Japonijoje siautėja paukščių gripas: nužudyta du milijonai vištų


Japonijos teritorijoje nuo paukščių gripo pradėjo mirti vištos. Šiga tapo dešimta prefektūra, kurioje ši liga aktyviai plinta. Valdžia nusprendė ten sunaikinti 11 tūkstančių paukščių, kad sumažintų infekcijos plitimą.

 

Paukščių gripas atsirado vištų fermoje, esančioje Šigos vakaruose, Higashiomi mieste. Savininkai pranešė apie 50 vištų mirtį. Po bandymų viruso buvimas buvo patvirtintas, tada valdžia nusprendė žengti kraštutinį žingsnį. Taip pat buvo įvestas kontrolinis punktas 10 km spinduliu: visos jame esančios tranzitinės transporto priemonės yra kruopščiai dezinfekuojamos. 3 km spinduliu jie rūpinasi, kad kiaušiniai ir mėsa nebūtų išvežti iš ūkio.

 

Paukščių gripas siautėja kelis mėnesius. Nuo lapkričio pradžios iš viso nužudyta 2 milijonai vištų. Verta paminėti, kad imunologai kalbėjo apie galimą kiaulių ir paukščių gripo atgimimą. Ligos gali aplenkti ne tik Japoniją, bet ir daugybę kitų šalių. Tuo pačiu metu esant koronavirusui, infekcijos bus pavojingesnės. Be to, ligos sukėlėjai linkę greitai mutuoti.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite