Išgyvenome dar vieną pasaulio pabaigą!

 

REKLAMA Dėl reklamos…


 

Pasaulio pabaiga, anot Majų kalendorius interpretatorių, turėtų įvykti šių metų gruodžio 21 dieną. Tačiau kaip pasaulio pabaiga atrodys – niekas nežino. Vieni sako, kad viską prarys juodoji skylė, antri tiki, kad į Žemę atsitrenks didelis asteroidas, kuris išnaikins gyvybę. Treti teigia, kad senovės dievai sugrįš į Žemę ir išlies visą susikaupusį įniršį, taip viską sunaikindami.

 

Tuo tarpu etniniai majai sako, kad pasaulio pabaiga – Vakarų civilizacijos sugalvotas gandas, o pasibaigęs kalendorius žymi tik naują eros pradžią.

 

Majų kalendorių labai sunku interpretuoti, tad tikėtina, kad jį skaitę žmones viską suprato klaidingai. Kalendorius yra suskirstytas į 260 dienų ceremonijų ciklą, 365 dienas, per kurias Žemė apsisuka aplink Saulę, 584 dienas, per kurią Žemė apskrieja aplink Venerą ir 780 – Marsą.

 

Baktunu vadinamas 144 tūkst. dienų ciklas, kuris kartojasi 13 kartų – taip rašoma rastuose majų rašmenyse. Būtent gruodžio 21-ąją baigiasi paskutinis, 13-asis ciklas, kuris siejamas su pasaulio pabaigos data.

 

O ką jūs galvojate apie pasaulio pabaigą? Ar tiesą sako majų šventyklose rasti įrašai, kad pasaulio pabaiga įvyks 2012 m. gruodžio 21 dieną?

 

Laukiame Jūsų nuomonių ir komentarų!