Vanduo turi keturias agregacijos būsenas: naujas atradimas padarė proveržį moksle


Nuo pat vaikystės mus mokė, kad vanduo gali būti skystas, kietas ir dujinis. Tarptautinė tyrimų grupė išsiaiškino, kad yra ketvirta agregacijos būsena, kuri lemia reikšmingus medžiagos savybių skirtumus.

 

Atradimas paaiškina daugybę vandens anomalijų, kurios anksčiau buvo pastebėtos, tačiau nepaisė paaiškinimų. Taigi skysta būsena gali būti dviejų skirtingų formų. Mums gerai žinoma būsena būdinga esant + 25 ° C temperatūrai. Tačiau vanduo gali likti skystas net esant ekstremalioms temperatūroms – -63 ° C ir žemesnėms temperatūroms. Jo savybės labai pasikeičia: skystis tampa tankus, kurį veikia didelis slėgis. Tankis skiriasi apie 20%, o to pakanka, kad skirtingos skysto vandens būsenos nesimaišytų. Tai tarsi vanduo ir aliejus viename inde.

 

Vanduo yra svarbi gyvybės medžiaga, todėl reikalingas visiškas jo supratimas įvairiose mokslo srityse (biochemijos, kriobiologijos, medžiagų mokslo ir kt.). Informacija taip pat svarbi pramonės šakoms, kuriose vanduo veikia kaip tirpiklis, produktas, reagentas ar priemaiša.

 

Naujas atradimas tikrai turės įtakos mokslui ir inžinerijai, sakė Nicholas Giovambattista iš CUNY centro. Mokslininkams belieka išsiaiškinti, kaip keli skysčiai gali paveikti vandeninius tirpalus ir biomolekules vandens aplinkoje.

 

Naujos išvados tapo revoliucingos, jos keičia mokslininkų mintį apie daugelio procesų eigą planetoje. Dabar logiškai paaiškinta daugiau anomalijų. Įdomu tai, kad dviejų skystų vandens būsenų egzistavimo teorija buvo pateikta prieš tris dešimtmečius. Ši galimybė buvo parodyta kompiuteriniu modeliavimu. Keista, kodėl tik dabar pavyko sužinoti tiesą.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite