Portale anomalija.lt vyrauja pramoginio pobūdžio turinys ir jis pateikiamas tik supažindinimo tikslais. Visuomet raginame savo skaitytojus kvestionuoti visą informaciją, kurią jie perskaitys ne tik šiame portale, tačiau ir kituose interneto tinklalapiuose.

 

Anomalija.lt portalo pagrindinė tematika yra paranormalių reiškinių, t.y. apie reiškinius, kuriems trūksta mokslinio paaiškinimo arba fenomenus, kurie nėra žinomi ir suprantami šiuolaikinio mokslo. Nors mokslas kol kas negali paaiškinti tam tikrų reiškinių, nebūtinai šie reiškiniai yra paranormalūs ar stebuklingi.

 

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad nereikėtų painioti sąvokų “mokslas” ir “pseudomokslas”.

 

Pseudomokslas (dar kitaip alternatyvus mokslas ar paramokslas) tai įvairios teorijos, klasifikacinės sistemos ir pan., pretenduojančios į mokslo statusą, bet kol kas neatitinkančios akademinių mokslo kriterijų.

 

Labiausiai žinomi pseudomokslai ir koncepcijos: astrologija, Feng-Šui, numerologija, reiki, parapsichologija, ufologija, telepatija, vaiduoklių medžiojimas, bioritmų teorija, Ajurvedos medicina ir t.t.

 

Suprantama mes neteigiame, kad pasaulyje neegzistuoja paslapčių ar neišaiškintų reiškinių. Per visą žmonijos istoriją jau ne kartą įsitikinome, kad pasaulis greičiausiai neapsiriboja vien tuo, ką matome. Mes paprasčiausiai raginame savo skaitytojus priimti informaciją kartu išsaugojant ir kritinį mąstymą.