O jeigu mes būtume ne vienintelė protinga rūšis Žemėje?

international-earth-yearKas nutiktų, jei neandertaliečiai, išnykę prieš 28 tūkst. metų, būtų evoliucionavę ir dabar gyventų šalia mūsų? Ar su savo protingaisiais sugyventiniais kartu laužtume duoną, ar būtume įsivėlę į nuolatinę kovą dėl viršenybės?

 

Šiame hipotetiniame pasaulyje galėtų egzistuoti trys santykių tarp žmonių ir „kitų” tipai. Labiausiai tikėtina, kad konkurencija dėl išteklių verstų mus nuolat kovoti.

 

Jei viena rūšis būtų šiek tiek stipresnė ar protingesnė, ar turinti labiau išvystytas technologijas, ji galiausiai sunaikintų kitą.

 

Jei nebūtų nė vienos pusės viršaus, dvi rūšys galbūt pamažu judėtų pusiausvyros link: arba apsigyvendamos geografiškai atskiruose regionuose, arba prisitaikydami naudoti skirtingus išteklius.

 

Tačiau kokie galėtų būti mūsų įsivaizduojami draugai/priešai? Jie turėtų pasižymėti trimis bruožais, be kurių technologinė pažanga neįmanoma.

 

Reikia kognityvinių gebėjimų, kurie leidžia konstruoti daiktus, suprasti abstrakčias idėjas ar sugalvoti objektą, turintį daug judančių dalių, kurių kiekviena atlieka tam tikrą funkciją.

 

Antra, jie turi gebėti valdyti objektus. Mums tą padeda daryti rankos. Neįprastai sunku rasti žmogų, kuris žino, pavyzdžiui, kaip nuo nulio pasigaminti kompiuterį. Užuot vis iš naujo išradinėję ratą, žmonės žinias perduoda iš vienos kartos į kitą. Mūsų visuomenėje taip pat yra darbų pasidalijimas, leidžiantis jai efektyviau funkcionuoti.

 

Kad kita rūšis pasiektų panašią technologinę pažangą, jiems taip pat reikėtų kokios nors pažangios bendravimo formos.

 

Inf. šaltinis: respublika.lt

Rekomenduojami video:


2500
7 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
pff

Tai gi jau turime viena tokia – negrai. Tik kazkaip nieko gero

to pff

Neteisingai parasei, leisk biski pataisysiu.. Ne negrai o NYGERIAI sup…ti ! nu va taip jau geriau

Su*isti balti pydara

Patiko?

Justinas Herbsman

kaip jus ivardijat protinga ? gebejima isimint ir atkartot ? ar mastyt vien tik racionaliai ? as zinau kad musu planetoi yra labiau issivysciusiu butybiu kaip delfinai ,banginiai,sios rusys labai skiriasi nuo musu,netgi galetume jas pavadinti ateiviais,bet aisku moksliskai irodyti nepavyks,nes pats musu mokslas tera vienas poziuris,vienas matavimo vienetas,vienas budus matyt,ir norint matyt daugiau tu turi matyt daugiau nei viena galimybe bei naudot ne tik mastyma bet ir jutima kurio dauguma neturi.cia tik tiesa,jusu negebejimas sito suprast ar net priimt kaip galima varianta tiesos nekeicia.Zmogaus naivumas ir racionalumas niekad neleis pamatyt daugiau,nebent mes keisimes.

Sharikovas

Herbsmanai tu kaip suprantu jau pasikeitei ir mati daugiau nei mes paprasti zmones ?

Justinas Herbsman

gal teisingiaua butu jog,as atejau i sy gyvenima maziau uzmisrses tai ka visi giliai savuje zinom,ir pradejau samone plest sparciai per trumpa laika,daukas tapo aisku,susivede taskai…

Ishiki

Ne tu vienas seni, bet neverta yra reikstis, nes zmones uzvaldys pavydas ir taip uzkirsi kelia jiems tobuleti.

Justinas Herbsman

gal ir tiesa tavo,bet kas is tu ziniu ir suvokimo kai nera su kuo pasidalint,net jei ir nesupranta dauguma,sakyt tai ka zinai ir jauti yra mazu maziausia zmogiska pareiga.

Sharikovas

Tai tu pasidalink savo ziniom forume, tik ne apstrakciai, o is emes ir issamiau, kad kiekvienas galetu suprasti.

Ishiki

Daug ziniu pasidalinimo vyksta Youtube kanale SpiritScience

Sharikovas

Jei neandartalieciai nebutu isnyke, tai ir toliau su jais poruotumemes kol neliktu akivaizdziu skirtumu. Daug idomiau padiskutuot butu jei musu planetoj apsigyventu civilizacija is kitos planetos, kaip pavyzdziui filme “District 9” arba “Alien Nation”.

ttt

Cia jau niekas nebepasakis kaip butu o kaip ne. Yra kaip yra ir dziaukimes. :)

:-D

Nieko nesupratau toks jausmas kad parasyta tik izanga…..

Beta

Perskaičiau iki “Labiausiai tikėtina, kad konkurencija dėl išteklių verstų mus nuolat kovoti.”, daugiau nebeskaitysiu…

Gyvename su azijiečiais, juodaodžiais, čigonais, ir niekas su niekuom nekariauja, tai kodėl būtent su neandartaliečiais labiausiai tikėtina, kad kovotume ?

Alfa

Gal todel, kad cigonai, juodaodziai, azijeciai priklauso irgi homo-sapiens grupei? Cia kalba apie kita grupe. O jeigu perskaitytum ne tik iki savo nurodyto sakinio, pamatytum kodel padaryta tokia prielaida.

Beta

Paminėjau juodaodžius, azijiečius ir čigonus dėl kitokios išvaizdos, o ne rūšies. Neandartaliečiai geriausiu atveju tik ir skirtūsi išvaizda, bei keliais visiškai nereikšmingais aspektais.

Ateiviai

Nesupratau straipsnio.

Anonimas

Ko cia nesuprast? Straipsnyje iskeltas klausimas kas butu jeigu zeme valdytu ne tik zmones t.y. mes, bet ir kita protinga gyvybe, tarkime Zmones kvadratu. Ar mes su jais kariautume ar sutartume ir pan.

Ateiviai

Bet klausimas kaip ir neatsakytas tik paklausta kas butu?

Taip pat skaitykite