Archeologai rado tikrąją Jėzaus Kristaus gimtinę


Pagal šventraščius Jėzus gimė Judėjos Betliejuje, esančiame 150 kilometrų nuo Nazareto. Tačiau, pasak Izraelio Senienų tarnybos archeologo Aviramo Oshri, Išganytojas gimė kitur – mažame Betliejaus kaime Galilėjos regione, 7 km nuo Nazareto.

 

Kaime gyveno žydai. Tai patvirtina daugybė akmeninių indų, kuriuos naudojo tik žydų tauta ir tik Jėzaus gyvenimo metu. Archeologiniai duomenys taip pat rodo, kad maždaug po dviejų šimtmečių po Jėzaus gimimo bendruomenė perėjo į krikščionišką tikėjimą ir pastatė didelę bažnyčią.

 

Prasmingiau, kad iš Nazareto nėščia Mergelė Marija vyko būtent į kaimą, kuris buvo už 7 kilometrų, o ne už 150. Yra duomenų, kad Biblijoje paminėtas Judėjos Betliejus pirmajame amžiuje net nebuvo apgyvendintas.

 

Antrasis Betliejus pradėtas tirti tik IV amžiuje, kai imperatoriaus Konstantino dėka krikščionybė tapo oficialia Romos imperijos religija. Senajame Testamente sakoma, kad Betliejus Galilėjoje buvo Dovydo miestas, kuriame turėjo gimti Mesijas. Pagrįsta manyti, kad taip ir nutiko.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite