Rusijoje atsivėrę pragaro vartai gali praryti 109 tūkst. gyventojų miestą

Permės rajone lapkričio 18 d. pastebėta gigantiška smegduobė, kurios anksčiau ten nebuvo, skelbia Rusijos naujienų tarnybos. Vietos gyventojai pagrįstai baiminasi, kad skradžiai žemę prasmegti gali visas miestas Solikamsko miestas, kuriame gyvena 109 tūkst. žmonių.

 

Smegduobės skersmuo – nuo 20 iki 30 metrų. Ji atsivėrė netoli bendrovės “Uralkali” šachtų. Nors bendrovė tikina, kad toliau smegduobė nesiplės, vietos gyventojai baiminasi, kad netrukus skradžiai žemę prasmegti gali visas miestas.

 

smegduobe

 

Smegduobę lapkričio 18 d. pastebėjo “Solikamsk-2” šachtos darbuotojai. Vietos gelbėjimo tarnybos informuoja, kad duobė žioji už 3 km nuo šachtos, senoje, apleistoje šachtoje. Prasivėrus žemei, į pragarmes nulėkė ir dalis apleistų sodo bendrijos “Kliučiki” sklypų. Vis dėlto bendrovė tikina, kad gyventojams jokio pavojaus nėra, nes smegduobė yra per toli nuo gyvenamųjų pastatų.

 

Beje, prieš atrandant šią “velnio skylę”, bendrovėje “Uralkali”, kuri yra didžiausia kalio gavybos įmonė Rusijoje, evakavo savo darbuotojus iš “Solikamsk-2” šachtos dėl ją užtvindžiusio sūraus vandens. Visi darbai šachtoje buvo nutraukti, šachtoje stebimas požeminio vandens lygis.

 

Solikamsko gyventojai būgštauja, kad praraja plėsis ir netruks pasiekti bei pasiglemžti gyvenamųjų namų kvartalų, esančių už 3 km nuo įvykio vietos.

 

“Duobė gal ir gali didėti, net ne daugiau kaip iki 50-60 metrų skersmens, – žurnalistus patikino Permės srities gubernatorius Genadijus Tušnolobovas, pridūręs, kad tikslūs duobės išmatavimai bus žinomi po kelių dienų.

 

Užtvindyta “Solikamsk-2” šachta sujungta su “Solikamsk-1” šachtos tuneliais – kaip tik tai ir kelią didžiausią vietos gyventojų rūpestį. Tiesa, šachtas jungiantys tuneliai prie porą dešimtmečių buvo užversti, tačiau Solikamsko gyventojams neramu, kad vandens srautams tai – ne kliūtis.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

  

“109 tūkst. gyventojų turintis Solikamsko miestas stovi “beveik virš visos” “Solikamsk-1″ šachtos”, – pabrėžė miesto meras Sergejus Deviatkovas. Jei šachta irgi užtvindyta – o tai teoriškai visai įmanoma, nors to niekas nežino – teks evakuoti visą miestą.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

“Kalbėti apie pirmąją šachtą dabar nėra jokio reikalo! Ten – viskas gerai! – interviu Rusijos dienraščiams teigė meras S. Deviatkovas. – Situacija nuolat stebima. Tiriamos įvairios versijos, kaip smegduobės griūtis galėjo paveikti dvi šachtas jungusius tunelius. Manau, galutinį sprendimą priimsime per artimiausias dvi savaites. Mokslininkai aiškina, kad net jei ir nebus imtasi jokių užverstųjų tunelių sutvirtinimo priemonių, grunto užkarda atlaikys dar 5-15 metų.”

 

Tai – jau ne pirmas panašus incidentas bendrovės “Uralkali” eksploatuojamuose mineralinių išteklių šaltiniuose. Seniausia bendrovės šachta buvo uždaryta 2006 m. – taip pat dėl užtvindymo, po kurio smegduobė atsivėrė greta antro pagal dydį Permės srities miesto Bereznikų. Dar viena smegduobė Bereznikuose atsivėrė 2011 m. Jos skersmuo siekė net 137 metrus, o nuo gyvenamųjų teritorijų ją skyrė apie kilometrą.

 

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
proopagando

prasudidas straipsnis su tais tukstanciais gyventoju,
tur but prie 100 nepridetas nulis, yvardintas rastu ;D
as manau kad prie 100 pridetas dar simtas rastu , .D

Paradigm Shift

Tegu tik neša kaulus nė nelauke tos evakuacijos, arba parduoda žemę su namais. Nors kas drasūs tegu toliau gyvena. Juk Los Andželas žemės drebėjimo metu irgi visas prasmegų.

Taip pat skaitykite