Likimo ir karmos dėsniai žmogaus gyvenime

rankos-karmaAr visas žmogaus gyvenimas yra nulemtas?

 

Viskas šiame pasaulyje yra sukurta harmoningai, tik arba mes tai suprantame, arba ne. Dažnai likimas ir karma laikomi fataliu reiškiniu. Tačiau žmogus turi pasirinkimą, priklausomai nuo jo mūsų likimas ir karma gali keistis.

 

Likimo apibrėžtis galėtų būti tokia: likimas – tai praeities rezultatas ir ateities priežastis. Astrologija padeda identifikuoti žmogaus likimą pagal įvairius ženklus ir gimimo datą: šie duomenys rodo, ko žmogus gali tikėtis ateityje, tai žinios, galinčios padėti koreguoti savo veiksmus.

 

Gero likimo ir geros karmos požymiai. Ar mano likimas ir karma gera?

 

Dažnai žmonės užduoda klausimą „Ar mano likimas geras?“. Visų pirma, reikia džiaugtis, kad mes gimėme žmonėmis ir galime daryti pasirinkimus savo gyvenime. Gerą karmą žymi šeima, kurioje mes gimėme, kadangi gimimas kultūringoje, turtingoje šeimoje gali suteikti daugiau šansų gyvenime, jeigu tuo tinkamai pasinaudojama.

 

Turtas ir pinigai – tai gero likimo požymiai, bet jeigu žmogus neturi žinojimo, jis tiesiog gali iššvaistyti resursus, todėl geros karmos požymis yra ir žinojimas, ir išsilavinimas. Nuo žinojimo priklauso, kaip žmogus elgsis šiame gyvenime, ar jis kurs gerą, ar blogą karmą.

 

Geros arba sunkios karmos požymius gali parodyti horoskopas, numerologija ar chiromantija, bet svarbiausia ne tai, kas bus, o sužinoti kaip elgtis, kad nebekurtum naujos karmos.

 

Kokie veiksmai kuria karmą ir likimą

 

Karma įprastai suprantama kaip veikla. Yra trys pagrindiniai veiksmai, kuriais mes kuriame savo likimą: karma, vikarma ir akarma. Karma – tai pasekmės-priežasties dėsnis. Karmą sunku pamatyti, nes ją sukuria motyvas.

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Pavyzdžiui, aš dirbu, kad kuo geriau atlikčiau savo pareigas ar tiesiog kad greičiau „prastumčiau“ laiką ir pasiimčiau atlyginimą. Jeigu žmogus siekia kuo geriau atlikti savo pareigas, būti doras, tokie veiksmai vadinami karma, nes jis tikisi už savo veiklą gauti rezultatą.

 

Jeigu žmogus nori tik rezultato ir savo pareigas atlieka prastai, reiškia, jis atlieka veiksmus vikarmoje – kaupia negatyvią karmą. Taigi karma – tai veikla, kurią lydi egoistiniai motyvai.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Kaip likimas ir karma pasireiškia gyvenime? Ar karma yra tik viena?

 

Yra kelios karmos. Prarabdha karma – tai jau pasireiškusi karma. Mūsų kūnas, protas, charakteris, delnų linijos, lytis, tautybė – visa tai yra jau sunokusi karma. Ją galima palyginti su suaugusiu medžiu, nes tokį, kaip sako senolių išmintis, jau sudėtinga palenkti, o kol jis buvo tik pradėjęs augti,tai padaryti dar buvo galima lengvai.

 

Vadinasi, karma subręsta per laiką. Dažnai žmonės nesupranta, kodėl vieni elgiasi blogai, nesąžiningai, o Dievas jų nenubaudžia, bet karma pasireiškia ne iš karto. Dabar gyvename dėka to, ką padarėme anksčiau, taip pat ir iš pinigų, kuriuos uždirbome vakar. Todėl pagal savo dabartinę padėtį galime suprasti savo praeitį ir ateitį. Sudėtinga pasakyti, kokį kiekį karmos esame sukaupę.

 

Žmogus nuolat atlieka veiksmus šiame gyvenime, ir ne visi veiksmai yra žmogiški. Bet kuris veiksmas papildo mūsų karmą. Kartais žmogui norisi elgtis kaip gyvūnui ir jam sunku išpildyti savo norus žmogiškame kūne todėl, kad karma – tai energija, kuri turi realizuotis. Kad patenkintų savo norus, kitame gyvenime žmogus gali gauti gyvūno kūną.

 

Ar galima pagerinti savo likimą ir karmą dar šiame gyvenime? Kaip tai padaryti?

 

Gera karma gali ateiti greičiau, jei atliekami tam tikri veiksmai. Pavyzdžiui, jei pasėję sėklas jas nuolat prižiūrime, laistome, augalai sudygs greičiau. Senoviniai raštai Vedos rekomenduoja žmogui laikytis askezių, užsiimti maldos ar meditacijos praktika, aukoti ir atlikti gerus darbus.

 

Tokie veiksmai gali pagilinti geros karmos veikimą. Kai žmogus reguliariai užsiima meditacija, tokia karma vadinama dominuojančia. Turint dominuojančią karmą, jau šiame gyvenime gali būti „valgomi“ jos „vaisiai“ ir sulaukiama jos atoveiksmio. Tačiau pačiam keisti karmą – ne taip jau paprasta.

 

Silpną karmą žmogus gali pataisyti savo pastangomis, pavyzdžiui, susirgus sloga, galima išsigydyti pačiam. Stipri karma pati verčia mus veikti, pavyzdžiui, sergant rimtesne liga jau reikia eiti pas gydytoją.

 

Karmos poveikio susilpninimas arba pastiprinimas. Kaip keisti savo likimą?

 

Jeigu žmogus savo problemą iškelia į viešumą, jis susilpnina jos poveikį. Kitaip sakant, jeigu turėdamas kokių nors problemų žmogus kam nors išsikalba, jam pasidaro lengviau. Todėl turint problemų, labai svarbu su kuo nors pasikalbėti, išsipasakoti.

 

Jeigu žmogus giriasi savo pasiekimais arba turtais, taip jis susilpnina savo gerą karmą. Yra geras rusiškas posakis ta tema: „jeigu namuose laimė, tai džiaukitės tyliai, nes netoliese vaikšto pavydas, galintis išgirsti jūsų džiaugsmą.“ Jeigu žmogus laiko savo viduje kokias nors paslaptis ar blogį, tai tampa stipresniu blogiu, jei atsiveria, atlieka išpažintį, tai susilpnėja.

 

Kokios yra karmos rūšys?

 

Karma dar yra skirstoma į juodą, baltą, juodai baltą ir bespalvę. Juoda karma – tai mūsų blogi veiksmai, kurie pagilina mūsų blogąsias savybes. Juodai balta karma – tai geri veiksmai, norai daryti gera dėl kitų, bet tuo pačiu ir mūsų blogosios egoistinės savybės.

 

Balta karma – tai trijų veiksmų karma, kai žmogus atlieka askezes, studijuoja šventraščius (bandymas suprasti savo prigimtį), meldžiasi arba medituoja (bandymas suprasti savo vidinį „aš“ ir atstatyti santykius su Dievu). Askezės apvalo žmogaus kūną, jeigu jos atliekamos teisingai. Šventraščių studijos valo subtilų kūną. Malda arba meditacija leidžia suprasti savo dvasinę prigimtį.

 

Bespalvė karma – tai dvasinė patirtis, kuri nepalieka negatyvo sąmonėje. Ji padeda atsisakyti juodos ir iki minimumo sumažinti juodai baltą karmą. Tai stipri karma, kuri gali padėti įveikti kitas karmas. Bespalvė karma (Patandžalio „Joga sutroje“) vadinasi samskara – tai sąmonėje susiformavęs pėdsakas arba įspūdis, turintis žinojimo energijos, pagrįstos žiniomis apie amžinybę. Ši karma sustabdo kitų karmų veikimą. Balta karma gali atitolinti kitas karmas arba jas prislopinti, o bespalvė sunaikina visiškai, taip bloga karma sudega. Dvasinė patirtis žmogui padeda pereiti į kitokį sąmonės lygmenį.

 

Likimas gali keistis. Kaip suprasti, ar karma keičiasi?

 

Žmogus tampa toks pat, kaip ir tas, su kuriuojis ginčijasi, kam jis tarnauja, kuo jis pats nori būti. Žmogus dažnai sako myliu, bet veiksmais to neparodo. Emocijos neturi būti aukščiau už veiksmus: įsivaizduokite, jeigu gaisrininkas ne gesins gaisrą, o verks.

 

Taigi karma gali keistis, priklausomai nuo akarmos, nuo mūsų motyvo. Jeigu mes tobulėjame dvasiškai, tai dar nereiškia, kad mums jau nieko neturėtų nutikti. Užuot ištikus nelaimei su mūsų kūnu, gali ištikti su namais, užuot atsidūrę kalėjime, galime atsidurti vienuolyne, staigi mirtis gali atsipirkti išgąsčiu ir t.t.

 

Net šventieji miršta nuo baisių ligų, todėl svarbu suprasti, ką galime pakeisti, ir suvokti, ką reikia iškęsti. Karma nėra absoliutus dalykas, ji gali keistis. Tiesiog reikia veikti. Askezės ir bendravimas su išmintingais žmonėmis gali suteikti mums jėgų.

 

Straipsnio autorius: Egidijus Gubinas, šaltinis: balarama.lt

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
gintare

O čia nėra burtų.kad lengvai sektusi mokslai?

REDdog

Jeigu tokį dalyką pardavinėtų už centus bet kurioje parduotuvėje tai aš jau seniausiai bučiau mokyklą pabaigus….
:D
Gaila, kad tokio daikto NĖRA…

Taip pat skaitykite