Projektas MKULTRA

MKULTRA – slapta JAV Centrinės žvalgybos valdybos operacija, kurią vykdė Mokslinės žvalgybos biuras (angl. Office of Scientific Intelligence). Programa prasidėjo šeštajame dešimtmetyje ir užtruko beveik iki 70-tų metų, joje bandomaisiais buvo JAV ir Kanados piliečiai.

 

Šis projektas buvo vykdomas nelegaliai, nesilaikant žmogaus teisių. Praėjus nemažai laiko po projekto pabaigos, bandomųjų, dalyvavusių projekte ir nusižudžiusių, šeimos narių prašymu dokumentai buvo išslaptinti. Vienai šeimai tiriant, kodėl jų artimasis iššoko per langą iš daugiaaukščio pastato, paaiškėjo, kad jis dalyvavo MK-ULTRA projekte.

 

Dar vienas asmuo, galimai susijęs su šiuo projektu, buvo rastas Maskvos viešbučio vonioje persipjovęs venas. Po dokumentų išslaptinimo paaiškėjo, kad JAV buvo suinteresuota LSD panaudojimu kariniams tikslams. Iš pradžių buvo bandoma panaudoti LSD mažu mastu, vėliau bandoma pritaikyti karui.

 

Priešų armiją apipurkšti LSD ir gauti norimą efektą buvo labai sunku, todėl armija prarado susidomėjimą šios medžiagos naudojime. Bandymai buvo atlikti su savanoriais, kuriems buvo duota LSD dozė dirbtinėje karo zonoje.

 

Eksperimentai su LSD nesibaigė, ir buvo įtariama, kad kitos žvalgybos tai pat bandė panaudoti šią bei kitas psichotropines medžiagas. LSD bandymais užsiėmė ir britų vyriausybė 1953-54 metais. Kaip ir JAV, LSD buvo naudojama bandant atrasti „tiesos eliksyrą“.

 

JAV susidomėjo tokiais bandymais kai sužinojo apie panašias TSRS programas, skirtas „smegenų plovimui“. JAV tikėjosi LSD pritaikyti per apklausas, tardymus, minčių kontrolei, smegenų plovimui bandant žmogų įtikintį atlikti jam paskirtus uždavinius.

 

JAV Kongresas ištyrė šią programą. Atsižvelgus į faktus ji buvo oficialiai sukritikuota. 1975 m. buvo paskelbta, kad programoje buvo naudojami nekalti, eiliniai žmonės, jiems nieko nežinant. Senatas 1977 m. paskelbė ataskaitą, kurioje apžvelgtos “Church” ir senatoriaus Kenedžio Sveikatos pakomitečio (angl. Kennedy Health Subcommity) ataskaitos ir dokumentai susiję su MK-ULTRA ir MKNOAMI.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

1977-ųjų ataskaita pažymi, kad dauguma dokumentų buvo sunaikinti; liko tik finansiniai rodikliai, atskleidžiantys, kad iš viso buvo 149 projekto programos.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Dauguma programų siekė modifikuoti žmonių bei gyvūnų elgesį, pagaminti bei apnuodyti tokiom medžiagom, kaip LSD, bandomajam to nežinant. 14-a programų naudojo savanorius, bet šešios naudojo testus žmonėms nieko nežinant. Toliau pabrėžiama, kad buvo tirta hipnozė su ir be sąmonę veikiančių medžiagų.

 

Galiausiai, minima apie žmogaus elgesį, miegą, psichoterapiją, elektrošoko terapiją, bibliotekų paieškas, poligrafinius testus, kraujo grupių kategorizaciją. Iš viso dirbo 185-i su valdžia nesurišti mokslininkai ir asistentai, įsivėlusios 80 institucijos, 44 iš kurių buvo universitetai ir kolegijos, 15-a farmacinių kompanijų, 12-a ligoninių ir klinikų, ir 3 baudžiamosios institucijos.

 

Wikipedia inf.

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite