Toliau taip gyventi negalime: tyrimai rodo, kad jei niekas nesikeis – egzistuoja net 90 proc. tikimybė, kad žmonijos civilizacija labai greitai žlugs


Naujausiame tyrime tvirtinama, kad jei žmonija ir toliau eis tuo pačiu keliu, kokiu iki šiol ėjo, vos per kelis ateinančius dešimtmečius pasieks „negrįžtamo žlugimo“ ribą.

 

„Scientific Reports“ publikuotame tyrime modeliuojama žmonijos ateitis ir daugiausiai remiamasi dabartiniais miškų ir kitų išteklių naudojimo rodikliais.

 

Baisiausia yra tai, kad net jei pasitvirtins pats švelniausias scenarijus – vis tiek egzistuoja 90 proc. tokios žmonijos, kokia yra dabar, žlugimas.

 

Fizikai savo tyrimuose rėmėsi miškų ir kitų išteklių naudojimo rodikliais ir tvirtina, kad per ateinančius 100-200 metų mes galutinai sunaikinsime Žemės miškus.

 

Prie to pridėkime globalius gyventojų pokyčius, išteklių vartojimo augimą ir turime užprogramuotą žlugimą.

 

„Žinoma, neįsivaizduokime, kad žmonijos žlugimas prasidės su paskutiniu nukirstu planetos medžiu“, – rašoma tyrime. Jei ir toliau taip eikvosime Žemės resursus, žmonijos žlugimas prasidės per ateinančius 20-40 metų.

 

Nors „Motherboard“ pastebi, kad pasaulinis miškų nykimo rodiklis pastaraisiais metais sumažėjo, tačiau miškų iškertame vis dar labai daug, o atsodinti – neatperka tos naudos, kurią duoda senieji miškai.

 

Pastarieji užtikrina biologinę įvairovę, geresnę vandens ir temperatūrų cirkuliaciją ir kas svarbiausia – sugeria ženkliai didesnius kiekius CO2.

 

Jauni miškai to neatperka, juolab, kad besivystančiose šalyse dažniausiai niekas ir nesistengia atsodinti iškirstų miškų. Priešingai, tuos plotus paverčia žemės ūkio naudmenomis.

 

„Skaičiavimai rodo, kad išlaikydami tokį pat žmonijos populiacijos augimą, išteklių ir ypač miškų sunaudojimo tempą, teturime labai mažai laiko. Mums iki negrįžtamo civilizacijos žlugimo liko keli dešimtmečiai“, – tyrime tvirtina mokslininkai.

 

Šaltinis: http://technologijos.lt/

 

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Rami

Na taip miskus reikia saugoti, bet zmones net ir dykumoje prisitaiko gyventi. Afrika isvis misku neturi na bent jau didzioji dalis ir gyvena sau zmones evolicionuoja po truputi.
Manau tikriausia bus galas kazkada, bet ne del iskirstu misku.

Arūnas B

Reikia nustot skleisti MELA apie korona. Tegul pasaulio elitas atsiprašo “suklydes”

Rami

Neatsiprasys niekada

Taip pat skaitykite