Apie gyvenimo medį, spalvas ir angelus sargus

tree-lifeYra daugybė sveikatos gerinimo metodų, ir kiekvienas turime vis kitokią nuomonę, kas mums tinka geriausiai. Niekas negali išgydyti visų problemų vienodomis priemonėmis.

 

Kai organizmo reikalai prasti, sveikatos profilaktika užsiimti jau nebe laikas: atsiduodame į profesionalų rankas. Tačiau kol nesiskundžiame jokiais negalavimais arba juos tik intuityviai nujaučiame, turėtume pasirūpinti savo kūno, dvasios ir jų sąveikos su aplinka pažinimu patys.

 

Daugelis žmonių tiki, jog bet koks gydymas ateina iš vidaus. Vienas iš tokių žmonių – rašytojas Tedas Endriusas (Ted Andrews), tyrinėjęs žmogų iš metafizinio, dvasinio taško ir parašęs dvylika bestselerių, tarp kurių – “Gydymas spalvomis”.

 

Šioje knygoje T. Endriusas aiškina, kad mūsų kūnas turi daug energetinių laukų: elektros, šilumos, magnetinį, elektromagnetį, garso, šviesos (spalvų)… Šie laukai sąlygoja organizmo fiziologinius pokyčius. Tam tikromis priemonėmis galima sąveikauti su šia energija ir ją teigiamai paveikti.

 

Kokios tai priemonės? Jų gana nemažai: pirmiausiai tai mūsų mintys, dar – kvapai, garsai, spalvos… Nė viena nėra geresnė ar veiksmingesnė už kitas. Svarbiausia – suvokti, kuri labiausiai tinka jums.

 

Žmogus kaip medis

 

Medis yra senovinis simbolis, žmogaus sveikatos būklės metafora. Jis simbolizuoja tai, kas auga. Tai tiltas tarp dangaus ir žemės. Kaip medžio šaknys ir kamienas, taip ir žmogaus sveikatos pagrindas yra jo fiziniame kūne, bet turime atkreipti dėmesį ir į subtilesnes savo energijos apraiškas – šio medžio viršūnę. Neturėtume susitelkti tik į fizinį kūną – šaknis.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

T. Endriusas sako: medžius reikia genėti, kad brandintų vaisius, jiems reikia geros dirvos, gryno oro ir vandens. Kamienas ir šakos medžio sveikatai tokie pat svarbūs kaip ir šaknys. Paveiktas vabzdžių, teršalų ir kitų išorės veiksnių, jis gali susirgti. Iš viršutinių šakų ligos požymiai galiausiai persimes į šaknis ir medis nebegalės subrandinti vaisių.

 

Visa tai tinka ir žmogui. Jeigu nepalaikysime dvasios, proto ir jausmų energijos pusiausvyros, mūsų fizinis kūnas susirgs.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

4 pradai

 

Tradiciškai gyvenimo medis dalijamas į keturis pasaulius, kurie atitinka fizinį (sąmonės lygmuo) bei emocinį, mentalinį ir dvasinį (pasąmonės lygmenys) pradus. Keturiose plotmėse veikia 10 pasąmonės lygmenų. Su kiekvienu lygmeniu susijusios 4 spalvos.

 

Skirtingi pasąmonės lygmenys valdo ir skirsto įvairias kūno energijas, reguliuoja konkrečius organizmo fiziologinius procesus. Pasak T. Endriuso, galima išmokti sąmoningai juos suaktyvinti ir tokiu būdu kontroliuoti savo sveikatą.

 

Ezoterikas vadovaujasi kabalistine Gyvenimo medžio koncepcija. Kabala yra mistinė žydų tradicija, o jos Gyvybės medis – sefirų schema, kurią galime tapatinti su Gyvybės ir Pažinimo medžiais, augusiais bibliniame Edeno sode. Kiekviena sefira yra Dievo, arba dieviškumo, sklaida, Dievo indas ir atributas.

 

Remdamasis kabalistiniu Gyvybės medžiu, T. Endriusas sudarė 10 pasąmonės lymenų schemą ir aprašė, kaip nefizinės mūsų būsenos trukdo kiekvienam iš jų funkcionuoti. Iš jos matyti, kaip, sutrikus pasąmonės lygmens funkcijai, stringa mūsų kūno funkcijos.

 

Įdomu tai, kad kiekvieną iš minėtų 10 pasąmonės lygmenų atitinka tam tikra spalva. Vadinasi, mes galime juos bandyti paveikti pasitelkdami vaizduotę ir spalvas.

 

Gydytis spalvomis, pasak ezoteriko, yra efektyviausia visais keturiais lygmenimis: pradedant nuo fizinio, pereinant prie astralinio, tuomet mentalinio ir baigiant dvasiniu.

 

Vienas geriausių būdų gydyti save yra kvėpavimas spalvomis.

 

10 pasąmonės lygmenų

 

Apžvelkime T. Endriuso spalvų schemą pradėdami nuo žemiausio lygmens – medžio šaknų arba mūsų pėdų, kuriomis esame įsitvirtinę aplinkoje. Šis lygmuo – tarsi organizmo gynybinė linija, sauganti mus nuo nuodingo aplinkos poveikio. Jis atitinka sefirą, hebrajiškai vadinamą Malkut (lietuviškai reiškia karalystę).

 

Jei pažeidžiama šio lygmens pusiausvyra, fiziškai blogai jaučiamės, netenkame ištvermės.

 

Pusiausvyrą trikdo ne tik aplinkos užterštumas, bet ir fizinės veiklos stoka, agresija, godumas.

 

Kokios spalvos veikia teigiamai?

 

Fizinis lygmuo: geltona su juodais dryžiais.

 

Astralinis: juoda, alyvinė, rausvai ruda, citrininė su auksiniais taškeliais.

 

Mentalinis: juoda, alyvinė, rausvai ruda, citrininė.

 

Dvasinis: geltona.

 

Pamatas

 

Devintasis Gyvenimo medžio lygmuo hebrajiškai yra vadinamas Yesod, lietuviškai – Pamatas. Jis veikia pasikartojančius kūno ritmus, kontroliuoja seksualinę energiją. Pasitikėjimo ir nesavanaudiškumo stoka gimdo tuštumos jausmą, seksualines problemas, emocinį stresą.

 

Veikiančios spalvos yra šios: žydrai citrininė (fizinis lygmuo), tamsiai purpurinė (astralinis), violetinė (mentalinis), mėlyna (dvasinis).

 

Aštuntasis lygmuo hebrajiškai vadinamas Hod (lietuviškai – Prabanga) ir veikia nervus, kvėpavimą, atmintį, klausą, regą. Susijęs su kairiojo smegenų pusrutulio veikla.

 

Jei turite bendravimo sunkumų, pastebėjote, jog elgiatės nepraktiškai, tai gali byloti, kad reikia atkurti šio lygmens pusiausvyrą. Ją galimai trikdo jūsų nekantrumas, kritiškumas, klastingumas.

 

Veikiančios spalvos: gelsvai ruda, rausvai ruda, oranžinė, rausvai violetinė.

 

Septintasis lygmuo vadinamas Pergale, hebrajiškai – Netzach. Veikia inkstus, šalinimo sistemą, lytinius organus, ypač moterų. Susiję su emocinėmis būsenomis. Šio sąmonės lygmens sutrikimus sukelia (ir fizines funkcijas blogai veikia) geidulingumas, savininkiškumas, nesugebėjimas pralaimėti, konroliuoti emocijų.

 

Veikiančios spalvos: žalsvai auksinė, gelsvai žalia, žalia, geltona.

 

Gydo pesimizmą

 

Kaip jau minėta, kai kurios nefizinės būsenos (pyktis, perdėtas išdidumas) neigiamai veikia mūsų fizinę kūno veiklą. Atkūrus šeštąjį pasąmonės lygmenį, kuris hebrajiškai vadinamas Tiphareth, o lietuviškai – Grožis, išnyksta pesimistinis požiūris. Šis pasąmonės lygmuo veikia mūsų medžiagų apykaitą, širdį, kraują, yra susijęs su imunine sistema ir gyvybingumu.

 

Veikiančios spalvos: geltona, gelsvai rausva, geltona, rožinė.

 

Penktoji sefira, hebrajiškai vadinama Gevura, reiškia Galia (arba Rūstybė). Su ja susijęs pasąmonės lygmuo veikia mūsų kraują, šalinimo organus, vyriškuosius lytinius organus etc.Fizinių problemų gali sukelti priešiškumas ir baimė. Gydomasi šiomis spalvomis: rausvai juoda, šviesiai raudona, skaisčiai raudona, oranžine.

 

Ketvirtasis pasąmonės lygmuo, atitinkantis Gyvybės medžio dalį, hebrajiškai vadinamą Chesed, reiškiančią Malonę, veikia mūsų smegenis, kraują, ląstelių mitybą. Šio lygmens kontroliuojamas kūno funkcijas sutrikdo veidmainystė, konservatyvumas, kandumas.

 

Pozityviai veikiančios spalvos yra žydrai geltona, tamsi purpurinė, mėlyna ir tamsiai violetinė.

 

Suvokimas ir išmintis

 

Kildami Gyvenimo medžiu aukštyn, prieiname Įžvalgą (arba Suvokimą). Hebrajų kalba ši sefira vadinama Bina arba Motina. Šis lygmuo susijęs su mūsų sveikatos krizėmis, nelaimėmis. Kūno funkcijas trikdo tamsos ir ateities baimė, nekantrumas.

 

Teigiamai veikia šios spalvos: pilkai rožinė, tamsiai ruda, juoda, tamsiai raudona.

 

Priešpaskutinė, vyriškoji, sefira įkūnija Išmintį (hebrajiškai Chochma). Ji dar vadinama Tėvu. Veikia nervų sistemą, limfą, akis. Lygmuo susijęs su priklausomybėmis, mentaline sveikata. Su šiuo pasąmonės lygmeniu susijusius kūno sutrikimus sukelia perdėtas įtarumas, tariamų pavojų, prielaidų kūrimas (fantazavimas), neveiklumas. Teigiamai veikia baltai raudona, mėlyna, geltona, perlamutrinė, pilka, šviesiai žydra spalvos.

 

Vainikas

 

Aukščiausioji sefira vadinama Vainiku, hebrajiškai – Keter. Ją atitinkantis pasąmonės lygmuo veikia mūsų nervų sistemą, regą, stuburą, reprodukcinę sistemą. Savijautos problemų kelia žema savivertė, nusivylimas, inertiškumas, švelnumo trūkumas, nebūtų dalykų prisifantazavimas.

 

Gerai veikia baltai auksinė, baltai sidabrinė ir sidabro spalvos.

 

Kaip naudotis spalvomis

 

Spalvas galima naudoti jas įsivaizduojant ir įkvepiant. Tiesiog įsivaizduokite, kad jūsų įkvepiamas oras virsta spalva…

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite