Archeologai rado neįprastą mumiją: anksčiau nieko panašaus nematė


Australijos archeologai senovės Egipte atrado visiškai naują kūnų laidojimo būdą. Naujas tyrimas atskleidžia, kad specialistams pavyko rasti „purvo mumiją“. Šiuo laidojimo būdu mirusiojo kūnas buvo dedamas į specialų molio apvalkalą.

 

Iki šiol ši mumija buvo pirmoji tokiu būdu palaidota. Mokslininkai jį tiria naudodami kompiuterinę tomografiją. Šis atradimas buvo atliktas tyrinėjant mumiją, kuri buvo Sidnėjaus universiteto muziejuje. Jį muziejui padovanojo seras Charlesas Nicholsonas.

 

Ši mumija pirmą kartą buvo tirta 1999 m., Tačiau tuo metu ekspertai manė, kad molio apvalkalas gali būti tik gynyba. Bet, kaip buvo įmanoma nustatyti vėliau, tai buvo savotiškas molio sarkofagas. Ekspertai ant molio atrado pavadinimą „Merua“. Moteris mirė apie 1000 m.

 

Įdomus dalykas buvo tai, kad kūnas nepriklauso Merua. Tiesą sakant, sarkofage buvo moteris, kuri mirė būdama 26-35 metų. Nuskaitymas taip pat parodė, kad tarp dviejų tankių drobės sluoksnių yra papildomas purvo sluoksnis, kruopščiai sumaišytas su šiaudais.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite