Marso kolonizavimas – būtina sąlyga žmonijos išlikimui

marsnaut-640x353NASA vadovas Charlesas Boldenas, kuris ketina žmones į Raudonąją planetą nugabenti iki 2030 m., įsitikinęs, kad žmonių apgyvendinimas Marse yra būtinas, jei norime tęsti žmonių civilizaciją.

 

Kalbėdamas „Humans 2 Mars“ susitikime NASA vadovas aiškino, kad jei mūsų rasė nori išlikti, turime tapti rūšimi, kuri gyvena daugelyje planetų, o Raudonoji planeta yra pirmas žingsnis norint atsidurti kitose, rašo nbcnews.com.

 

Pasak C.Boldeno, žmonių apgyvendinimas Raudonojoje planetoje padėtų žmonijai apsisaugoti nuo potencialios katastrofos Žemėje. „Tik daugiaplanetės rūšys gali išlikti ilgą laiko tarpą“, – kalbėjo jis atkartodamas jau anksčiau sakytas fiziko Stepheno Hawkingo ar „Space X“ vadovo Elono Musko mintis.

 

Pasak C.Boldeno, didžiausias iššūkis kelionei į Marsą vis dar yra pinigai.

 

Dabar NASA metinis biudžetas siekia 17,65 mlrd. JAV dolerių ir sudaro 0,5 proc. metinio JAV biudžeto. Palyginimui, tuo metu kai buvo vykdoma žymi „Apollo“ misija, NASA biudžetas sudarė 4 procentus.

 

C.Boldenas įvardino žingsnių planą, kuriuos būtina įgyvendinti tam, jog kolonizuotume Raudonąją planetą, tarp kurių yra pagauti asteroidą ir jį atvesti į Mėnulio orbitą iki 2015 – ųjų, auginti augalus kosmose ar 3D spausdintuvus erdvėlaiviuose naudoti skrydžių metu.

 

Išankstiniai žingsniai prieš trejus metus į Marsą ir atgal truksiančią kelionę mokslininkams padėtų gauti ir vertingos testinės informacijos, kuri būtina siekiant tęsti misijas.

 

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
xxx

Kolonizatoriai velniu, neskaitant kiek visokiu niuansu yra, kad zmogus NEGALI gyvent nei menulyje nei marse{net sukurus beveik zemiskas salygas}, kaa slepia tokio, kad bijo zemej pasilikt?! Ir tik nereik cia apie kataklizmus svaigt! Yra pilnai zemisku ir realiu budu kaip taa isvengt{na kad ir po vandeniu yrengus gyvenamus miestus{po zeme nesaugu, mastykit logiskai}} .. Arba tai tik smegenu plovimas finansavimui isgauti, tipo tyrimams, visokiu niekalu, kuriu praktine verte beveik lygi nuliui. O realiai didzioji dalis finansu eina ten kur po 10 uzraktu slepiami faktai ir tyrimai. Kaip te bebutu, jei tai ir tiesa eilinis zmogelis liktu zemej dvest, o jei… Skaityti daugiau »

Taip pat skaitykite