nes mes jo taip gerai nepažinojome, kaip kitus”.

 

Iš tiesų, beveik visi keleiviai buvo susieti giminystės ryšiais arba juos siejo draugystė. Per avariją žuvo paties Nando mama, o vėliau nuo sužeidimų mirė sesuo. Tačiau kai ant pilotų kūnų nebeliko mėsos, teko pradėti valgyti ir savo draugus.

 

Likę gyvi lėktuvo keleiviai net 72 dienas laukė pagalbos. Tačiau jėgų laukti toliau mažėjo su lyg kiekviena sekunde. Galiausiai gruodžio 12-ąją N.Parrado, R.Canessa ir Antonio Vizintinas išsiruošė ieškoti pagalbos.

 

Nuotrauka daryta iš sraigtasparnio kai pilotai pagaliau rado katastrofos vietą.

Nuotrauka daryta iš sraigtasparnio kai pilotai pagaliau rado katastrofos vietą.

 

Jie leidosi į savižudišką žygį per kalnus ir tik po 9 dienų sugrįžo su pagalba.

 

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Eris

Ir as mates filma, tikrai neitiketina istorija.

SKYWALKER

Esu mates apie tai filma,tikrai vertas demesio.

anas

koks pavadinimas filmo?

Anomalija

Alive (1993)

Taip pat skaitykite