Žemė ir panašios planetos gali visiškai sustingti


Harvardo mokslininkas Robinas Wordsworthas sužinojo, jog didelė tikimybė, kad mūsų planeta visiškai sušals. Kaip paaiškėjo, tai daugiau nei realu. Temperatūra gali tapti tokia žema, kad visa gyvybė Žemėje tiesiog mirs. Rašo apie šį arxiv.org.

 

Anksčiau mokslininkai manė, kad planetos turi kažką panašaus į „įmontuotą termostatą“ (dar vadinamą anglies oro kondicionieriumi). Kai planeta užšąla, CO2 jungiasi prie uolų. Todėl šiltnamio efektą sukeliančios dujos kaupiasi atmosferoje, o temperatūra pradeda kilti. Jei temperatūra yra itin aukšta, vyksta priešingas procesas ir Žemė atvėsta.

 

Taigi, Robinas Wordsworthas nusprendė išbandyti, kaip natūralus ir efektyvus yra kondicionavimo procesas. Jis atliko įvairius eksperimentus, tyrimus ir skaičiavimus. Paaiškėjo, kad jei prasidės sunkūs šalti orai, vandenynai absorbuos CO2. Anglies dvideginio trūkumas lemia dar didesnį aušinimą. Atlikus nepalankiausius skaičiavimus, Žemė ledu bus padengta per 300 milijonų metų.

 

Blykstės greičiu tirpimo nebus, sako daktaras Wordsworthas. Sniegas ir ledas puikiai atspindi saulės spindulius. Tai reiškia, kad Saulė paprasčiausiai negali sušildyti planetos. Nors, jei mūsų žvaigždė palaipsniui auga pagal ryškumą, apledėjimo tikimybė sumažės.

 

Tačiau yra vienas liūdnas faktas – atstumas nuo Žemės iki Saulės yra apie 150 milijonų šviesmečių.Ir be galo sunku nuspėti, kaip viskas bus su ja. Paskutinis ledynmetis buvo prieš 20 tūkstančių metų, ir šiandien niekas to nenorėtų kartoti.

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
inkognito

šiaip jau atstumas nuo žemės iki saulės tikrai ne 150 milijonų šviesmečių,o tik 150 milijonų kilometrų,kurios saulės spindulys įveikia per 8 minutes…

Taip pat skaitykite