Didžiajam sprogimui sukelti Dievo nereikėjo?

Mūsų visata prieš 13,7 mlrd. metų gimti galėjo be jokio dieviškojo įsikišimo, teigia tyrėjai.

 

Tai gali prieštarauti mūsų instinktams, kuriems nepriimtina mintis, kad kas nors gali atsirasti iš niekur.

 

Tačiau mes nebūtinai turėtume tikėti savo instinktais, nes juos puoselėjome tam, kad galėtume prieš 150 tūkst. metų išgyventi Afrikos savanoje, o ne tam, kad galėtume suprasti, kaip funkcionuoja visata. Vietoj to, anot mokslininkų, turėtume pasitikėti fizikos dėsniais.

 

„Didysis sprogimas galėjo įvykti vien kaip fizikos dėsnių egzistavimo rezultatas. Turint fizikos dėsnius, galima gauti ir visatas“, – teigia astrofizikas Alexas Filippenko iš Kalifornijos universiteto Berklyje.

 

Keistame kvantinės mechanikos pasaulyje, apibūdinančiam subatominiu lygiu vykstančius veiksmus, atsitiktiniai svyravimai iš nieko gali sukurti medžiagą ir energiją. O tai gali nuvesti prie išties didžių dalykų, aiškina tyrėjai.

 

„Kvantiniai mechaniniai svyravimai gali sukurti kosmosą. Jei tiesiog dabar šioje patalpoje galėtumėte iškreipti laiką ir erdvę, galėtumėte sukurti visiškai naują visatą“, – teigė SETI (angl. Search for Extra-Terrestrial Intelligence – nežemiško intelekto paieška) instituto vyresnysis astronomas Sethas Shostakas.

 

„Taigi gali būti, kad ši visata yra tiesiog kitoje visatoje gyvenančio vaiko projektas mokslo mugei. Nežinau, kaip tai veikia mūsų teologines žinias, tačiau tai dalykas, kurį verta apsvarstyti“, – pridūrė jis.

 

A. Filippenko pabrėžė, kad tokie teiginiai nėra Dievo egzistavimo kritika. Teiginys, kad Didysis sprogimas – milžiniškas plėtimasis prieš 13,7 mlrd. metų, kuris kosmosą susprogdino kaip didžiulį balioną – galėjo įvykti be Dievo įsikišimo, labai skiriasi nuo teiginio, kad Dievas neegzistuoja, tvirtino mokslininkas.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

„Nemanau, kad mokslą galima naudoti norint įrodyti ar paneigti Dievo egzistavimą“, – sakė astrofizikas.

 

Tačiau jei kalbame apie pirminę visa ko kilmę, vien rėmimosi fizikos dėsniais neužtenka. Tai gali padėti mums žengti žingsnį pirmyn, tačiau tai neleis mums įveikti viso kelio, tvirtina A. Filippenko.

 

„Tuomet kyla klausimas „Kodėl egzistuoja fizikos dėsniai“. O jūs galite atsakyti: „Na, tam reikėjo dieviškojo kūrėjo, kuris sukūrė tuos fizikos dėsnius ir įžiebė kibirkštį, kuri nuo fizikos dėsnių nuvedė prie šios visatos, o galbūt net daugiau nei vienos“, – kalbėjo jis.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Tačiau toks atsakymas viską dar prailgina, nes vis dar reikia paaiškinti, iš kur atsirado dieviškasis kūrėjas. Šis procesas sukuria niekada nesibaigiančią grandinę, o jūs vis tiek liekate be galutinio atsakymo, teigia A. Filippenko.

 

Fizikos dėsnių kilmė kol kas lieka paslaptimi, kurios galbūt niekada ir nepavyks įminti, pridūrė jis.

 

„Ši „dieviškoji kibirkštis“ ir buvo tas kažkas, kas sukūrė fizikos dėsnius. O aš nežinau, kas sukūrė tą dieviškąją kibirkštį. Taigi tiesiog apsistokime ties fizikos dėsniais“, – kalbėjo mokslininkas.

 

Rekomenduojami video:


2500
8 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
amsus

DIEVAS buvo- yra- ir bus, cia (bedieviams)… i ateiti jei ja tures?

Ezekiel

Elektronas ir antielektronas gali atsirasti iš tarsi iš niekur, tačiau turi egzistuoti informacinė sfera ar net kitos dimensijos.

Mindexxxxl

nera irodyk kad yra smegenis vatikanas plauna ir tiek, begi i baznycia ir paaukoji koki 20 savo dievui.pi…

svajus

zmones…dievo nera.

Šešėlis

Įrodyk ;)

ABC

Dievas idomus dalykas, net kosmusas atrodo paprastesnis kai apie abu galvoji. O siaip tai jo pritariu kad visata galejo sukurti ir ne dievas, cia dar vienas raso yra 100mlj saules sistemu ir 100mlj galaktiku, o kas pagalvoja kiek yra milijardu visatu ???

Sveiki

Musu matomoje galaktikoje yra daugiau kaip 100milijardu saules sistemu, o musu visatoje yra daugiau kaip 100milijardu galaktiku… Ar galima suvokt koks ten yra planetu ir zvaigzdziu skaicius????? Mokytoja: – Matome, kad mus supa daiktai ir reiškiniai – suolai, lenta, langai, pro langą matome medžius ir debesis, aukščiau – dangų, o danguj tik debesys. Vadinasi, Dievo nėra. Aišku? Petriukas sako: -Galima pakartosiu? – mokytoja leidžia, – Matome, kad mus supa daiktai ir reiškiniai – suolai, mokiniai, lenta, prie lentos mokytoja, aukščiau jos galva. Bet mokytojos smegenų mes nematome, vadinasi, mokytojos smegenų nėra! Pirma reikia pradet bent minimalia dalelyte suvokt kas yra… Skaityti daugiau »

too aa

as tau nepriestarauju.

Andretinas

Nzn, biblijos neskaiciau,bet kiek zinau,tai Dievas sukure zeme,dangu,saule,o po to jam pasidare liudna ir sukure Adoma su Ieva. Tai jei sita zvaigzda Saule sukure jis,tai visas kitas greiciausiai irgi jis (bet kam tada tos kitos??? Juk jau ir cia neliudna?) Tai vadinas gal Jis ir kiekvienoje zvaigzdiu sistemoje paliko po Adoma ir Ieva. Tai pagal tokia teorija gyvybe turetu egziatuot beveik visur :). Cia aisku gal ne I tema,bet beskaitant sove tokia mintis, su kuria norejau pasidalin.

Anonimas

Pilnai gali but. Vienas is galimu variantu taip pat butu toks, kad is visu sistemu issirinko sita ir joje padare “Adoma ir Ieva”.

aa

Visu pirma kalbedami apie dieva nereikia isskirti vienintelio dievo kuri vaizduoja biblija… biblija yra sukurta zmogaus, tad nereik cia jos ir analizuoti , tuo labiau kad tu laiku zmoniu mastymas visiskai primityvus…

Taip pat skaitykite