Tai buvo baisiausia pūga pasaulyje: nuo žemės paviršiaus nušlavė apie 200 kaimelių, žuvo 4000 žmonių


Prieš 50 metų žemutiniame Kaukaze ir Irane praūžė mirtiniausia pūga, kuri nusinešė 4000 žmonių gyvybes. Ši audra buvo pavadinta „1972-ųjų pūga“ ir ji buvo išties neeilinė – nuo žemės paviršiaus ji nušlavė apie 200 kaimelių.

 

1972 metų sausį praūžus ne vienai audrai, vasario mėnesį kilusi pūga keliavo per vakarų Iraną į Azerbaidžaną, o tarp vasario 3 ir 8 dienos iškrito apie 8 metrai sniego – maždaug tiek, koks yra dviejų su puse aukštų pastato aukštis. Dėl to nutrūko telefono linijos, sniege paskendo keleiviniai traukiniai, taip pat kaimeliai, o automobiliai tokios sniego masės buvo tiesiog traiškomi.

 

Didelė vakarų Irano dalis buvo visiškai palaidota po sniegu maždaug savaitę laiko. Tie keli, kurie išgyveno , kelias dienas turėjo tverti -25 laipsnių speigą, o taip patvandens, maisto, šilumos ir medicininės pagalbos nebuvimą. Dar daugiau – tuo metu provincijoje siautė mirtinas virusas.

 

1972 metų vasario 9 dieną, maždaug praėjus savaitei laiko po nesustojamo snygio, pūga parai nurimo, leisdama Irano gelbėtojams sraigtasparniu nuvykti į vietoves, apklotas storu sniego sluoksniu.

 

Anot „Asociated Press“ pranešimų, kai kurie gelbėtojai, kurie nusileido ant sniego pusnių Šeklabo kaimelyje ištisas dvi dienas kasėsi pro 2 metrus sniego dangą, tačiau rado tik 18 sušalusių kūnų ir nė vieno gyvo žmogaus – nors kaimelyje gyveno 100 žmonių.

 

Dar viena pūga prasidėjo vasario 11 dieną, dėl ko gelbėtojai turėjo nutraukti savo paieškas. Kariuomenės sraigtasparniai ant sniego pusnių išbarstė 2 tonas duonos, tikėdamiesi, kad žmonės prasikas pro sniegą ir ras maisto – tačiau tai niekada neįvyko.

 

Antra mirtiniausia pūga prasiautė 2008 metais Afganistane, pražudydama 926 žmones ir atpūsdama -30 laipsnių speigą.

 

Šaltinis: http://technologijos.lt/

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Meja

Siaubas! Vienintelis, ko nesuprantu, kaip gali siausti virusas prie -25 laipsniu?

Logika

Nu juokingai cia paklausei, o ar Covid virusas nesiautejo po visa pasauli ir praeita ir sia ziema?

Taip pat skaitykite